היישום אינו מחובר לאינטרנט

אחזקת ילדים לאחר הפירוד- החוק והפסיקה

עבודה מס' 065281

מחיר: 288.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: השיקוליים המשפטיים בנושא משמורת על ילדים.

10,312 מילים ,50 מקורות ,1999

תקציר העבודה:

לאחר פירוד בני זוג, כמו לאחר פירוק שותפות, יש לחלק את הרכוש. הרכוש כולל טובין וזכויות אחרות אשר ניתן לכמתן בכסף, אולם גם ילדים משותפים, אשר שאלת אחזקתם עולה בחלק ממקרי הגירושין.
עבודה זו תבחן את הדין, הנוהג והפסיקה בנושא אחזקת ילדים לאחר הפירוד, מתי ניתן לשלול את העדיפות הטבעית מהאם לגבי האחזקה.

בנדון ניתן לדון הן בפני בית הדין הרבני, הדן על פי דין תורה, והן לפני בית הדין לענייני משפחה הדן על פי חוקי המדינה החילוניים .
ביהמ"ש האזרחיים נוטים לראות בהורות כזכות: "אין חולק על כך כי זיקתו של ההורה לילדו אינה רק חובה אלא בגדר זכות... וכי זכות זו מתבטאת בכך שבמילוי חובות אלו מסורה להורים הזכות להחליט על הדרך הנראית בענייהם כנכונה וטובה לדאוג לצורכי הקטין"
לעומת זאת ביה"ד הרבניים רואים בהורות חובה "ההלכות בדבר החזקת ילדים אינן הלכות בטובת ההורים, אלא הלכות בטובת הילדים... אין כאן זכויות לאב או לאם, אלא רק חובות עליהם שמחויבים הם לגדל ולחנך את ילדיהם"

ראשי פרקים:
מבוא
1.1 מטרת העבודה
1.2 הסמכויות לדון בנושא
סמכות השיפוט
זכותה הראשונית של האם
חובת ההורים לדאוג לילדיהם
4.1 הפאן החיובי
4.2 הפאן השלילי- העדר כישורים הוריים
4.3 פיגור
4.4 אלכוהוליזם וסמים
4.5 גורמים פסיכיאטרים
טובת הילד
התנהגות בלתי נאותה
מבחנים נוספים
7.1 ענייניות הבקשה
7.2 הסכמת האם לאימוץ
7.3 פסק דין של בית משפט נכרי
7.4 חוסר מעש
הדין העברי
אי תלותו של הילד בהסכמים
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

החוק אינו מגדיר את מסוגלות ההורים אלא מונה את חובותיהם. בסעיף 15 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (תשכ"ב1962-) נאמר כדלהלן: "אפוטרופסות ההורים כוללת את החובה והזכות לדאוג לצרכי הקטין לרבות חינוכו, לימודיו, הכשרתו ולעבודה ולמשלח יד ועבודתו וכן שמירת נכסיו, ניהולם ופיתוחן וצמודה לה הרשות להחזיק בקטין לקבוע את מקום מגוריו והסמכות לייצגו".
בע"א 77/549 נאמר כי "אי מילוי החובות פירושו אי מילוי אף אחת מכל החובות ולפיכך הורה הממלא מקצת חובותיו אין סעיף זה חל עליו. בנושא זה, יצויין, יש תמימות דעים בין השופטים.
העילה המרכזית שנקבעה בחוק אימוץ היא העדר מסוגלות הורית.
בבית המשפט נבחנת מסוגלות ההורים כל פי יכולתם לספק את צרכי הילדים מבחינה פיסית, חינוכית ורגשית. למרות שהחובה המתוארת בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות מתארת רמה גבוהה של מציפיות מההורה, מבחינה התנהגות ומסוגלות הרי הפרשנות המקובלת איננה מובילה לקביעת העדר מסוגלות בשל חריגה מן ההורות האידיאלית.

תגים:

הורות · אפוטרופוסות · קטין · חינוך · אפוטרופוס · משגיח · הורה · משמורת

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "אחזקת ילדים לאחר הפירוד- החוק והפסיקה", סמינריון אודות "אחזקת ילדים לאחר הפירוד- החוק והפסיקה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.