עבודות [1-9] מתוך 2278 :: [עמוד 1 מתוך 254]
עבור לעמוד: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 :: עמוד הבא >>

 

עבודה מס' 70479 SHOPPING CART DISABLED
התגבשות התרבות האקולוגית באמריקה, 2014.
בחינת הרומנטיציזם הטרנסנדנטי מבית מדרשו של ת'ורו, מסורת היציאה אל הטבע הפראי ולאחר מכן השימור הסלקטיבי של ג'ון מיור, וגישת "ניהול הטבע" של פינצ'וט ואלדו ליאופולד.
2,939 מילים (כ-9 עמודים), 6 מקורות, 159.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
ניתן לומר כי בסוף המאה ה-18 הרומנטיקה הציעה סוג של אלטרנטיבה - אופוזיציה למול האינסטרומנטליות של הנאורות ושל הרציונאליות. אופוזיציה למחשבות של התועלתנות, אופוזיציה למכניזציה של החברה והטבע. הרומנטיקה הושפעה בעיקר מעליית ההמון ושל התחזקות חברה מטריאליסטית. אחד האובייקטים החשובים שהרומנטיקה העמידה במרכז היה של אידיאה של התהליך, במקום המושג המכאני של מנגנון הפעולה היא רצתה להציג מדע משל עצמה שבו יש חזון אורגני והוליסטי השייך לנפש העולם. התיאוריה המכאנית מרסקת את החיים לרסיסים קטנים, ובעולם כזה תפקיד הרומנטיקן הוא לאחד את הכל. המחשבה הרומנטית ייחסה לטבע משמעות שלא קשורה כלל וכלל למוסכמות. היופי הוא לא רק בעיני המתבונן אלא הוא מהות שקיימת בפני עצמה. בטבע ישנו יופי שהוא לא ניתן למדידה. נוכל לראות כיצד רעיונות הוליסטיים של התאמה לסביבה וגם קטסטרופה שמרחפת מעל הרומנטיקה, בכתיבה של סופרים רומנטיים. האקולוגיה הרומנטית לא מסתיימת בטבע אלא היא גם עוברת אל תחום החברתי והאנושי. לכן, רעיון ההתפתחות הרומנטית מושלך על מבנים חברתיים שצריכים להתפתח באופן אורגני וספונטני.
בעבודה זו אציג את גישותיהם של מספר הוגים בהם המסורת של הרומנטיציזם הטרנסנדנטי של הנרי ת'ורו, בהמשך את מסורת היציאה אל הטבע הפראי והשימור הסלקטיבי של ג'ון מיור ואסיים עם גישת ניהול הטבע של פינצ'וט ואלדו ליאופולד.

מתוך העבודה:
ת'ורו טען כי "אנו צריכים את המחזוריות וההרמוניה של הטבע הפראי...לעולם לא נדע מספיק מהטבע"(2). ת'ורו נחשב לקדוש סביבתי, סמל של בדידות מרצון אשר מלווה בהתבוננות עמוקה בטבע תוך הסתפקות במועט ודחייה כמעט מוחלטת של אורח חיים הישגי. הוא סימל את התופעה של לצאת לבד לטבע, הוא משטח את חייו בבדידות לצד אגם קטן בספרו המפורסם וולדן כמו כן, לפי המלצתו של מורו, אמרסון, הוא כתב יומן.
 
עבודה מס' 70475 SHOPPING CART DISABLED
מדיניות החוץ והבטחון של ישראל וארצות הברית בצל מלחמת ששת הימים, 2014.
האם תוצאות מלחמת ששת הימים השפיעו על מדיניות ארה"ב ביחס לישראל?
4,015 מילים (כ-12.5 עמודים), 19 מקורות, 189.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
מלחמת ששת הימים (יוני 1967) הייתה נקודת מפנה בעלת חשיבות במדיניות הפנימית והאזורית, הן של הישראלים והן של הערבים. עם זאת, ניתן למצוא את סממניה של מלחמה זו גם בעמדות דעת קהל ומדיניות הממשל האמריקאי כלפי מדינת ישראל והערבים.
במשך עשרות שנים, ארצות- הברית (ארה"ב) ומדינת ישראל שומרות על יחסים הדוקים ושמבוססים על מספר גורמים בהם תמיכה אמריקאית פנימית חזקה כלפי ישראל וביטחונה, מטרות אסטרטגיות במזרח התיכון, מחויבות הדדית לערכים דמוקרטים וקשרים היסטוריים עוד מתקופת התמיכה האמריקאית במדינת ישראל בשנת 1948.
מדינת ישראל היא בעלת הברית עם סיוע החוץ הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השנייה. עד כה סיפקה ארה"ב לישראל 121 ביליון דולר (2014) בסיוע בין המדינות. עיקר הסיוע הוא בדמות סיוע צבאי אם כי בעבר נהנתה ישראל גם מסיוע כלכלי משמעותי. עוד ועוד, תמיכתו החזקה של הקונגרס גרמ לכך שישראל קיבלה הטבות שלא זמינות לאף מדינה אחרת.
היחסים בין מדינת ישראל וארה״ב, הם הגורם החשוב ביותר המשפיע על מדיניותה של ישראל. ליחסים בין השתיים מוקדשים יותר מחשבה ועיסוק מאשר ליחסים עם המדינות השכנות. בנוסף, סביב יחסים אלו יש עניין רב כמו גם בניתוחם והבנתם, ויש בכך אפשרות ללמוד על הצפוי בעתיד ובמידה מסוימת גם להסיק מהם על הצעדים הדרושים מצד ישראל לקידום האינטרסים שלה. באופן עקרוני, ניתן לחלק את יחסי ישראל עם ארה"ב לשלוש תקופות: הראשונה, מלפני הקמת המדינה ועד מלחמת ששת הימים. השנייה, ממלחמת ששת הימים ועד קריסתה של ברית המועצות והאחרונה, מ-1990 ועד היום. עם זאת, בעבודה זו ארצה לעמוד על יחסי החוץ של ישראל וארה"ב ועל הטריגר שתרם לחימום היחסים עם האמריקאים בעקבות התקררות היחסים עם צרפת. לשם כך אמקם את העבודה  על ציר הזמן הסמוך ובצל מלחמת ששת הימים.
בעבודה זאת ארצה לבחון את שאלת המחקר שתרצה לבדוק האם תוצאות מלחמת ששת הימים השפיעו על מדיניות ארה"ב ביחס לישראל מבחינה ביטחונית, כלכלית ומבחינת עמדות של דעת הקהל האמריקאי בנוגע לשטחים והסכסוך הערבי-ישראלי? כמו כן, ארצה לבדוק מה היו המניעים שגרמו לשינוי בעמדתה של ארה"ב. את עבודה זו אבסס על מקורות ראשוניים כגון דו"חות של האו"ם ונאומים ומקורות משניים כגון משאלים וביוגרפיות. אטען כי בציר הזמן שסביב יוני 1967, מלחמת ששת הימים, ראתה ארה"ב  במדינת ישראל יעד אסטרטגי ובת ברית אשר ניתן להיעזר בה לשם שמירה על הכוח האמריקאי במזרח התיכון. כמו כן אטען כי בעקבות אמברגו הנשק הצרפתי ניצלה ותיעלה ארה"ב את האפשרות לנוכחות דומיננטית באזור ובדמות של סיוע כלכלי וסיוע צבאי ונעתרה לבקשתה של מדינת ישראל לסיוע חוץ.

תוכן העניינים:
מבוא
פרק א'- רקע היסטורי
פרק ב'- אמברגו הנשק הצרפתי: הפסקת התמיכה במדינת-ישראל ודעיכת היחסים?
פרק ג'- יחסי ישראל וארצות הברית בין השנים 1961 ו- 1967
פרק ד'- ישראל וארצות הברית, דיפלומטיה לאחר המלחמה
דעת הקהל והעמדה האמריקאית
הסיוע האמריקאי
סיכום ומסקנות
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
החלטתו של נאצר להצעיד את צבא מצרים ב- 15 במאי 1967 ברחבי קהיר "מזרחה לעבר תעלת סואץ" היוותה את תחילתו של משבר, שהלך והחמיר מיום ליום והביא למלחמת ששת הימים. אחת מתוצאות המשבר הזה הייתה דעיכת מערכת היחסים שבין צרפת לישראל ומתוך כך גם התחזקות היחסים עם ארה"ב. יצחק רבין סיפר, כי כבר בלילה שבן ה-14 ל-15 במאי הגיעה אליו "הידיעה הראשונה, מעורפלת וקטועה, שבמצרים מתרחשים דברים בלתי ברורים"(3). ידיעות שיש בהן ממש על הפרת הסטטוס-קוו הצבאי שבין מצרים וישראל נלחשו לאוזניו על בימת המצעדים וזה קיים התייעצות מיידית עם ראש הממשלה ושר הביטחון, לוי אשכול(4). בהמשך, ב-16 במאי, הורו המצרים לכוח האו"ם שהיה במצרים, להתפנות מסיני ולרכז את כוחו בעזה. מזכ"ל האו"ם, או תאנט שנתפס כדמות חלשה, הוציא את הכוח מסיני ולאחר מכן אף מעזה(5).
 
עבודה מס' 70468 SHOPPING CART DISABLED
רפואה מסורתית בזרם הסופי, 2012.
מהי מחלה על פי התפיסה הסופית? ובאילו תחומים באות לידי ביטוי שיטות ריפוי סופיות?
4,235 מילים (כ-13 עמודים), 8 מקורות, 69.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
בחרתי לעסוק בנושא הרפואה המסורתית בזרם הסופי, כאשר שאלת המחקר היא- על פי התפיסה הסופית, מהי מחלה ובאילו תחומים באות לידי ביטוי שיטות ריפוי סופיות. מטרת העבודה להציג את תפיסת הסופים לגבי מחלות והגורמים להן ולהראות דוגמאות לשיטות ריפוי עיקריות מתחומים שונים. העבודה תתמקד בשיטות ריפוי באמצעים פיזיים ובשיטות ריפוי באמצעים רוחניים.

תוכן עניינים:
פרק א': תפיסתם של הסופים לגבי מחלות וכיצד הן נוצרות
פרק ב': ריפוי באמצעים רוחניים
פרק ג': ריפוי באמצעים פיזיים
מסקנות
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
על-פי האמונה הסופית, לעיתים מחלות הן מועילות וחיוניות לגוף. תפיסתם אומרת שהמחלה היא מנגנון של הגוף אשר מטרתו לנקות את האדם מרעלים, לטהר אותו ולאזן אותו מבחינה פיזית, נפשית ורוחנית. כך לדוגמא ניתן להתייחס להצטננות או לשלשולים כמנגנון טבעי שנועד לסלק רעלים וחומרים מזיקים מגוף האדם(16).
 
עבודה מס' 70467 SHOPPING CART DISABLED
מגמות השילוב והבידול של אוכלוסיית הפליטים הפלסטיניים בירדן , 2012.
ניסיון להסביר באמצעות בחינת מגמות השילוב והבידול של אוכלוסיית הפליטים בירדן, מהי הסיבה להישארות פלסטינים רבים במחנות הפליטים.
3,315 מילים (כ-10 עמודים), 16 מקורות, 99.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
מטרת העבודה לנסות ולהסביר באמצעות בחינת מגמות השילוב והבידול של אוכלוסיית הפליטים בירדן, מהי הסיבה להישארות פלסטינים רבים במחנות הפליטים. האם הישארותם במחנות נובעת מחוסר רצון להשתלב בחברה הירדנית, מקשיים שמערימים החברה הירדנית והשלטון על שילובם, או שמא היא נובעת ממניעים אידיאולוגיים- מתוך רצון לשמר את הדרישה ל"זכות השיבה" ומתוך תקווה שיגיע היום שבו יוכלו לחזור לבתים שנטשו.
העבודה מבוססת על נתונים המפורסמים על-ידי אונר"א- הגוף האחראי על טיפול בבעיית הפליטים הפלסטיניים באו"ם. בנוסף, נעשה שימוש במחקרים אשר בדקו את מצבם של הפליטים במדינות המקלט ואת נושא השתלבותם במדינות ערב השונות, ביניהן ירדן.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק א'- שוויון זכויות
פרק ב': האינטרס הירדני בשמירה על סטטוס הפליטים
פרק ג': הגירה ממחנות הפליטים
פרק ד': שאלת הזהות הלאומית והשלכותיה
מסקנות
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
כתוצאה מהחלטת המלך עבדאללה בשנת 1954 והחוק שנחקק בעקבותיה, הפליטים הפלסטינים אשר עזבו את בתיהם והגיעו לירדן לאחר המלחמות בשנים 1948 ו- 1967, למעט פליטים שהגיעו מעזה, זכאים לאזרחות ירדנית מלאה. אי לכך, אותם פליטים פלסטיניים זוכים באופן רשמי לזכויות זהות לאלו של שאר האוכלוסייה בירדן. ניתן לשער כי החלטת הממשלה על הענקת אזרחות לפליטים מהווה עדות לרצון של השלטון ההאשמי להביא לשילובם של הפליטים במדינה.
 
עבודה מס' 70465 SHOPPING CART DISABLED
נפילת ממשלת איראן בשנת 1953 על רקע תהליך הלאמת הנפט במדינה, 2013.
בחינת הסיבות שהביאו להפלת השלטון תוך בחינת מידת המעורבות של בריטניה וארצות הברית במהלך אל מול מידת המעורבות של גורמי אופוזיציה איראניים.
4,427 מילים (כ-13.5 עמודים), 18 מקורות, 99.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
בחרתי לעסוק בנושא נפילת ממשלת איראן בשנת 1953 על רקע תהליך הלאמת הנפט במדינה, כאשר שאלת המחקר היא- מהן הסיבות המרכזיות להדחת ממשלתו של מחמוד מוצדק בחודש אוגוסט 1953 באיראן? מטרת העבודה לבחון את הסיבות שהביאו להפלת השלטון תוך בחינת מידת המעורבות של בריטניה וארצות הברית במהלך אל מול מידת המעורבות של גורמי אופוזיציה איראניים.
תהליך הלאמת הנפט מפורט בהרחבה בפרק הראשון. הפרק השני מתאר את הפעולות שנקטו ארצות הברית ובריטניה במטרה להדיח את מוצדק ומסביר מדוע עשו זאת. הפרק השלישי עוסק בחלקה של האופוזיציה האיראנית בהפיכה ומביא את הסיבות לכך.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק א': רקע כללי- סקירת תהליך הלאמת תעשיית הנפט באיראן ותוצאותיו
פרק ב': מעורבותן של בריטניה וארצות הברית בהדחת ממשלת מוצדק
פרק ג': חלקה של האופוזיציה האיראנית בהפלת הממשלה
דיון ומסקנות
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
לפני עלייתו של מוצדק לשלטון, היחסים בין איראן לבריטניה היו שקטים באופן יחסי. עם בחירתו לראשות הממשלה החל מוצדק בתהליך הלאמת הנפט אשר איים להוביל את שתי המדינות לידי עימות צבאי. בנוסף לכך, היו להחלטה זו השלכות רבות על המדינה אשר יצרו מתנגדים רבים למוצדק בנוף הפוליטי באיראן וגרמו להתפוררות הקואליציה שסבבה אותו(7).
 
עבודה מס' 70464 SHOPPING CART DISABLED
פליטים הומוסקסואלים בישראל ובעולם, 2016.
בחינת יחסה של מדינת ישראל לפליטים להט"בים לאור אמנת הפליטים.
5,207 מילים (כ-16 עמודים), 20 מקורות, 399.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
החלטתי להתמקד בנושא הפליטים הלהט"בים ובהגנה לה הם זכאים על פי אמנת הפליטים. אמנת הפליטים, שישראל היא צד לה, היא אחד המסמכים החשובים בתקופה זו, במיוחד בישראל, נוכח העובדה שהיא בין המדינות הדמוקרטיות היחידות באזור. מדינת ישראל דחתה בקשות מקלט של להט"בים ודרשה מהם לחזור למדינותיהם, זאת עם התעלמות מקוממת מפסיקה שניתנה על ידי בתי המשפט בארץ ובעולם במהלך השנים.
בנוסף, אציג מקרים של מבקשי מקלט הומואים פלסטינים, שבאופן מקומם אף לא בקשה אחת שהוגשה על ידם התקבלה.
במהלך העבודה אסקור את אמנת הפליטים ואנסה להציג עמדות שונות דרך המשפט המשווה ביחס לפליטים להט"בים דווקא. כחבר בקהילת הלהט"בים, היה חשוב לי להתעמק ביחס של מדינות העולם לאזרחים להט"בים, ובפרט ביחס של מדינת ישראל אליהם.
לצערי הרב גילתי אטימות רבה כלפי מבקשי המקלט בישראל ונשארתי עם תחושה חזקה שעל ישראל לנהוג כמו מדינות רבות בעולם המערבי ולהגן על זכויותיהם של פליטים להט"בים ללא קשר למוצאם.

תוכן עניינים:
מבוא

האמנה בדבר מעמדם של פליטים
חובת המדינות החברות
זכויות הפליטים

אמנת הפליטים ומקומה בישראל
נוהל הטיפול בפליטים בארץ
פסיקה, חקיקה והצעות חוק

פליטים להט"בים
איך ישראל נוהגת בפליטים להט"בים
פליטים הומוסקסואלים פלסטינים בישראל
סיכום
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
אמנה בדבר מעמדם של פליטים(2) היא אמנה בינלאומית אשר נחתמה בישיבה מיוחדת של האומות המאוחדות בז'נבה ב-28 ביולי 1951, ונכנסה לתוקף ב-22 באפריל 1954 .
האמנה מגדירה מיהו פליט, ומפרטת בין השאר, את זכויות בני האדם שמבקשים מקלט מדיני ואת אחריות המדינה המעניקה להם מקלט. האמנה מפרטת מי אינו נכלל במסגרת הגדרת ה"פליט", כגון פושעי מלחמה, וכל מי שקיבלו אזרחות במדינה מוכרת. האמנה איננה מגדירה כפליט את צאצאיו של הפליט.
 
עבודה מס' 70463 SHOPPING CART DISABLED
נרטיב ונרטיב מודר, 2015.
מחקר איכותני על נרטיב ונרטיב מודר בנאום של מנחם בגין בזמן ביקור סאדאת מול נאום נתניהו הידוע כנאום "בר אילן".
3,061 מילים (כ-9.5 עמודים), 5 מקורות, 299.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
בכדי לעשות מחקר נרטיבי עליי לכלול את כל שלושת המרכיבים של הנרטיב: סיפור המעשה story,הטקטס text וכן את הסיפר narration. לנושא הקורס, שהוא ניתוח המערכת הפוליטיות לפי גישות נרטיביות, בחרתי שני נאומים(טקסט-text) העוסקים באותו נושא והוא השלום.הנאום הראשון הוא של ראש הממשלה מנחם בגין ז"ל בעת ביקורו של נשיא מצרים הנאום השני אף הוא בנושא השלום, של ראש הממשלה המכהן,בנימין נתניהו, שהתרחש במרכז בגין- סאדאת למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת בר אילן מתאריך 14.06.2009.(ידוע יותר בשם "נאום בר אילן").

תוכן העניינים:
מבוא
הגדרות וסקירה ספרותית
נאום "בר אילן"
נאום ראש ממשלת ישראל מנחם בגין בזמן ביקור נשיא מצרים אנוואר סאדאת בכנסת 20.11.1977
דיון ומסקנות
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
בכדי לעשות מחקר נרטיבי עליי לכלול את כל שלושת המרכיבים של הנרטיב: סיפור המעשה story,הטקטס text וכן את הסיפר narration. לנושא הקורס, שהוא ניתוח המערכת הפוליטיות לפי גישות נרטיביות, בחרתי שני נאומים(טקסט-text) העוסקים באותו נושא והוא השלום.הנאום הראשון הוא של ראש הממשלה מנחם בגין ז"ל בעת ביקורו של נשיא מצרים הנאום השני אף הוא בנושא השלום, של ראש הממשלה המכהן,בנימין נתניהו, שהתרחש במרכז בגין- סאדאת למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת בר אילן מתאריך 14.06.2009.(ידוע יותר בשם "נאום בר אילן").
 
עבודה מס' 70458 SHOPPING CART DISABLED
אפקטיביות ולגיטימיות - ממשלת בריטניה בראשות תאצ'ר, 2012.
אפקטיביות ולגיטימיות של ממשלת בריטניה בתקופת כהונתה של מרגרט תאצ'ר - קדנציה ראשונה מול קדנציה שנייה.
5,285 מילים (כ-16.5 עמודים), 19 מקורות, 399.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
בעבודה זו בחרתי לעסוק בשני מאפיינים של הדמוקרטיה והם האפקטיביות והלגיטימית כפי שבאו לידי ביטוי בבריטניה בזמן כהונתה של מרגרט תאצ'ר, ושילוב שני הקריטריונים האלה הליברלית. בחרתי דווקא את המדינה הזו כי היא הורישה למדינת ישראל הרבה מהמסורת הדמוקרטית הן בממשל והן במערכת המשפט עוד מימי המנדט. דבר נוסף שגרם לי לרצות לחקור את התקופה הנדונה היא רציפות שלטונית בראשותה של אישה וכן העובדה כי לאחרונה כנסת ישראל אישרה את פיזור הכנת השמונה עשרה וכי בחירות חדשות עתידות להתקיים ב 22 לינואר שנה הבאה.

השערת המחקר תהיה: ככל שמדיניותה של הממשלה בראשות מרגרט ת'אצ'ר הייתה בעלת מאפיינים חדשניים בנושאי פנים בתקופה הנדונה, כך עלו מדדי הלגיטימיות והאפקטיביות. הנושא של מדיניות פנים הוא מאד מאד רחב ועבודה זו תעסוק בנושאים בודדים מתוך אותה מדיניות אשר היוו גורם מהותי על מדדי האפקטיביות והלגיטימיות (כלכלה - לפחות בנושאים הקשורים לבזבוזי הציבור, תמורות בשוק האנרגיה- מעבר משוק הפחם לשוק הנפט, אבטלה מרובה, ירידת ערך הפאונד מול ערך הדולר. היבטים חברתיים כגון: איגודים מקצועיים חזקים וה-Winter of discontent .) האני מאמין של ראש ממשלת בריטניה, מרגרט תאצ'ר ויישום של התיאוריה הליברלית. הפרקים הראשונים של העבודה יהיו מעין סקירה ספרותית על התיאוריות או ההגדרות שבעזרתן אנתח את הקדנצייה הראשונה והשנייה תוך סיקור של רקע היסטורי של הממלכה המאוחדת מבחינה פוליטית והגורמים לעליית תאצ'ר הן כמנהיגת מפלגת השמרנים וכתוצאה מניצחונם של אלה האחרונים בבחירות עלייתה לראשות הממשלה והנהגת בריטניה לדרך חדשה. המשך העבודה בניתוח נושאים מרכזים שסוקרו קודם לכן בפרקי העבודה, בעיקר נושאי מדיניות פנים - חברה וכלכלה במצע המפלגתי משנת 1979, זהו חומר ראשוני, המצע המפלגתי עם תיקונים בכתב היד של הגב' מארגרט תאצ'ר שהוצא מהארכיב הלאומי הבריטי. וסקרים של שביעות רצון של מכון המחקר איפסוס- מורי מאותה תקופה.
כדי לענות על שאלת המחקר על מאפייני הלגיטימיות והאפקטיביות, נבחן את מבחן התוצאה על פי ההגדרות של שני המשתנים. האם מה שהובטח ובגינו נבחרה מפלגת השמרנים בראשותה שלמרגרט תאצ'ר, אכן יצא אל הפועל.

כאמור, עבודה זו תעסוק בשני מדדים עיקריים המאפיינים משטרים המוגדרים כדמוקרטיים. מבין שניים עשר המאפיינים שסוקרו בשיעורים של ד"ר צבאג, תתמקד עבודה זו בשניים: האפקטיביות והלגיטימיות השלטונית שבאות לידי ביטוי בגישה הניאו ליברלית. על מנת לאמוד, לאושש או להפריך את השערת המחקר תחילה יש להגדיר אקדמית את שני המשתנים לעיל.

תוכן העניינים:
מבוא
רקע שלטוני
רקע היסטורי
הגורמים לעליית תאצ'ר לשלטון קדנציה ראשונה:1979-1983
גורמים לעליית תאצ'ר לשלטון קדנצייה שנייה 1983-1987
מימד האישיות
לגיטימיות ואפקטיביות של ממשל תאצ'ר קדנצייה ראשונה
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
עד ממשלת תאצ'ר, האמינו בשתי המפלגות הגדולות בכלכלה קיינסיאנית שתוצאותיה היו אינפלציה דו ספרתית שעמדה בשנת 1974 על רמה של 24% וחששו כי היא עומת לצאת מכלל שליטה. האינפלציה קיצצה ברווח של החסכונות, חסכונות של אזרחים שלקח להם תקופת חיים לחסוך, והיה יכול להוביל לאי יציבות פוליטית ולקונפליקט סוציאלי, אפילו בדמוקרטיה ותיקה כמו בריטניה (Evans, 2004, pp.9-12).
 
עבודה מס' 70457 SHOPPING CART DISABLED
הוספת בית עליון (לבית מחוקקים) לישראל-מבט השוואתי, 2014.
בחינת מעבר לבית מחוקקים בעל שני בתים (מאוניקמרלי לביקמרלי) מבט השוואתי.
4,362 מילים (כ-13.5 עמודים), 23 מקורות, 499.95 ₪
:: לחץ כאן להצגת / הסתרת תקציר העבודה ::

תקציר העבודה
כאשר דנים במערכת הפוליטית של מדינת ישראל, דיון פוליטי אם זה באוניברסיטה במסגרת אקדמית ואם לאו, לא פעם זה מגיע לנקודה בה אומרים כי ישנו צורך בשינוי או ברפורמה כלשהי. מתוך כלל הנקודות שנדונו במהלך השנה בקורס, עבודה זו תסקור את ההיבט של הוספת בית עליון לבית הנבחרים הישראלי - הכנסת.
עם קום המדינה בשנת 1948, נקבעו המוסדות הלאומיים וישראל היא מדינה דמוקרטיה ייצוגית, ואוניקמרלית (כמובן שמדינת ישראל היא גם הרבה יותר כמו פרלמנטרית, אוניטרית ועוד אך נכון לבדיקת הפרמטרים שינוסחו בשאלת המחקר והשערתו ניוותר בייצוגיות ואוניקמרליות). דמוקרטיה ייצוגית - שכן ציבור האזרחים בוחר באמצעות הבחירות הכלליות את המפלגה שתייצג אותו והיא בתורה בוחרת את נציגיה לכנסת(שטרן, 2011:בקר 2009). ולעניין האוניקמרליות - במדינת ישראל ישנו בית אחד ויחיד והוא הכנסת, הרשות המחוקקת.
בראשית ימיה של מדינת ישראל מניין התושבים בה היה כ 650,000 ומספר חברי הכנסת נקבע על 120. קביעת המספר של 120 הוא לא ביטוי של נוסחה מתמטית מושכלת לגודל הרצוי של בית נבחרים (חוק השורש השלישי של גודל בית הנבחרים Taagerpera and Shugart, 1989)) אלא ביטא את הזיקה היהודית של אבות האומה, 120 חברי הרשות המחוקקת הישראלית זהים במספרם לחברי הכנסת הגדולה שהתכנסה בירושלים לאחר גלות בית שני. בימינו האוכלוסייה גדלה ביותר מפי עשר והגודל הרצוי על פי הנוסחה קטן בכשבעים ושישה נציגים.אחת הבעיות הנובעות מכנסת קטנה יחסית לגודלה של האוכלוסייה היא ציבור שאינו מיוצג באפקטיביות.
כדי לנסות לפתור את הבעיה הזו של ייצוגיות אפשר לבחון כמה חלופות הגדלת בית הנבחרים או הוספת בית נוסף על זה הקיים. יש לציין כי הוספה היא לא הגדלה של הכנסת וכי עניין עבודה זו היא בהוספת בית עליון. שאלת המחקר: האם וכיצד מערכת ביקמרלית, כלומר הוספת בית עליון לכנסת הישראלית תהיה יותר ייצוגית ועבור מי? השערת המחקר: הוספה של בית עליון תביא לייצוג של יותר קבוצות בחברה. על מנת לבחון יתרונות וחסרונות של הוספת בית עליון, יש צורך בהשוואה. לשם כך נבחן את אנגליה שהיא ביקמרלית ולא השתנתה, את שבדיה בה בוטל הבית העליון והפכה מביקמרלית לאוניקמרלית ורומניה שהייתה אוניקמרלית והחליטה להוסיף בית עליון.
ראשית נסקור את המצב של כנסת ישראל כדי לעמוד על הבעייתיות, כאשר הוספת בית עליון היא חלופה, מהו בית עליון? היסטוריה, יתרונות חסרונות, צידוקים בעד וטיעונים נגד, דוגמאות מהמדינות בהן נשמר, בוטל או התווסף בית עליון.לאחר מכן נדון בכל היתרונות והחסרונות מבחינת הייצוגיות כדי להמליץ או לשלול הוספת בית עליון במדינת ישראל.

תוכן עניינים:
מבוא
ייצוגיות בבית הנבחרים הישראלי
היסטוריה של בית עליון
ביקמרליזם והוספת בית עליון
כיצד בונים בית עליון
שינוי קמרלי
סיכום
ביבליוגרפיה

מתוך העבודה:
בין התפקידים, שמונה הספרות האקדמית, של הרשות המחוקקת היא תקשורת, ייצוגיות ולגיטימציה. שאר התפקידים הם בקרה ופיקוח של שאר זרועות הממשל ובעיקר של הרשות המבצעת, חקיקה, גיוס חינוך וחיברות ולבסוף דיון. לא את כל התפקידים הרשות לעיל מבצעת אך גם לא את אף אחת מהן. המחוקק הנבחר פועל באופן ייצוגי(Mahler, 1981.pp 25-27).
 
סל קניות
סה"כ: 0.00 ₪

** עכשיו במבצע **
עבודה שניה ב – 40% הנחה*
בתוקף עד 30/06/2017
*) הזולה מבינהן

חפש עבודות
מדריך החיפוש
חפש על פי המילים:
קטגוריה:
תת-קטגוריות:
All
ארה"ב
יחסים בן לאומים
ישראל
כללי
לאומיות דת ומדינה
מדיניות ציבורית
מזרח התיכון
מיעוטים
מלחמות
ממשל ופוליטיקה
ציונות
תיאוריות
עבודה מס':

אפשרויות חיפוש
הצג עבודות שאורכן
מ- עמ' עד עמ'
הצג תוצאות בכל עמוד

הכנס את קוד הקופון:
עבודות [1-9] מתוך 2278 :: [עמוד 1 מתוך 254]
עבור לעמוד: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 :: עמוד הבא >>