תוצאה אחת נמצאה. לנוחיותך ניתן לחפש את המילה באיות שונה

עבודה מס' 064142

חאפז אל אסד- קווים לדמותו של מנהיג ערבי ייחודי

מחיר: 218.95 ₪  הוסף לסל 

תאור העבודה: בחינת אישיותו ודמותו של חאפז אל אסד, בניסיון להבין מהם תכונותיו המנהיגותיות והאם הם אלו אשר אפשרו לאסד להחזיק שלטון יציב בסוריה במשך כ-30 שנה.

4,093 מילים ,14 מקורות ,2004

תקציר העבודה:

ב-13 ביוני 2000 נפטר נשיא סוריה, חאפז אל-אסד. במשך שלושה עשורים, מאז עלה לשלטון ב-1970, עלה בידו להעניק לסוריה משטר יציב ויוצא דופן בתולדות מדינה רבת תהפוכות זו.

בעבודה זו אבחן את אישיותו ותכונות מנהיגותו של האיש, שעלה לשלטון במדינה חסרת ממסד שלטוני יציב משך שנים רבות והצליח להקים משטר נשיאותי יציב וממושך. ברצוני לבחון מהן תכונותיו המנהיגותיות, מה היה חלקן בין הגורמים העומדים מאחורי הצלחה היסטורית זו, מה היתה השפעתן על דפוסי השלטון והאם זהו הגורם שאפשר שלטון כה יציב וממושך ביחס להיסטוריה הסורית?

בספרו, "פסיכולוגיה", כותב ד"ר ו.מהלר: "האישיות אינה מושג סטאטי, אלא מושג דינאמי, כי היא תגובה פעילה על ההשפעות הדינאמיות של הסביבה ... העיון באישיות הוא, אפוא, עיון דינאמי". לפיכך, על מנת להתחקות אחר אישיותו של אסד, אבחן תקופות מסוימות בחייו מהן אלמד על תכונותיו, ובהן תקופתו כסטודנט/ טייס/ קצין פעיל במפלגת הבעת' במהלך שנות הארבעים, תקופתו כשר ההגנה ומפקד חיל האוויר במהלך מלחמת ששת הימים ב-1967 ותקופתו כנשיא הסורי מאז 1970. לאחר מכן אשתמש בספרות הפסיכולוגיה ההתנהגותית של האדם, המגדירה את תחום האישיות והתכונות, וכך אוכל להמשיג על פיה את אישיותו של אסד.

רבות כבר נחקר ונכתב אודות חאפז אל-אסד, החל מחוקרים זרים כפטריק סיל וכלה בחוקרים ישראלים כפרופסור משה מעוז מהאוניברסיטה העברית וד"ר אייל זיסר מאוניברסיטת תל אביב. חוקרים אלו אינם תמימי דעים ולעיתים אף בצורה קיצונית. לצורך בחינת התכונות והשפעתן אשתמש במקורות רבים ומגוונים ככל האפשר על מנת לגבש את המסקנות האמיתיות והבלתי מושפעות שאינן נובעות מדעתו של חוקר אחד.
לבסוף, אסכם את מסקנותיי על בסיס בחינת אישיותו בתקופות שהזכרתי, מידת השפעתה ודפוסי השלטון של אסד כנשיא.

תוכן עניינים
מבוא
פרק א' - מי האיש?
פרק ב' - אסד כשר ההגנה ומפקד חיל האוויר הסורי במלחמת ששת הימים
פרק ג' - דפוסי שלטונו של אסד כנשיא
פרק ד' - אסד כאישיות על פי מונחים בפסיכולוגיה התנהגותית
סיכום ומסקנות
רשימת מקורות ביבליוגרפים
נספח - אסד בעיני מנהיגים וחוקרים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "חאפז אל אסד- קווים לדמותו של מנהיג ערבי ייחודי", סמינריון אודות "חאפז אל אסד- קווים לדמותו של מנהיג ערבי ייחודי" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל 7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.

סל קניות
סה"כ: 0.00 ₪

** עכשיו במבצע **
עבודה שניה ב – 40% הנחה*
בתוקף עד 30/06/2017
*) הזולה מבינהן

חפש עבודות
מדריך החיפוש
חפש על פי המילים:
קטגוריה:
עבודה מס':

אפשרויות חיפוש
הצג עבודות שאורכן
מ- עמ' עד עמ'
הצג תוצאות בכל עמוד

הכנס את קוד הקופון: