היישום אינו מחובר לאינטרנט

המהפכה האסלאמית באיראן והשפעותיה על הכלכלה האיראנית

עבודה מס' 069064

מחיר: 483.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: באיזה אופן שיחקה המהפכה האסלאמית תפקיד בכלכלה האיראנית במרוצת השנים, ובאילו סקטורים בחברה נוכחותה הייתה מורגשת במיוחד?

8,584 מילים ,33 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

בעבודה זו בחרתי לעסוק בנושא המהפכה האסלאמית באיראן והשפעותיה על הכלכלה האיראנית בכלל ועל הרבדים השונים בחברה האיראנית בפרט.
שאלת המחקר שלי היא: באיזה אופן שיחקה המהפכה האסלאמית תפקיד בכלכלה האיראנית במרוצת השנים, ובאילו סקטורים בחברה נוכחותה הייתה מורגשת במיוחד?
השערת המחקר שלי היא כי המהפכה האסלאמית שינתה את פניה של החברה והכלכלה האיראנית לאור מאפייניה הדתיים הקיצוניים. אך לא ניתן יהיה לקבוע באופן חד-משמע כיצד השפיעה על הסקטורים והרבדים השונים בחברה האיראנית.
בעבודה זו אשתמש בכלי המחקר- סקירת ספרות, הנשענת בעיקרה על מקורות אקדמיים העוסקים בנושא איראן, הכלכלה האיראנית, המהפכה האיראנית והשלכותיה.
הפרק הראשון- איסלאם וההלכה האסלאמית; רקע תיאורטי יעסוק בגדרות בסיסיות על הדת המוסלמית וההלכה המוסלמית, שכן עפ"י אלו קמה המהפכה המוסלמית באיראן.
הפרק השני- איראן- רקע היסטורי, שלטון השאה יהווה סקירה היסטורית של השלטון האיראני בתקופת טרום המהפכה. פרק זה יעזור להבין כיצד נראתה איראן בשנים שלפני המהפכה ולמעשה ייצור מבוא להבנת הגורמים והמניעים למהפכה המוסלמית.
הפרק השלישי- אייתוללה רוחאללה ח'ומייני; רקע ואידיאולוגיה יעסוק בניתוח קווי דמותו של מנהיג המהפכה המוסלמית, וכן בתורתו של ח'ומייני אשר היא התורה העומדת מאחורי המהפכה המוסלמית באיראן.
הפרק הרביעי- המהפכה האסלאמית באיראן 1979 יעסוק במהפכה עצמה, תוך סקירה של המאורעות הנכללים במסגרת מהפיכה זו.
הפרק החמישי- הכלכלה האיראנית יעסוק ויסקור את מאפייניה הייחודיים של הכלכלה האיראנית, תוך מתן דגש למקורות ההכנסה העיקריים של המדינה הנמצאים בתחום האנרגיה בכלל ובמשאבי הנפט והגז בפרט.
הפרק השישי- איראן; השלכות מהפכה האסלאמית על חברת פוסט-מהפכה יהווה אינטגרציה בין המידע שנאסף בפרקים הקודמים, ולמעשה תבוצע בו הטמעה של הידע על הכלכלה בשילוב עם הידע על החברה הפוסט-מהפכתית. בפרק זה התייחסויות ספציפיות להשלכות ישירות של המהפכה על הכלכלה וכן על סקטורים ספציפיים בחברה האיראנית בכללן נשים.
הפרק השביעי- דיון ומסקנות יהווה את פרק הסיכום לעבודה בו תבוצע הסקת מסקנות, מענה על שאלת המחקר וכן סיכום אישי.

תוכן העניינים:
מבוא
הפרק הראשון- איסלאם וההלכה האסלאמית
1.1 איסלאם; הגדרה (ויקיפדיה)
1.2 איסלאם ומדינה
1.3 ההלכה האסלאמית
הפרק השני- איראן- רקע היסטורי, שלטון השאה
הפרק השלישי- אייתוללה רוחאללה ח'ומייני; רקע ואידיאולוגיה
3.1 אייתוללה סייד רוחאללה מוסאי ח'ומייני (ויקיפדיה)
3.2 תורת ח'ומייני
הפרק הרביעי- המהפכה האסלאמית באיראן 1979
4.1 גורמים כלכליים למהפכה
4.2 יחסי איראן-ארה"ב
4.3 פברואר 1979
הפרק החמישי- הכלכלה האיראנית
5.1 גז ונפט
5.2 גידול כלכלי, אינפלציה ואבטלה
5.3 בעלי העניין הכלכלי באיראן
5.4 פיננסים ובורסה
הפרק השישי- איראן; השלכות מהפכה האסלאמית על חברת פוסט-מהפכה
הפרק השביעי- דיון ומסקנות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

איראן היא המדינה השנייה בעולם בהיקף ייצור הנפט שלה בארגון אופ"ק, כמו כן, עתודות הגז והנפט שלה הן מהגדולות בעולם. הכלכלה האיראנית מושתתת בעיקרה על תעשיית הנפט שלה ולכן רגישה ביותר לתנודות במחירי הנפשט. מפלת מחירי הנפט ב-1973 שלחה את הכלכלה האיראנית למשבר ומנגד, עלייה במחירי הנפט הגדילה את הקיף הייצוא של איראן והכנסותיה(36).

תגים:

אסלאם · מהפכה מוסלמית · איראן · כלכלה איראנית · מהפכה איראנית · נפט · אנרגיה · דלק · חומייני

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "המהפכה האסלאמית באיראן והשפעותיה על הכלכלה האיראנית", סמינריון אודות "המהפכה האסלאמית באיראן והשפעותיה על הכלכלה האיראנית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.