היישום אינו מחובר לאינטרנט

מעין מבוא - פתיחה לדיון ב"סיפור פשוט"

עבודה מס' 060072

מחיר: 84.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: המאמר מסכם את הנקודות החשובות ביותר ברומאן. התמקדות מיוחדת מוקדשת לסיומו של הרומאן (ה"סיגור"), להשפעתו על הקורא ולמבחר מן הביקורת הרבה שנכתבה במרוצת השנים.

6,670 מילים ,9 מקורות ,2000

תקציר העבודה:

מעין מבוא...
פתיחה לדיון ב"סיפור פשוט"

א.
אם בדרמה השיקספירית (למשל), דמויות אב (המכונות ע"י פריי "דמויות חוסמות") עומדות בדרכם של האוהבים הצעירים ומונעות את איחודם, בשל רצונם בשידוך ההולם יותר את בנם/ בתם, עד לסוף המר (מות האוהבים - בטרגדיה), המסמל את נצחון המוסכמות החברתיות ודור האבות על דור הבנים ("רומיאו ויוליה"), או לחליפין, עד הסוף הטוב בקומדיה (נישואי האוהבים - "חלום ליל קיץ"), הרי שב"סיפור פשוט", כפי שהבחינו מבקרים רבים, יצר עגנון מעין דגם חדש, דגם ביניים, לאותו סיפור נושן. אצל עגנון האם היא הדמות החוסמת העיקרית, אשר מטילה את מרותה על בנה. והמעשה בזוג האוהבים הצעירים אינו מסתיים במותם או בחתונתם, אלא בנצחונה של האם השואפת להשיא את בנה לשידוך ההולם את מעמדו הבעלביתי, והשלמתו - כניעתו של הבן לנורמות החברתיות המיוצגות ע"י אמו. הסיום "מן החיים" הזה, הפחות קיצוני ויותר מציאותי משתי האופציות שהציעה הדרמה, הוא אחד מנקודות העיסוק המרכזיות של הביקורת בשנים האחרונות, ובו יתמקד גם המבוא זה.
אפתח בסקירה חטופה ביותר (ולחלוטין לא ממצה) של מס' מאמרי מפתח על הרומאן, תוך התמקדות באלו שאני מוצא אותם כמעניינים או המחדשים ביותר, אתייחס לדעות השונות שהושמעו אודות טכניקת הסיגור של הרומאן, ואלמנטים חשובים אחרים בקומפוזיציה הכללית שלו. אף כי אין בכוונתי (או ביכולתי...) להציע כאן חידושים פרשניים או אינטרפרטציה חדשה של הסיפור, אנסה להוסיף מעט משלי ובעיקר אודות מערכת האנאלוגיות שביצירה (ומתוך כך, על יחסו של המספר אל הדמויות ובעיקר אל הירשל עצמו - וגורלו), תפקוד המספר ומס' נקודות נוספות.

תגים:

ביקורת · בלומה · הירשל · סיום · סיפור · עגנון · פשוט

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מעין מבוא - פתיחה לדיון ב"סיפור פשוט"", סמינריון אודות "מעין מבוא - פתיחה לדיון ב"סיפור פשוט"" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.