תוצאה אחת נמצאה. לנוחיותך ניתן לחפש את המילה באיות שונה

עבודה מס' 060415

"להיות אזרחים" בישראל להיות או לא להיות ?

מחיר: 229.95 ₪  הוסף לסל 

תאור העבודה: ניתוח ספרי אזרחות משנים שונות ובדיקה כיצד משתקפות אוריינטציות אזרחיות ישירות\עקיפות בספרים.

4,679 מילים ,20 מקורות ,2001

תקציר העבודה:

"ספר לימוד למקצוע האזרחות מעצם טבעו מתיישן מהר, כי הבעיות שהוא דן בהן רק בחלקן תיאורטיות, שאין משתנות במרוצת הזמן; בחלקן הגדול הן בעיות אקטואליות, הנובעות מן המצב בשעת הכתיבה." (אטינגר, 11:1961)
במילים אלו פותח אטינגר את ההקדמה למהדורה השלישית של ספרו "תורת האזרחות", ספר הלימוד הראשון במקצוע האזרחות במדינת ישראל. למרות הבנת המחבר את השינויים אשר עוברת החברה בכלל והחברה בישראל בפרט, חלו עדכונים איטיים ומעטים בלבד בספרי הלימוד במקצוע אזרחות. כל-זאת כאשר, מאפיינים רבים בפוליטיקה ובחיים הפוליטיים בישראל, השתנו והתעצבו. שינויים אלו מתבטאים בתכני הפוליטיקה החדשה (ישי, 1999) ובאופן ההשתתפות ( ,Gibbins 1990 ; Wolfsfeld, 1988).
לימודי האזרחות במדינה דמוקרטית חשובים מאד. החינוך לאזרחות אינו רק בבואתה של התרבות הפוליטית, אלא גם גורם הקובע את אופיה (פרל, 3 : 1996). כמו כן מהווה אזרחותו של אדם מרכיב מרכזי בזהותו. הקשר המוצג לעיל בין חינוך ומדעי המדינה, הוא נקודת המוצא בעבודה זו.

מטרת העבודה היתה לבדוק את הקשר ואת ההלימה בין השינויים בחברה הישראלית מבחינת התנהגות פוליטית לבין התכנים הנלמדים במקצוע אזרחות. תכנים האמורים להכין את התלמיד לקראת תפקידו כאזרח במדינה. לצורך הבדיקה, ערכתי ניתוח (ברמות שונות) של ששה ספרי לימוד במקצוע אזרחות, אשר נכתבו בין 1961 לבין 2000. בנוסף ניתחתי את דו"ח ועדת ההיגוי לחינוך לאזרחות ואת נייר המסגרת לנושא המרכז השנתי במערכת החינוך תשס"א. במסגרת העבודה ראיינתי את ממלאת-מקום המפקח הראשי על לימודי האזרחות במשרד החינוך - הגברת חנה שפיר.

לאחר הצגת מערך המחקר וניתוח הטקסטים, אציג מספר הסברים אפשריים לנתונים. חלקים מן ההסברים קשורים לאופיה של מערכת החינוך בישראל ואילו חלקים אחרים קשורים לאופי השינויים העוברים על החברה בישראל.

תוכן עניינים:
מבוא
התנהגות פוליטית פוסט-מודרנית
לימודי אזרחות במדינת ישראל
ניתוח ספרי לימוד במקצוע אזרחות 2000 - 1961
סיכום
נספחים
נספח א': ניתוח תוכן - ספרי לימוד במקצוע אזרחות
נספח ב': תצלום כריכות ספרי לימוד במקצוע אזרחות
(הערת מערכת: התצלומים עצמם אינם חלק מן העבודה)
ביבליוגרפיה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא ""להיות אזרחים" בישראל להיות או לא להיות ?", סמינריון אודות ""להיות אזרחים" בישראל להיות או לא להיות ?" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל 7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.

סל קניות
סה"כ: 0.00 ₪

** עכשיו במבצע **
עבודה שניה ב – 40% הנחה*
בתוקף עד 30/06/2017
*) הזולה מבינהן

חפש עבודות
מדריך החיפוש
חפש על פי המילים:
קטגוריה:
עבודה מס':

אפשרויות חיפוש
הצג עבודות שאורכן
מ- עמ' עד עמ'
הצג תוצאות בכל עמוד

הכנס את קוד הקופון: