היישום אינו מחובר לאינטרנט

מוזיקת רוק ותוקפנות בני נוער

עבודה מס' 067281

מחיר: 301.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הקשר שבין האזנה למוזיקת רוק והצפייה בווידיאו קליפים, להתנהגות התוקפנית בקרב בני הנוער.

4,019 מילים ,36 מקורות ,2005

תקציר העבודה:

עבודה זו תעסוק בקשר שבין האזנה למוזיקת רוק והצפייה בווידיאו קליפים, להתנהגות תוקפנית.
ראשית, תציג העבודה את מוזיקת הרוק, את מקומה המרכזי בחיי בני הנוער, ואת השפעותיה והשלכותיה מאז תחילת המאה. בנוסף, מתייחסת העבודה להיבט החזותי, הבא לידי ביטוי באמצעות הצפייה בקרב בני הנוער בווידיאו קליפים.
העבודה תדון בהשפעות הצפייה וההאזנה למוזיקת הרוק המוצגת בקליפים, תוך התייחסות לתיאוריות פסיכולוגיות שונות. תיאוריות אלו באות להסביר את הקשר הקיים בין בני הנוער לבין סוג זה של מוזיקה. בנוסף, יוצג בעבודה הקשר שבין כת השטן כפועל יוצא של מוזיקת הרוק, ולהפך.
השאלה עליה תנסה העבודה לענות היא: "האם האזנה למוזיקת רוק והצפייה בוידיאו קליפים, משפיעה על התנהגות תוקפנית בקרב בני הנוער?"
שאלה זו תענה באמצעות סקירת ספרות, אשר תציג את הבעיות הכרוכות בחשיפתם של בני הנוער למוזיקת הרוק ולווידיאו קליפים.
כמו כן, סקירת הספרות תתייחס למחקרים רבים שיציגו את הקשר הקיים בין מוזיקת הרוק לכת השטן, ותנסה להביא את הקונפליקטים החברתיים והאישיים של הפרט, בתפיסתו את העולם הנורמטיבי לעומת עולמו הפנימי.

תוכן עניינים:
מבוא
חלק ראשון: תיאורטי
1. האזנה למוזיקת רוק
2. צפייה בווידיאו קליפים
3. השפעות החשיפה למוזיקת הרוק ולווידיאו קליפים
3.1משתנים אישיותיים וחברתיים
4. הקשר בין מוזיקת הרוק לכת השטן
חלק שני: סיכום ודיון
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

במהלך חצי המאה האחרונה, החלו בני נוער מכל רחבי העולם להאזין למוזיקת רוק, וזו הפכה לחלק אינטגרלי מאורח חייהם (סלע - שיוביץ, a1999).
נשאלת השאלה מדוע בני הנוער נמשכים, מכל סוגי המוזיקה השונים, דווקא למוזיקת הרוק. אחת הסברות גורסת כי בני הנוער נמצאים בתקופה מאוד מבלבלת בחייהם, בה הם מתחילים לגבש זהות מינית, חווים אהבות נכזבות, מתייאשים מהחיים וכדומה. בנוסף, המוזיקה נותנת למתבגרים את הלגיטימציה לדחפיהם המיניים, אם כי באופן בלתי מבוקר. היות והשירים מתייחסים לבעיות של גיל ההתבגרות, שאיתן צריכים להתמודד, מזדהים בני הנוער עם המוזיקה, והופכים אותה לחלק עיקרי ופעיל בחייהם (סלע - שיוביץ,a 1999). מכאן, שניתן להסיק כי המלל המוצג במוזיקת הרוק משפיע באופן פסיבי על המתבגרBrowne &) (Hamilton - Giachritsis, 2005

תגים:

השטן · חשיפה · למוזיקת · רוק · אלימות · בני · נוער · תוקפנות · בני · נוער · משתנים · אישיותיים · וחברתיים · אלימות · מוסיקה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מוזיקת רוק ותוקפנות בני נוער", סמינריון אודות "מוזיקת רוק ותוקפנות בני נוער" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.