היישום אינו מחובר לאינטרנט

ההנחות האפיסטמולוגיות והאונתולוגיות של מרקס וובר

עבודה מס' 065266

מחיר: 361.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח השיר "Another Brick in The Wall" לפי הגישה הובריאנית (פוזיטיביזם) והגישה המרקסיסטית (ריאליזם).

9,545 מילים ,13 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

לידתה של עבודה זו נולד מתוך עיון ועניין רב שגיליתי בהגות המרקסיסטית ומתוך אהבתי האישית לתחום המוזיקה. בעבודה זו ביקשתי לבחון ולנתח בצורה אנליטית, מעמיקה ויסודית את שירם של להקת ה"פינק פלויד"-" ANOTHER BRICK IN THE WALL". יצירה זו, כפי שיוסבר בהמשכה של העבודה, הוותה המנון מוסיקלי וכמעט בבחינת דת למיליוני אנשים ברחבי העולם ושיקפה,מבחינתי, את תמצית ההוויה המרקסיסטית בדמותו של הרוק'נרול.

אפס, עבודה זו אינה ניזונה אך ורק מאושיות החשיבה המרקסיסטית אלא, כפי שניתוח אנליטי מעמיק ראוי להיות, שימשה לי ההגות הובריאנית כממשק מאתגר אינטלקטואלית להגות המרקסיסטית, הן בבחינת ה"מציאות" המדעית, הן בבחינת ייצוגיה ומושאיה, נקודות הדמיון והשוני וכן אספקלריה למעמדה של החברה משתי נקודות מבט. על ידי הנגדת הגישות מצאתי לא אחת בעיות מתודולוגיות ואפיסטמולוגיות, כאשר עצם ההנגדה אפשרה לתת פתרון הולם לבעיות אלו.

העבודה התבססה על ניתוחו של השיר מתוך ראיה דואלית מאפיונן של שתי הגישות: הגישה הובריאנית (פוזיטיביזם) והגישה המרקסיסטית (ריאליזם).
שאלת המחקר הנובעת מכך, הינה: כיצד ניתן לאפיין את ההיגיון המדעי כגורם מסביר העומד מאחורי שתי הגישות בניתוח השיר ומי מהן מצליחה להוות כלי מסביר ומתאים יותר להבנת ההיגיון עליו מושתתת המציאות המוצגת בשיר מבחינה אפיסטמולוגית ואונטולוגית?

השערות המחקר, הנובעות משאלת המחקר:
1) אם ההיגיון בביצוע הניתוח לשיר שואף להיות "הגיון מדעי", אזי תטיב התיאוריה המרקסיסטית לנתחו ולהוות נקודה משיקה לניתוח המדעי.
2) ככל שהמושגים המובנים בשיר מאופיינים בדיאלקטיקה רבה יותר- כך תטיב התיאוריה המרקסיסטית להוות גורם מסביר טוב יותר להבניית המציאות המוצגת בשיר.

שאלת המחקר והשערות המחקר ייבחנו על בסיס הטקסט המילולי של שירם המדובר של להקת הפינק-פלויד, תנותח באמצעות טקסטים מדעיים המסבירים את הגותם של ההוגים ובהם יתבצע קישור אודות הפרשנות המיוחסת למילות השיר, על סמך גישות אלו.


ראשי פרקים:
מבוא
רקע (לפי http://lib.cet.ac.il/Pages/item.asp?item=875 ואנצ' YNET)
מתודולוגיה
להקת ה"פינק פלויד" (ויקפדיה)
דיון בממצאים מושגים והנחות דרך אנליזה אפיסטמולוגית ואונטולוגית:
המקור לידע אובייקטיבי
עקרונות ערכים ונורמות
אופן חשיבת ההוגים ושימוש באמצעים מתודולוגים
אפיונה של הדת
פעילות האדם ומשמעותה
החברה המודרנית
רציונאליות כביטוי בעייתי של העולם המודרני
סיכום ומסקנות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

הילדים השרים את ההמנון כ"עוד לבנה בחומה", מניחים הנחות אונטולוגיות על המציאות ה"יישית" הקיימת. הבסיס לידע שלהם בעקבות הנחה אונטולוגית זו, מעובד בתצורה אפיסטמולוגית, עבור החוויות אותן הן מגדירים. חוויות אלו, הינן בגדר התנסות חושית המעובדת לידי מכלול הוליסטי של הבניות אודות המציאות . בבואנו לבחון את ניתוח השיר "כשלעצמו" , עלינו להבין את המציאות על הרצף הדיכוטומי של ה-"יש" וה"אין" בכדי לאפשר הבנה מושגית של דרכי צבירת הידע המדוברת של אותם ילדים, על המציאות שלהם.
התיאוריה הובריאנית כמו גם המרקסיסטית מאפשרות ניתוח שונה וייחודי אודות המציאות עצמה והידע הנרכש על המציאות.

תגים:

אונתולוגיה · אמת · אפיסטמולוגיה · דיאלקטיקה · הררכיה · וובר · חינוך · חירות · ידע · מודרנית · מעמד · מציאות · מרקס · מארכס · מתודולוגיה · פטישיזם · פינק · פלויד · פעולה · מוסיקה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ההנחות האפיסטמולוגיות והאונתולוגיות של מרקס וובר", סמינריון אודות "ההנחות האפיסטמולוגיות והאונתולוגיות של מרקס וובר" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.