היישום אינו מחובר לאינטרנט

מעמדו ותפקידו של מזכיר המדינה האמריקאי, בתהליכים לסיום מלחמת יום כיפור

עבודה מס' 064998

מחיר: 361.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: כיצד פעל הנרי קיסינג'ר במלחמת יום הכיפורים לסיום המלחמה, וכיצד השפיעו מהלכיו על סיום המלחמה?

11,838 מילים ,35 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

מלחמת יום הכיפורים לא הייתה אירוע מזרח תיכוני בלבד אלא חלק ממכלול היחסים שהתפתח בין מעצמות העל, ארצות הברית וברית המועצות. ההצלחות הראשוניות של מצריים וסוריה בשדה הקרב התחלפו במהרה במציאות אחרת. מציאות זו היא שהביאה למגרש את הנרי קיסינג'ר, מזכיר המדינה של ארצות הברית, על תקן מתווך על בסכסוך. מהלכיו בטיפול במשבר המזרח תיכוני הביאו אותו למציאת פריצת דרך והם שהקנו לו שם עצום כל כך בעולם. קיסינג'ר היה מזכיר המדינה שנוי במחלוקת בארצות הברית, בין שהוא מהולל ובין שהוא מושמץ, אך עדיין נשאר דמות מרכזית במדיניות החוץ שלה ולכן אחד ממדינאי המפתח בעולם כולו.
משום כך בעבודה זו ארצה לבדוק מהם המהלכים שעשה בהם שימוש לצורך סיום המלחמה וכיצד הפך עצמו לחלק אינטגרלי מתהליך מציאת השלום בין ישראל והערבים.
שאלת מחקר: כיצד פעל הנרי קיסינג'ר במלחמת יום הכיפורים לסיום המלחמה, וכיצד השפיעו מהלכיו על סיום המלחמה?
מטרת מחקר: לבחון ולנתח את השפעת מהלכיו של הנרי קיסינג'ר על סיום מלחמת יום הכיפורים תוך כדי ניתוח יחסי המעצמות והשפעתם על הצדדים הלוחמים במזרח התיכון.

שיטת המחקר בעבודה זו הינה ניתוח תוכן איכותי. בוצעה סקירה שיטתית של מקורות העוסקים בתיאור דיפלומטיה ודרכי סיום צבאי של מלחמות.כמו כן ישנו תיאור מקיף על מלחמת יום הכיפורים, מדיניות החוץ של ארה"ב בתקופות שונות וכיצד הושפעה מדיניות זו עקב כניסתו של הנרי קיסינג'ר לתפקידו.

תוכן העניינים :
מבוא
פרק א': רקע תיאורטי
פרק ב': רקע היסטורי
פרק ג': עמדות ארה"ב בסוגיית סיום מלחמה
פרק ד': פעולותיו של קיסינג'ר לסיום המלחמה
פרק ה': מאפייני סיום מלחמה אל מול יעדי ארה"ב
פרק ו': סיכום
פרק ז': רשימה ביבליוגרפית

קטע מהעבודה:

בפרק זה אעסוק בתיאוריות והמונחים שינחו אותי בהמשך העבודה. אסביר מהם דיפלומטיה ותיווך וכמו כן אעסוק בדרך צבאית לסיום מלחמה.
הלכה למעשה, היחסים הבינלאומיים מתנהלים בשני מישורים: קביעת מדיניות חוץ וביצוע אותה מדיניות, על פי רוב באמצעות הדיפלומטיה. מנגנון הדיפלומטיה איננו מתמקד אך ורק במשרדי חוץ אלא בגופים שונים. כמו כן האמצעים של הדיפלומטיה אינם תמיד רשמיים.
הדיפלומטיה היא מעין אמצעי ביצוע, לא מטרה, שדרכה מיישמת המדינה את מדיניות החוץ שלה. לשם כך עומד לרשות הדיפ' מגוון שלם של כלים הנעים משידול והבטחת טובות ועד לאיום, הרתעה וכפייה. הדיפלומט הוא שליח מטעם הדרג המדיני, הוא לא רשאי להכתיב מדיניות ואת המו"מ הוא מנהל בהתאם לתכתיבי שולחיו, המדינאים.
הדיפלומטיה יכולה להיות דו צדדית(בילטראלית)- בין 2 מדינות, או רב צדדית (מולטיטרלית)- כלומר בין 3 מדינות או יותר- כמו ע"י ועידה בינ"ל או ארגונים קבועים כמו האו"ם או האיחוד האירופי. כיום רוב הסכמי הסחר הבינלאומיים, הסכמי בקרת הנשק ואמנות סביבתיות הינם רב צדדיים (סופר, 1996, עמ' 9-8).

תגים:

אווירית · דיפלומטיה · הכיפורים · יום · כיפור · מלחמות · מלחמת · מעצמות · סיום · צבאי · קיסנג'ר

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מעמדו ותפקידו של מזכיר המדינה האמריקאי, בתהליכים לסיום מלחמת יום כיפור", סמינריון אודות "מעמדו ותפקידו של מזכיר המדינה האמריקאי, בתהליכים לסיום מלחמת יום כיפור" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.