היישום אינו מחובר לאינטרנט

זכויותיהם והשפעתם החברתית-כלכלית של עובדים זרים

עבודה מס' 069711

מחיר: 967.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: האם העסקת עובדים זרים בהסדר כבילה תורמת לצמצום האבטלה של העובד הישראלי, או שהיא רק פוגעת בזכויותיהם של העובדים הזרים.

10,692 מילים ,44 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

בעבודה זו אדון בזכויותיהם של מהגרי העבודה/עובדים זרים ואבדוק- האם העסקת עובדים זרים בהסדר כבילה תורמת לצמצום האבטלה של העובד הישראלי, או שהיא רק פוגעת בזכויותיהם של העובדים הזרים?

בפרק ב' אדון באמצעות סקירה ספרותית שתתאר את ההיסטוריה של התחלת תהליך סיפוח עובדים זרים, והגלובליזציה. כמו כן, אדון בתפיסה ובראיה של המדינות שיזמו את הבאת העובדים מתוך אינטרסים כלכליים ומדיניים, והשתלבות הזרים במדינות העולם.
בפרק ג' אציג נתונים אמפרים על העובדים הזרים בארץ ובעולם תוך ניתוח השוואתי בניהם. כמו כן, אציג נתונים אמפרים על נתוני הזרים בארץ תוך חלוקה לענפי העבודה העיקריים.
בפרק ד' אדון בעובדים הזרים המגיעים לישראל, הסיבות להגעתם והמאפיינים שלהם. אציג את אופני העסקתם והחשש והפתרון של המדינה להעסקתם. בנוסף, אציג את המבנה הארגוני של הממשלה האחראי הישיר לטיפול בעובדים הזרים מרגע כניסתם לישראל, ומדיניות הממשלה כלפיהם. כמו כן, אציג את חוק העובדים הזרים.
בפרק ה' אציג את זכויות של העובדים הזרים ואבדוק האם הן נשמרות בפועל על ידי המעסיקים, ומה המדינה עושה על מנת שהם יקבלו שירותים סוציאליים וזכויות אזרחיות וכלכליות כחוק.
בפרק ו' אדון ב"הסדר הכבילה" והשלכותיו על העובדים הזרים והמקומיים. אבדוק האם פנייתם של ארגוני זכויות האזרח בישראל לבג"צ עזרה בעניין "הסדר הכבילה", והאם פסק הדין מיושם על ידי המעסיקים והמדינה.
בפרק ז' אדון ביחס החברה הישראלית לתופעת העובדים הזרים ובגורמים לכך.
בפרק ח' אדון במסקנות שאגבש במהלך העבודה לגבי כל הפרקים, ואציג את התשובה לשאלת המחקר המופיעה בפרק זה. כמו כן, יובא סיכום ודעה אישית לגבי השאלות שיתעוררו בנושא זה.

תוכן העניינים:
א. מבוא
ב. הגירת עבודה-סקירת ספרות
ג. נתונים על עובדים זרים בארץ ובעולם
ב.1. השוואה בינלאומית
ב.2. נתוני עובדים זרים בישראל
ד. עובדים זרים בישראל
ד.1. הגירת זרים בראי ההיסטורי
ד.2. מאפייני רקע של העובד הזר
ד.3. אופני העסקה של עובדים זרים
ד.4. הליך הבאת עובדים זרים
ד.5. המבנה הארגוני של הטיפול בעובדים זרים
ד.6. מדיניות הממשלה כלפי מהגרים/עובדים זרים
ד.7. חוק עובדים זרים
ה. זכויותיהם של עובדים זרים בישראל-האם נשמרות בפועל?
ו. הסדר כבילה והשלכותיו על התעסוקה והשכר של העובדים המקומיים
ז. יחס החברה הישראלית לתופעת העובדים הזרים
ח. דיון ומסקנות
ט. מקורות

קטע מהעבודה:

Sassen טוענת כי הלחצים החיצוניים משפיעים על המדינה, ומצליחים לעצב בעיקר את אופי שליטתה בהגירה. למשל, האמנות הבין לאומיות לזכויות אדם ולזכויות מהגרים מכוננות מערך זכויות המשפיע על המדינה "מבחוץ", והשינויים הכלכליים הבינלאומיים מוליכים לשינוי במבנה המדינה "מבפנים" (8).

תגים:

ביטחון סוציאלי · עובדים זרים · פיליפינים · הגירה · מהגרי עבודה · מסתננים · רווחה · שוויון

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "זכויותיהם והשפעתם החברתית-כלכלית של עובדים זרים", סמינריון אודות "זכויותיהם והשפעתם החברתית-כלכלית של עובדים זרים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.