היישום אינו מחובר לאינטרנט

השפעת סטטוס הזוגיות וזמינות המשאבים הקוגנטיביים על העדפות תווי פנים גבריים

עבודה מס' 068081

מחיר: 181.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מחקר בו נשים דירגו שתי תמונות של גבר.

5,989 מילים ,12 מקורות ,2005

תקציר העבודה:

נבדקה השפעתם של סטטוס זוגיות וזמינות משאבים קוגניטיביים על העדפות נשים לגבי תווי פנים גבריים. שוער כי רווקות שלא הוגבלו בזמן יעדיפו תווים נשיים, ונשואות יעדיפו תווים גבריים במידה שווה בשני תנאי זמינות המשאבים. תהליך העדפה זה מכיל מרכיב אוטומטי ומרכיב מבוקר, המהווה תיקון לבחירה האוטומטית. הונח כי הפחתת המשאבים תמנע את התיקון. 189 נשים, נשואות ורווקות, נכנסו לאתר אינטרנט. באתר, הופיעו שתי תמונות גבר, אחת בעלת תווי פנים גבריים והשנייה בעלת נשיים. הנבדקות דירגו איזה גבר היו מעדיפות לקשר ארוך-טווח. הנבדקות חולקו לכאלו שהוגבלו לשלוש שניות חשיפה לתמונות ולכאלו שלא הוגבלו בזמן. כמשוער נמצאה השפעה משולבת בין המשתנים אך מסוג שונה מהמשוער. מוסק מכך, כי התיקון לא בוטל במלואו וייתכן שתהליכים אוטומטיים ומבוקרים פועלים יחד בצורה מורכבת משנהוג לחשוב.

קטע מהעבודה:

תיאוריות שונות מצביעות על השפעה מובהקת של סוג תווי הפנים על רמת המשיכה הבין-אישית. לפי תיאוריות בחירה מינית, גברים בעלי תווי פנים גבריים יותר נתפסים כמושכים יותר בגלל ברמות הטוסטסטרון הגבוהות של גברים אלו. טוסטסטרון מחליש את עמידותה של המערכת החיסונית של האדם (Hillgarth & Wingfield, 1997), אולם אם גבר שרד למרות חולשה זו, הדבר מעיד שהוא בעל גנים "טובים" יותר (Grammer & Thornhill, 1994; Jones et al, 2001).

תגים:

סטטוס · זוגיות · זמינות · משאבים · העדפות · תווי · פנים · גבריים · נשיים · קוגניטיבי · קוגניטיביים · בני · זוג · זוגיות · משיכה · בין · אישית · חלקי · גוף · אטרקטיביות · טוסטסטרון · גברים · נשים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השפעת סטטוס הזוגיות וזמינות המשאבים הקוגנטיביים על העדפות תווי פנים גבריים", סמינריון אודות "השפעת סטטוס הזוגיות וזמינות המשאבים הקוגנטיביים על העדפות תווי פנים גבריים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.