היישום אינו מחובר לאינטרנט

ניתוח פיננסי והערכת שווי מלונות דן

עבודה מס' 069902

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח ואמידת מצבה הפיננסי והעסקי של חברת מלונות דן בע"מ, תוך השוואה לחברה המתחרה בענף, חברת ישרוטל בע"מ, ותוך התייחסות למאפיינים ומגמות בענף.

13,142 מילים ,11 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

הניתוח הכספי הוא כלי חשוב בשוק הפיננסי, המידע הרב הנגזר מתוך הדו"חות הכספיים משמש ככלי עזר למספר רב של גורמים, ממשקיעים פרטיים ועד מנהלי החברה והבנקים.
הניתוח הכספי נועד לבדוק לאיזה כיוון החברה צועדת, האם היא לקראת התפתחות וצמיחה או לקראת ימים קשים יותר.

בעזרת הכלים החשבונאיים שנלמדו בקורס, ננתח ונאמוד את מצבה הפיננסי והעסקי של חברת מלונות דן בע"מ, תוך השוואה לחברה המתחרה בענף, חברת ישרוטל בע"מ, ותוך התייחסות למאפיינים ומגמות בענף.
המרכיבים העיקריים בעבודה:
* סקירת ענף התיירות והמלונאות.
* סקירת החברות: מלונות דן בע"מ וחברת ישרוטל בע"מ.
* ניתוח מאזן, דו"ח רווח והפסד, ודו"ח תזרימי המזומנים.
* ניתוח והערכת שווי החברה.

חברת מלונות דן בע"מ פועלת בענף המלונאות בארץ. ענף זה מתאפיין בעונתיות חדה ועקבית. עיקר הפעילות מקורה בחודשי הקיץ ובחודשי החגים.
ענף המלונאות מושפע בצורה משמעותית ביותר מגורמי מאקרו כגון המצב הביטחוני והמצב הכלכלי במשק. מאז שנת 2003 אנו עדים לשיפור במצב הביטחוני (למעט מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006), אשר מביא לכך שהחברה מציגה שיפור במכירות, ובקשר ישיר גם להגדלת הרווח הנקי לאורך השנים.

את העבודה נפתח בסקירת הענף, החברה, וניתוח הסביבה הכלכלית. בהמשך נבצע ניתוח SWOT הבוחן את החוזקות, החולשות, ההזדמנויות והאיומים של החברה. כמובן שניתוח זה מתבסס על הנתונים שציינו בסקירת הענף והחברה.
בשלב הבא ננתח את המאזן, דו"ח רווח והפסד ודו"ח תזרים המזומנים של החברה- בניתוח זה נשתמש בכלים כגון: ניתוח אופקי, ניתוח אנכי, יחסים פיננסיים, ומגמות עתידיות. את המגמות העתידיות נלמד דרך רצף השנים המוצג וכן מדוחות הרבעוניים והנתונים המוצגים בהם.

לכל אורך ניתוח הדוחות נשתמש בחברת ישרוטל להשוואה כדי לתת משמעות לערכים המספריים שיתקבלו בחישובים שנבצע. את כל הנתונים הנ"ל נסכם בסיכום ביניים שיהווה את הסיכום לניתוח הפיננסי שנציג.

בשלב האחרון, נבצע הערכת שווי של החברה ע"פ השיטות: DCF ושווי שוק. שיטת DCF מהווה שיטה עיקרית, שאמינותה גבוהה יותר מיתר השיטות ונחשבת למדויקת ביותר. שיטת שווי שוק, מהווה חסם תחתון לבדיקה האם החישוב שבצענו בשיטת DCF מדויק.
בסיום העבודה נציג את הסיכום ואת המסקנות שאליהם נגיע בהסתמך על כל הנתונים הנ"ל.

תוכן העניינים:
1. מבוא
2. סקירת כללית של ענף המלונאות
3. סקירת חברת מלונות דן בע"מ
4. ניתוח S.W.O.T
5. סקירת חברת ישרוטל בע"מ
6. ניתוח מאזן
7. ניתוח דו"ח רווח והפסד
8. ניתוח דו"ח תזרים מזומנים
9. ניתוח יחסים פיננסיים
10. מדד אלטמן
11. הערכת שווי חברת מלונות דן
12. סיכום ומסקנות
13. ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

* המצב הביטחוני - ענף המלונאות תלוי תלות ישירה, ועקיפה, במצב הביטחוני בישראל. בעיתות משבר ומצוקה ביטחוניים, ניתן לראות מיידית בירידה חדה ומשמעותית בהיקפי הפעילות של ענף המלונאות, ובעיקר של התיירות הנכנסת אשר מושפעת מאוד בסיקורים (לעיתים סובייקטיביים מאוד) של העיתונות הזרה.

תגים:

דוחות פיננסים · חשבונאות · כלכלה · מלונות דן · פרה סמינריון · הערכת שווי · תיירות · מלונות · מימון

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ניתוח פיננסי והערכת שווי מלונות דן", סמינריון אודות "ניתוח פיננסי והערכת שווי מלונות דן" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.