היישום אינו מחובר לאינטרנט

השפעת השינויים בהוראה בתקופת הקורונה על חווית המורים לתלמידים אוטיסטים

עבודה מס' 070719

מחיר: 399.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בדיקת הנושא באמצעות ראיון עם ילד, הורים ומחנכת.

5,147 מילים ,19 מקורות ,2021

תקציר העבודה:

במחקרי אתמקד בנקודת המבט של המורים על מנת להבין את השפעת השינויים הדרמטיים הללו בהוראה על חוויתם האישית מול התלמידים על הרצף האוטיסטי. לצורך כך אציג את צרכיהם של הנמצאים על הרצף האוטיסטי כדי להבין את הרקע להכשרתם הבסיסית של המורים, ובהמשך אציג גם את המכשולים אשר הציבה המהפכה אבל הובילה מגפת הקורונה. לאחר מכן יבוצעו ראיונות עם תלמיד על הרצף האוטיסטי, הוריו והמחנך שלו על מנת לסקור באופן נרחב את הקשיים עימם מתמודדים המורים.

מגפת הקורונה הובילה לשינויים רבים ופתאומיים אשר עלולים להוביל לתגובות חריפות מצד התלמידים על הרצף האוטיסטי, אשר עבורם חשיבות עליונה לשגרה, כמו גם קושי מובנה ביצירת קשרים אשר עלול להחמיר בעת המעבר לצמצום הנגישות והחשיפה לתקשורת על בסיס קבוע עם אנשים. בעבודתי אחקור את התמודדות המורים עם ההוראה לתלמידים על הרצף האוטיסטי בעת מגפת הקורונה: מה השפעת השינויים בהוראה על חוויתם האישית של המורים מול התלמידים האוטיסטים? כמו כן, מול איזה אתגרים המורים ניצבים ומה דרכי ההתנהלות מולם?
המחקר הנוכחי יבצע כמחקר איכותני. במחקר יועברו שלושה שאלונים המורכבים משאלות פרטניות, אישיות וכלליות אשר מטרתם לחקור את השפעת השינויים בהוראה במהלך תקופת הקורונה על חוויתם האישית של המורים מול התלמידים האוטיסטים. השאלונים יוכנו מפרמטרים אשר נגזרים מתוך המושגים השונים העולים מתוך סקירת הספרות, ובאמצעותם אבקש לדון בשאלות המחקר. לאחר העברת השאלונים יבוצע ניתוח של הממצאים ויבחנו הקשרים בין המשתנים השונים. לצורף שיקוף תמונת מצב רחבה ואמינה, אוכלוסיית המחקר במחקר הנוכחי יהיו תלמיד עם ASD במסלול מיוחד בבית ספר תיכון, אחד ההורים שלו והמחנכת.

תוכן עניינים
מבוא
סקירת ספרות
1. אוטיזם
1.1 מאפייני האוטיזם
1.2 אבחנה ושכיחות
1.3 מתבגרים על הרצף האוטיסטי
1.4 שיקום והשתלבות בחברה
2. הוראה בתקופת הקורונה
שאלת המחקר ומתודולוגיה
ממצאים
דיון וסיכום
ביבליוגרפיה
נספחים

קטע מהעבודה:

הפרעה ברצף האוטיזם (ASD - Autistic Spectrum Disorder) היא הפרעה התפתחותית-נוירולוגית המשפיעה על התנהגויות אנושיות בסיסיות כמו היכולת לתקשר רעיונות ורגשות עם הסביבה, לצד דפוסי התנהגות תבניתיים - חזרתיים ומצומצמים, המאופיינים בהצמדות לסדרים אובססיביים. הקשיים בתפקוד החברתי מתבטאים בהבנה לקויה של מצבים חברתיים, ובקושי לפתח קשר או עניין עם אנשים הבאים איתם במגע (ויג, 2014). נוסף לעיכובים והקשיים בכל הנוגע לאינטראקציה חברתית, לעיתים מתקיימות פגיעות ביכולות החושיות, המוטוריות והקוגנטיביות, לכן ההפרעה מופיעה לא פעם עם הפרעות קשב וריכוז, ליקויי רכישת שפה או אף מוגבלות שכלית. כלומר, אוטיזם משפיע על האופן שבו אנשים יוצרים ומבססים קשרים עם אנשים אחרים, וכתוצאה מכך גם על הדרך בה הם מפרשים את הסביבה (סימן טוב, 2015). הפרעת האוטיזם מאובחנת בשלבים מוקדמים בהתפתחות האדם ומגבילה את התפקוד היומיומי. כתוצאה מכך, היא בעלת השפעות ארוכות טווח על האופן בו ילדים לומדים לדאוג לעצמם באופן עצמאי ולקחת חלק פעיל בקהילה (ויג, 2014).

תגים:

אוטיזם · שיקום · לימודים מרחוק · הוראה מקוונת · הרצף האוטיסטי · קורונה · מגפה · מגיפה · סגר · בריאות · משבר · זום · למידה מרחוק · וידאו

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השפעת השינויים בהוראה בתקופת הקורונה על חווית המורים לתלמידים אוטיסטים", סמינריון אודות "השפעת השינויים בהוראה בתקופת הקורונה על חווית המורים לתלמידים אוטיסטים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.