היישום אינו מחובר לאינטרנט

תיאוריות פמיניסטיות

עבודה מס' 065834

מחיר: 312.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: השוואה בין השירים "Jolene" מאת דולי פרטון, ו"You Ought to Know" מאת אלאניס מוריסט, ע"פ גישותיהן התאורטיות של סימון דה בובואר ונעמי וולף.

1,597 מילים ,4 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

בעבודה זו ברצוני לנתח את השירים "Jolene" מאת דולי פרטון ו to Know" "You Ought מאת אלאניס מוריסט בהקשר להתפתחויות שחלו בשדה המחקר המגדרי. הניתוח יתבסס על שתיים מן האסכולות ללימודי מגדר שנלמדו במהלך הסמסטר: גישתה של סימון דה בובואר - גישה מטריאליסטית אקזיסטנציאליסטית המתמקדת באישה כ"אחר מוחלט", וגישתה של נעמי וולף - גישה פוסט פמיניסטית המתמקדת ב"מיתוס היופי". עיקרי גישותיהן של כל אחת מהתיאורטיקניות הנ"ל יוצגו ויהוו בסיס לניתוח השוואתי בין שני השירים כמייצגים הלכי רוח מגדריים האופייניים לתקופת פרסומם. אנסה לטעון כי חלה פרוגרסיביות מוגבלת בשיח המגדרי עם השנים, ע"פ שתי הגישות הנ"ל - וזו באה לידי ביטוי בהבדלים בין השירים.

קטע מהעבודה:

בספרה "המין השני" (דה בובואר, ס., 1949), טוענת דה בובואר כי צרתן של הנשים כמעמד הינה תוצאה של מפלה אקזיסטנציאליסטית. בניגוד למרכס ואנגלס היא טוענת, אין די בטיעונים מטריאליסטיים - היסטוריים ע"מ להסביר את נחיתותן של הנשים כמעמד. על המציאות החומרית המשתנה שתיארו מרכס ואנגלס (גילוי הארד) "הלבישה" דה בובואר את הנטייה לטרנצנדנציה - שאיפת האדם להתעלות ולהגשמה דרך כינונו העצמי כסובייקט.

תגים:

סימון · בובואר · נעמי · וולף · פמיניזם · איכותני · רוק · מגדר · הבדלי · מין · נשים · זמרות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "תיאוריות פמיניסטיות", סמינריון אודות "תיאוריות פמיניסטיות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.