היישום אינו מחובר לאינטרנט

השפעת השינויים במערכת יחסי העבודה על האיגודים המקצועיים בישראל

עבודה מס' 066198

מחיר: 213.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הצגת תהליכי הגלובליזציה בשנים האחרונות והשפעתן על מערכת יחסי העבודה, תוך התייחסות להסתדרות הכללית החדשה.

2,742 מילים ,13 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

מערכת יחסי עבודה היא מסגרת מושגית, או מעין מודל מחשבתי, המסייע בידינו להבין את הגורמים העיקריים המשפיעים והמעצבים את דפוסי פעילויות הגומלין שבין הצדדים המשתתפים במערכת. תחת מערכת זו אנו נאגד את מכלול היחסים בין עובד למעביד, הנובעים מקשרי העבודה שביניהם ומחוקי העבודה, והנוגעים לזכויות ולחובות ההדדיות, לרבות היחסים בין ארגוני הצדדים. יחסי עבודה תקינים מונעים סכסוכי עבודה, ומהווים גורם מכריע לכושר יצור גבוה וליעילות בעבודה. המשתתפים העיקריים בפעילויות הגומלין הם נציגי עובדים שכירים ונציגי מעסיקים. במערכת יחסי עבודה משתתפת בצורה פעילה גם הממשלה (משרד העבודה), המערכת המשפטית (בית דין לעבודה) וגופים ניטרליים (בוררים/מתווכים). פעילויות הגומלין שבין צירופים אפשריים של משתתפים אלו כלולות בתחום הענף המדעי של יחסי העבודה.
מערכת יחסי העבודה,ובמיוחד האיגודים המקצועיים, עומדת בעשור האחרון בפני אתגרים שלא ידעה כמותם במשך עשרות שנים. הסביבה הפוליטית והחברתית נעשתה עוינת מבעבר לאיגודים המקצועיים, למדיניותה ולמנהיגי המשא ומתן הקיבוציים.
שתי קבוצות של גורמים בסביבת מערכת יחסי העבודה השפיעו על יחסי העבודה בכלל ועל האיגודים המקצועיים בפרט: משברים כלכליים ושינויים מבניים. אלה כרוכים זה בזה ומושפעים משינויים מקומיים וגלובליים שהביאו עמן הטכנולוגיות החדשות (בעיקר טכנולוגיית המידע,שהאינטרנט הוא הביטוי הבולט ביותר שלה).
האתגרים והקשיים שהאיגודים המקצועיים בעולם מתמודדים עמם, הם גם מנת חלקם של האיגודים המקצועיים בישראל, אשר בראשם עומדת ההסתדרות. תמורות רבות עברה ההסתדרות במהלך השנים האחרונות עקב השינויים שעברו מערכות יחסי העבודה בכל העולם ואנו נראה כיצד שינויים אלו השפיעו על מהלך ההתארגנות והתפקוד של האיגודים המקצועיים בישראל.
שינויים ותמורות רבות עברה מערכת יחסי העבודה בארץ ובעולם בעקבות תהליך הגלובליזציה. נשאלת השאלה (שאלת המחקר אותה אנסה לבחון בעבודתי) :
כיצד השפיעו השינויים במערכת יחסי העבודה על האיגודים המקצועיים בישראל באופן כללי ועל ההסתדרות בפרט?
שיטת המחקר:
עבודה זו תעסוק בהצגת תהליכי הגלובליזציה בשנים האחרונות והשפעתן על מערכת יחסי העבודה. במקביל אנסה לבחון את השפעת השינויים הללו על האיגודים המקצועיים בישראל עם המתמקדות בהסתדרות הכללית החדשה.
המחקר מתבסס על הגישה האיכותית, אשר בו נאספות עובדות העשויות להרחיב את הידע הקיים במחקר על אודות התופעה הנחקרת, מבחינת התאור ו/או ההסבר שלה.
תהליך העבודה יכלול ניתוח תוכן של המקורות הנבחרים, בהתייחס לנקודות הרלוונטיות לנושא הנחקר.
בסיכום יובאו עיקרי המבוא, הממצאים העיקריים והמסקנות שיעלו מהדיון.

ראשי פרקים:
1. מבוא
2. איגודים מקצועיים כארגון
2.1. תפקידי האיגודים המקצועיים
3 .מגמות גלובליות במערכת יחסי עבודה
3.1 הגלובליזציה - הגדרה, היבטים ומגמות עיקריות
3.2 התופעות המרכזיות המשפיעות על מערכת יחסי העבודה בתהליך הגלובליזציה
4. השפעת השינויים על האיגודים המקצועיים
4.1. השפעת השינויים על האיגודים המקצועיים בישראל, ובראשן ההסתדרות
5. סיכום
6. מסקנות
7. ביבליוגרפיה

הערת מערכת: בעבודה לא צויינו מראי מקום.

קטע מהעבודה:

איגוד מקצועי הנו הביטוי המודרני להתאגדות של עובדים בשוק העבודה, ומטרתו העיקרית היא קידום תנאי ההעסקה של חבריו. זאת ייעשה על-ידי יתרונות המושגים במשא ומתן קיבוצי, שאותו מאפשר האיגוד. מטרה זו הינה התנאי להגדרת האיגוד המקצועי.

תגים:

איגוד · מקצועי · גלובליזציה · מערכת · יחסי · העבודה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השפעת השינויים במערכת יחסי העבודה על האיגודים המקצועיים בישראל", סמינריון אודות "השפעת השינויים במערכת יחסי העבודה על האיגודים המקצועיים בישראל" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.