היישום אינו מחובר לאינטרנט

אפלטון ודקארט ב-1984: האין זה עולם מופלא?

עבודה מס' 070393

מחיר: 131.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת שתי יצירות ספרות: "עולם חדש מופלא" ו-"1984", לאור רעיונות מרכזיים שעלו בחשיבתו של דיקארט ובביקורת אותה העביר אפלטון באמצעות משל המערה.

2,784 מילים ,6 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

העבודה כוללת השוואה בין מצבם של שוכני המערה אצל אפלטון לבין מצבם של שוכני העולם שברא אלדוס האקסלי בספר "עולם חדש מופלא", ובדיקה האם הביקורת שמעביר אפלטון במשל המערה על מצבם של בני האדם רלוונטית לאוטופיה של האקסלי?
בנוסף, דנה העבודה בשאלה כיצד רעיונות מרכזיים שעלו בחשיבתו של דיקארט ובמשל המערה של אפלטון מקבלים ביטוי ב "1984"? האם המתודה הספקנית היא שוללנית בלבד? באיזו מידה "1984" מהווה אתגר למתודה הספקנית של דיקרט?

קטע מהעבודה:

"עולם חדש, מופלא" הוא עולם אשר תושביו חיים ביציבות מוחלטת, אותה יציבות אשר באה בדרך של 'תכנות' על-ידי ההתניות פיזיות שמקבלים התושבים. בדרך זו, התושבים אינם מסוגלים לראות את המציאות האמיתית כפי שהיא, שכן גם בעתות של חולשה או של חשיפה לאירוע שעלול לערער את יציבות החברה, השלטון דואג לסממם, כפי שנכתב- "אם ירגיש הפרט, הקהילה תמעד" (האקסלי, 1985, עמ' 78). היציבות כביכול מספקת את האושר, שכן האדם אינו חש כעס או רגשות כלשהם, וכן גם לא בצורך להטיל ספק, מאחר ומודעות זו עלולה להביא את אותו האדם לידי מרי ובכך היציבות נפגעת.

תגים:

משל המערה · דיקארט · ג'ורג' אורוול · פילוסופיה · חינוך · ביקורת · מחשבת · דקארט · חירות · מטריקס

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "אפלטון ודקארט ב-1984: האין זה עולם מופלא?", סמינריון אודות "אפלטון ודקארט ב-1984: האין זה עולם מופלא?" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.