היישום אינו מחובר לאינטרנט

השפעת התרבות היפנית על דפוסי הפעילות העסקית של חברות רב-לאומיות הפועלות ביפן.

עבודה מס' 063348

מחיר: 276.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה:

3,301 מילים ,12 מקורות ,2004

תקציר העבודה:

מהירותה הרבה של הגלובליזציה של ארגונים עסקיים בשני העשורים האחרונים, דחפה מספר גדול של חברות לפתח אסטרטגיות חדירה והרחבה, לשווקים שמעבר לארצות האם. השווקים הדינאמיים שהתגלו באסיה ובאמריקה הלטינית, כמו גם שווקים גדולים ויציבים בצפון אמריקה אירופה ויפן, מהווים גורמי משיכה לחברות גדולות כקטנות מסביב לעולם. אך ברגע שחברה כלשהי החליטה לחדור או להתרחב לשווקים זרים, היא חייבת לקבוע את אופן הפעילות במדינות אלה. (Osland, Taylor & Zou 2001,)
תהליכי קבלת החלטות בחברה הרב-לאומית אינם אחידים, ומושפעים ממרכיבים רבים: מבנה הארגון, פריסה גיאוגרפית, כמות ומגוון המוצרים בארגון, מאפייני הסביבה ועוד.
החלטה נכונה על דפוס פעילות עסקית יקנה לחברה יתרון תחרותי גדול. אך החלטה שגויה, יכולה לגרום לנזק גדול לטווח ארוך, מאחר וקשה לשנות דפוסי פעולה לאחר חתימת חוזים, או התחייבויות ארוכות טווח שניתנו. החלטה שגויה יכולה להוביל ל"טביעתה של הספינה" או "להחמצתה של הספינה"( Osland, Taylor & Zou 2001)
במאמרו של (Erramilly (1996, ציטט את (Porter (1990, שאמר כי כי מפתה לחשוב שלמדינות אין תפקיד בהצלחות של הפירמות שבאות מתוכן. במבט ראשון נראה כי הפירמות מתעלות מעל המדינות שמהן יצאו. אך אני למדתי שאין זה כך. (Erramilly 1996)
אחד המרכיבים החשובים המשפיעים על כל מהלכי החברה ועל קבלת ההחלטות בפרט היא - התרבות. מחד, התרבות המשפיעה על החזון והאסטרטגיה של מדינת האם, ומאידך, התרבות בארץ המארחת, המשפיעה על דרכי הניהול, קבלת ההחלטות ודפוסי הפעולה של החברה הרב- לאומית.
אחת השאלות המרכזיות ביחס לקבלת החלטות בחברה רב לאומית היא: אילו דפוסי פעילות עסקיים על הארגון ליישם, כדי להצליח בחדירה לשוק בארץ המארחת, על רקע התרבות המקומית.
בעבודתי זו אתמקד בקשר בין התרבות של ארץ מארחת ליישום דפוסי פעולה עסקיים בחברות בינלאומיות הפועלות ביפן.

תוכן עניינים:
1. מבוא
1.1 הגדרת משתנים- הגדרת המושג תרבות.
1.2 הבעיה המחקרית-שאלת המחקר.
2. תרבות
2.1 מאפיינים תרבותיים על פי ארבעת ארבעת הממדים של .Hofstede
2.2 המאפיינים התרבותיים של החברה היפנית.
2.3 מאפיינים תרבותיים של מדינות מערביות (ארה"ב, שוודיה, גרמניה, בריטניה, קנדה, הולנד).
3. דפוסי פעולה עסקיים בחברות רב-לאומיות
3.1 אסטרטגיה של דפוסי פעולה עסקיים (יבוא-יצוא, זיכיון, השקעות זרות ישירות).
4. התרבות כגורם משפיע על דפוסי הפעילות העסקית בחברות רב-לאומיות
4.1. ממדי התרבות של הארץ המארחת המשפיעים על דפוסי הפעילות העסקית של חברות רב לאומיות הפועלות ביפן.
5. דיון ומסקנות
6. ביביליוגרפיה

מקורות:

Shetty, Y K, Kim, Ken I. "Winning strategies for the Japanese market: A survey of US executives". Advanced Management Journal. Cincinnati: Spring 1995.
Gregory E Osland, Charles R Taylor, Shaoming Zou "Selecting international modes of entry and expansion" . Marketing Intelligence Planning. Bradford: 2001. Vol. 19, Iss. 3; p. 153.
Faramarz Damanpour. "The impact of culture on management: A comparison of Japanese versus U.S. management". Advances in Competitiveness Research. Indiana: 1998. Vol. 6, Iss. 1; p. 39.
Jaideep Anand, Andrew Delios. "Location specificity and the transferability of downstream assets to foreign subsidiaries". Journal of International Business Studies. Washington: Third Quarter 1997. Vol. 28, Iss. 3; p. 579.
Somkiat Mansumitrchai, Michael S Minor, Sameer Prasad."Comparing the entry mode strategies of large U.S. and Japanese firms, 1987-1993". International Journal of Commerce Management. Indiana: 1999. Vol. 9, Iss. 3/4; p. 1
Erramili, M.K. "Nationality and subsidiary ownership patterns in multinational corporations". Journal of International Business Studies. 1996 vol. 27 pages 226-229,
Keith D Brouthers. "Institutional, cultural and transaction cost influences on entry mode choice and performance".Journal of International Business Studies. Second Quarter 2002. Vol. 33, Iss. 2; p. 203
Shige Makino, Kent E Neupert. "National culture, transaction costs, and the choice between joint venture and wholly owned subsidiary". Journal of International Business Studies. Washington: Fourth Quarter 2000. Vol. 31, Iss. 4; p. 705
Daphne Yiu, Shige Makino."The choice between joint venture and wholly owned subsidiary: An institutional perspective." Organization Science. Linthicum: Nov/Dec 2002. Vol. 13, Iss. 6; p. 667
Geert Hofstede."The cultural relativity of organizational practices and theories". Journal of International Business Studies. Washington: 1983. Vol. 14, Iss. 2 p. 75-89.
Vijay Pothukuchi and Fariborz Damanpour and Jaepil Choi and Chao C Chen and Seung Ho Park. "National and Organizational Culture Differences and International Joint Venture Performance" Journal of International Business Studies. Washington: Jun 2002. Vol. 33, Iss. 2; p. 243
ד"ר אורלי יחזקאל, פרופ' עודד שנקר. "ניהול בינלאומי". האוניברסיטה הפתוחה. ת"א 2001.

תגים:

מזרח · אסיה · בינלאומי · דפוסי · חברה · לאומית · ניהול · פעולה · תרבות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השפעת התרבות היפנית על דפוסי הפעילות העסקית של חברות רב-לאומיות הפועלות ביפן.", סמינריון אודות "השפעת התרבות היפנית על דפוסי הפעילות העסקית של חברות רב-לאומיות הפועלות ביפן." או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.