היישום אינו מחובר לאינטרנט

השפעת מדיניות הכרזת דיבידנד במזומן על מחיר המנייה

עבודה מס' 069513

מחיר: 483.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: עבודה אמפירית העוסקת בשאלה האם מדיניות של חברה מסוימת לחלק/לא לחלק דיבידנד משפיעה על מחיר המנייה.

3,824 מילים ,12 מקורות ,2012

תקציר העבודה:

עבודתי הינה עבודה אמפירית אשר תעסוק בבחינת השפעת מדיניות הכרזת חלוקת דיבידנד במזומן על מחיר המנייה.
דיבידנד הוא תשלום שמעבירה חברה, מתוך עודפיה או רווחיה, לידי בעלי מניותיה. חלוקת דיבידנד מתבצעת בשני האופנים הבאים:
א. חלוקת דיבידנד במזומן-זו היא הדרך העיקרית והפופולארית ביותר של חברה לחלק דיבידנד ולכן במחקרי אתמקד דווקא בחלוקה מסוג זה.
ב. חלוקת דיבידנד "בעין"-כלומר חלוקה של נכס. כגון: מניות חברת הבת.
חלוקת הדיבידנד משתנה מחברה לחברה. ישנן חברות שכלל לא מכריזות דיבידנד וישנם חברות שמחלקות באופן קבוע, גובה הסכום לחלוקה ייקבע ע"י החברה בהתאם לרווחיה באותה שנה. אופן החלוקה מצוין במסגרת מדיניות החברה, אך במידה ויש לחברה מדיניות מוצהרת לחלוקת דיבידנד, הדבר אינו מחייב את החברה לחלק דיבידנד לבעלי מניותיה.
מטרתה העיקרית של חברה היא להשיא את ערכה לבעלי מניותיה. כאשר החברה מרוויחה, היא יכולה לשלם חלק מהרווח לבעלי המניות בדיבידנד ולשמור את יתרת הרווח לעצמה לצורך פיתוח עסקי וטכנולוגי.
עבודה זו תבחן את תגובת מחירי המניות בהתאם למדיניות הכרזת הדיבידנד של חברות שונות הנסחרות בבורסה לניירות ערך בישראל. המחקר יבדוק זאת ע"י השוואה בין חברות בעלות מדיניות חלוקת דיבידנד מוצהרת לבין חברות שאין להן מדיניות חלוקת דיבידנד מוצהרת.
השפעת מדיניות הכרזת חלוקת דיבידנד במזומן על מחיר המנייה הוא נושא חשוב מאוד בחשבונאות הפיננסית שנידון רבות במחקרים שונים. בעבודה זו אני אחקור ואאסוף נתונים על חברות רבות, ובאמצעות כלים סטטיסטיים אבדוק האם קיים קשר בין חלוקת דיבידנד במזומן לבין מחיר המנייה של החברה בבורסה.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. מדיניות הכרזת הדיבידנד במזומן
3. סקירת ספרותית
4. היבטים מוסדיים
5. שאלת המחקר והשערותיו
6. בחירת המדגם
7. כלי המחקר והליך המחקר
8. ניתוח סטטיסטי
9. דיון וסיכום ממצאי הניתוח הסטטיסטי
10. תרומת המחקר והמלצות למחקר עתידי
11. ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

Li, K. and Zhao, X. (2008), בדקו במחקרם כיצד משפיע מדי א-סימטרי על מדיניות חלוקת הדיבידנד במזומן של חברה. מידע א-סימטרי הוא מונח בכלכלה, המציין מצב שבו לא לכל המשתתפים בפעילות הכלכלית יש אותו מידע רלוונטי בנוגע לעסקה.

תגים:

חשבונאות · דוחות מאוחדים · דוחות כספיים · סמינריון · דיבידנד במזומן · דיבידנד · השפעה · שוק ההון · בורסה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השפעת מדיניות הכרזת דיבידנד במזומן על מחיר המנייה", סמינריון אודות "השפעת מדיניות הכרזת דיבידנד במזומן על מחיר המנייה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.