היישום אינו מחובר לאינטרנט

אינטרפלציה - יחס מדומיין - אצל ספילברג, קפקא, מרקס, פיליפ ק. דיק

עבודה מס' 065911

מחיר: 99.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מהי אינטרפלציה? כיצד משמשת הספרות ככלי להנחלת מושגים ולהצגת רעיונות כוזבים כרעיונות השליטים בהגמוניה.

1,761 מילים ,4 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

דו"ח מיוחד (או כמו שראוי היה לתרגמו "דעת מיעוט"). באמצעות ניסוי מחשבתי בוחנת העלילה את שאלת הבחירה החופשית בתוך מציאות שבה ההגמוניה מכתיבה לחברה את בחירותיה. תחילה היא מציגה עתיד אפשרי ובו ניתן למנוע רציחות עוד טרם התרחשותן. במהלך הסרט מתבררים הצדדים האפלים של עולם זה: הניצול של ה"טרומיים" החוזים את העתיד, היכולת להערים על השוטרים אשר נאבקים למען תיקון העתיד, והעובדה שעל-אף הדטרמיניזם העתיד פתוח לשינויים מהותיים.

על-פי לאקאן הטראומה הראשונה שחווה אדם ניכרת בשלב-המראה: השלב בו מגלה האדם לראשונה את דמותו במראה ומזדהה עם הדמות הנשקפת ממנה. לאקאן מניח שהתינוק רואה עצמו כחלק בלתי-נפרד מגופה של האם, תפיסה אשר נשברת בשלב-המראה. כך ששלב זה הוא נקודת מפנה המכריזה על תודעה פיסית חדשה, שכן השלמות הגופנית האינדיבידואלית הנשקפת בראי עומדת בסתירה לתודעה התלותית. חוסר ההתאמה בין הדימוי של הגוף לבין המציאות הגופנית החדשה יוצרת את הטראומה. מנקודה זו ואילך, בה מכיר התינוק את עצמו כסובייקט, מתחיל תהליך רכישת הסמכות האפיסטמית העצמית: תהליך דינמי המורכב בין השערות על העולם לבין היכולות הגופניות בתוך מרחב העולם. סיפורו של קפקא הגלגול עוסק בנקודה זו ובאינטראקציה שבין הקורא לבין הטקסט.

תוכן העניינים:
הקדמה.
חלק ראשון: דו"ח מיוחד.
כיצד יצר דיק הקצנה לאינטרפלציה בעלילה.
חקירת הסרט מבחינה פסיכולוגית וסוציולוגית.
העיסוק האובססיבי בעיניים.
חלק שני: הגלגול (היחס המדומיין שלי אל הרווח הממשי).

קטע מהעבודה:

המגמה החתרנית בסרט (פסבדו-אינטרפלציה). הסרט מהווה כלי לאיתור תופעות של אי-שוויון חברתי, כלכלי ופוליטי בחברה. הסרט אינו נחקר ככלי תרבותי וחברתי היוצר אי-שוויון אלא כראי של המציאות הלא שוויונית בחברה. מחבר העלילה, פיליפ ק. דיק, ביצע הזרה לאידיאולוגיה השלטת בחברה כדי להשיב לתודעה-הכוזבת את נכזבותהּ. לרוב תשמש העלילה מנגנון סמכותי הפועל על הקורא על-מנת לכוננו כאזרח, כנתין וכחבר בקבוצה, תוך שהיא מגדירה את גבולות השתייכותו לקהילות השונות; לרוב מתרחשת אינטרפלציה לקורא כסובייקט בהציגה מציאות א-שוויונית כמסתברת מאליה.

תגים:

חופש-בחירה · הגמוניה · איזר · המטאמורפוזה · לאקאן · שלב · המראה · אסתטיקה · אינטראקציה · הטקסט · הקורא · ז'ורז' · בטאי · וסיפור · העין · גרוטסק · הרבה · מאוד · עיניים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "אינטרפלציה - יחס מדומיין - אצל ספילברג, קפקא, מרקס, פיליפ ק. דיק", סמינריון אודות "אינטרפלציה - יחס מדומיין - אצל ספילברג, קפקא, מרקס, פיליפ ק. דיק" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.