היישום אינו מחובר לאינטרנט

מינהל של ארגונים בינלאומיים - אמנת ג'נבה הרביעית ותחולתה בשטחים

עבודה מס' 060169

מחיר: 216.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: עבודה זו עוסקת בניתוח של אמנת ג'נבה הרביעית ממספר היבטים הנוגעים לישראל, תוך ניסיון לתת מענה לשאלה האם מדינת ישראל מקיימת את הוראות אמנת ג'נבה הרביעית בשטחים הכבושים מאז 1967?

3,658 מילים ,5 מקורות ,2001

תקציר העבודה:

בעבודה זו לקחתי על עצמי לבדוק את נושא האמנות הבינלאומיות, תוך התמקדות באמנות ג'נבה. לאחר קריאת חומר תיאורטי רב בחרתי לנסות לבדוק לעומק את אמנת ג'נבה הרביעית העוסקת בקביעת כללים ונורמות בשטחים שנכבשו, בעיקר בגלל הרלוונטיות שלה לישראל ממלחמת ששת הימים ועד היום. הויכוח הציבורי והמשפטי סביב תוקפן של האמנה בשטחים הוא אשר מהווה את הבסיס לעבודה וכולי תקווה
שאכן הצלחתי לפזר ולו במעט את הערפל סביב אמנת ג'נבה הרביעית והקשר שלה לישראל.

מספר אמנות הומניטריות בינלאומיות בדבר שמירת זכויות האדם במצב של סכסוכים בין מדינות, היוו את קווי היסוד של המשפט ההומניטרי הבינלאומי. הנחת היסוד של משפט זה היא, שגם במצבים של סכסוך אלים ישנם קווים אדומים שאין לחצותם ויש לשמור על זכויותיהם של הלוחמים, של האזרחים המושפעים מהסכסוך, או של לוחמים שהוצאו ממעגל הלחימה. החשובות שבהן הן ארבע אמנות ג'נבה ותקנות האג.
עבודה זו תעסוק בניתוח של אמנת ג'נבה הרביעית (להלן: האמנה) ממספר היבטים הנוגעים לישראל, תוך ניסיון לתת מענה לשאלה האם מדינת ישראל מקיימת את הוראות אמנת ג'נבה הרביעית בשטחים הכבושים מאז 1967?
כבר בשלב זה של העבודה לא יהיה זה הימור להניח שמדינת ישראל אינה מקיימת הלכה למעשה את כל הוראות האמנה בשטחים, למרות שהיא חתומה עליה מאז 1949.
השלכותיה של האמנה על ישראל תבחן במספר מישורים:
1. המשפט הבינלאומי וישראל .
2. פרושה ואכיפתה של אמנת ג'נבה הרביעית בישראל , תוך מתן דגש ליחסו של בית המשפט העליון לעתירות שטענו להפרה של אמנת ג'נבה.
3. תחולתה של אמנת ג'נבה בשטחים ויחסם של בתי המשפט הצבאיים לאמנה.

תוכן העניינים:
1. הקדמה
2. מבוא
3. המשפט הבינלאומי ותחולתו על השטחים
4. תחולתה של אמנת ג'נבה הרביעית בישראל
5. פירושה של אמנת ג'נבה הרביעית בישראל
6. סיכום
7. ביבליוגרפיה

מקורות:

מושקט מריון, אמנת ג'נבה והחוק הישראלי, מתוך: בעיות בינלאומיות: חברה ומדינה ל"ג(63), 83-85, 1994.
נחמיאס ניצה , המשפט הבינלאומי , מתוך: מינהל של ארגונים בינלאומיים - מקראה , 345-373 , 2001 .
סומר הלל , ואף על-פי-כן חול תחול (לתחולתה של אמנת ג'נבה הרביעית בדבר הגנת אזרחים בזמן מלחמה, 1949, בדין הישראלי) , מתוך: עיוני משפט י"א , 263-280, 1986 .
קרצמר דוד, אכיפתה ופירושה של אמנת ג'נבה הרביעית - דרכו של בית המשפט העליון, מתוך: משפטים כ"ו (1) , 49-96 , 1995 .

תגים:

אמנת · ג'נבה · השטחים · הכבושים · זכויות · אדם · משפט · בינלאומי

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מינהל של ארגונים בינלאומיים - אמנת ג'נבה הרביעית ותחולתה בשטחים", סמינריון אודות "מינהל של ארגונים בינלאומיים - אמנת ג'נבה הרביעית ותחולתה בשטחים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.