היישום אינו מחובר לאינטרנט

השתתפות משקיעים מוסדיים באסיפה הכללית כפתרון לבעיית הנציג

עבודה מס' 064563

מחיר: 288.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הקשר בין חובת ההשתתפות של קרנות נאמנות באסיפות החברה להשפעה על ההפרדה בין בעלי המניות לפעילות החברה.

2,440 מילים ,23 מקורות ,2005

תקציר העבודה:

במהלך העבודה אבחן את התועלת הנובעת מחובת ההשתתפות של קרנות נאמנות באסיפות כלליות של חברות ציבוריות, במיוחד ביחס ליכולתן להקטין את ניגודי העניינים בין החברה ובעלי השליטה בה לבין בעלי המניות החיצוניים שלה. אתמקד דווקא במוסד קרנות הנאמנות לאור החובה החלה על מנהלי הקרן לאחר חקיקתו של חוק השקעות משותפות בנאמנות.

א.מבוא.
ב.בעיית הנציג:
1.בעיית הנציג בדיני החברות;
2.בעיית הנציג בחברה הציבורית;
3.בעיית הנציג בשוק הישראלי.
ג.משקיע מוסדי כפתרון לבעיית הנציג.
1.מומחיות ויתרון ידע
2.פיקוח על המנהלים באמצעות כוחות השוק ;
3.היקף האחזקות
ד.מעורבות של משקיעים מוסדיים-אפשרויות וכשלים:
1.מאבק שליטה;
2.ה- Wall Street Rule;
3.ניהול משא ומתן;
4.הצבעה באסיפה הכללית.
ה.השתתפות בהצבעה כפתרון לבעיית הנציג:
1. בעד;
2.נגד
ו.כשל השוק-הימנעות משקיעים מוסדיים מהתערבות:
1. החוק כפיתרון לכשל השוק
ז. החוק הקיים-כשלים ופתרונות.
ח.סיכום


קטע מהעבודה:

ב.בעיית הנציג
1.בעיית הנציג בדיני החברות
דיני החברות המסורתיים הגבילו מלכתחילה את כוחם של בעלי המניות לנהל את החברה. אמנם על המנהלים מוטלת חובת אמון לפעול לטובתה של החברה עליה הם מופקדים-אינטרס הזהה בעיקרו לזה של בעלי המניות, אך המגמה הכללית היא הדגשת האישיות המשפטית הנפרדת של החברה, אישיות אשר מהווה את מקור הסמכות של המנהלים לפעול בשם החברה, ומונעת התערבות ישירה של בעלי המניות בתהליך קבלת ההחלטות. המניעה באה לידי ביטוי במספר אופנים: אם באמצעות יצירת מוסד הדירקטוריון היוצר חיץ בין הגוף המשקיע לגוף המנהל, ואם באמצעות העובדה כי יכולת ההשפעה על הדירקטורים היא עקיפה בלבד ומתמצה בסמכות המינוי והפיטורין או הסמכות לשנות את מסמכי ההתאגדות. בחברה פרטית, כשקבוצת בעלי המניות היא קטנה ובידי כל אחד מהם נתח משמעותי מהון החברה, מנגנונים אלה נראים כמספקים להבטיח את תפקודם היעיל של המנהלים.

תגים:

Rule · Street · Wall · אסיפה · בעיית · הנציג · הצבעה · זכויות · כללית · מאבק · מוסדיים · משקיעים · נאמנות · קרנות · שליטה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השתתפות משקיעים מוסדיים באסיפה הכללית כפתרון לבעיית הנציג", סמינריון אודות "השתתפות משקיעים מוסדיים באסיפה הכללית כפתרון לבעיית הנציג" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.