היישום אינו מחובר לאינטרנט

משפחה הרוסה ופשיעה

עבודה מס' 066981

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: האם משפחה הרוסה תגרום לעבריינות בקרב ילדיה.

2,301 מילים ,10 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

המושג "משפחה הרוסה" הוא מושג שכולל בתוכו משפחות שההורים בהן עברו גירושין (משפחות חד-הוריות), משפחות אשר עברו משבר כלשהו, כמו התאלמנות, שכול, התעללויות, משפחות שבהן אין הורה ומפרנס, משפחות מרובות ילדים שסובלות ממצב וסוציו-אקונומי ירוד ועד לעוני. משפחות אשר אחד ההורים בהן או שניהם אינם מסוגלים לטפל בילדיהם (כתוצאה מפיגור, למשל), או הורים עבריינים שנכנסים ויוצאים מהכלא.

ההורים אינם ממלאים את צרכי ילדיהם, ואפילו צרכים בסיסיים כמו חום ואהבה, בגדים, מיטה חמה ורישום לבית הספר. חשובה לציון חשיבות מילוי הצרכים הבסיסיים בייחוד בגיל הילדות וההתבגרות- התקופות הקריטיות בהן מתגבשת אישיותו של הילד.

עקב מצבן, הילדים והמתבגרים במשפחות הרוסות מוגדרים כ"ילדים בסיכון". בהגדרה זו נכללים ילדים ובני נוער החיים במצבים המסכנים אותם במשפחתם ובסביבתם- הזנחה, התעללות, חיים בקהילה מסכנת או ניתוק ממסגרות נורמטיביות- אשר כתוצאה מהם נפגעת רווחתם והם אינם מסוגלים להשתלב בלימודים, בחברה, במשפחה ולממש את הפוטנציאל האישי שלהם. ההגדרה מתבססת על הזכויות הבסיסיות החייבות להיות מוקנות לילדים ע"פ האמנה הבינ"ל לזכויות הילד שמדינת ישראל חתמה עליה.

אין מי שיאמר לילד מה מותר ומה אסור לו לעשות, היעדר הורים גורם לחוסר פחד , כך שאינו פוחד מעונש, ובעצם יכול לעשות כל אשר ברוחו, ומכאן הדרך לעבריינות קצרה.

מטרת עבודה הינה לבדוק האם משפחה הרוסה תגרום לעבריינות בקרב ילדיה. במסגרת עבודה זו, אסקור תחילה את תהליך הסוציאליזציה במשפחה ואציג את חשיבותו הרבה. לאחר מכן, אציג את מאפייני המשפחה ההרוסה והמשפחה העבריינית, והשפעתן על הילדים בהן.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק א': המשפחה ותהליך הסוציאליזציה
פרק ב': המשפחה ההרוסה
פרק ג': המשפחה העבריינית
סיכום
מקורות

קטע מהעבודה:

האדם ע"פ בנדורה (בתוך: שוהם, אדד ורהב, 2004), הוא יצור מתבונן. הילד מטבעו מלא סקרנות, והוא פתוח לכל הגירויים שבסביבתו ולריגושים שבפנימיותו.
ככל שיכולתו המוטורית והשכלית מתפתחת התבוננותו וקליטתו הקוגניטיבית את העולם נעשית אינטנסיבית יותר. האחרים המשמעותיים כמו בני משפחתו מהווים עבורו מודל לחיקוי.
בנדורה חקר את התהליכים המביאים את הילד לקלוט את הדמויות המשמעותיות של סביבתו. קליטה זו נעשית באמצעות:

תגים:

משפחה · הרוסה · פשיעה · גירושין · רווחה · הורים · התעללות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "משפחה הרוסה ופשיעה", סמינריון אודות "משפחה הרוסה ופשיעה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.