היישום אינו מחובר לאינטרנט

עוני ומשפחות ברוכות ילדים בהיבט הבין-דורי

עבודה מס' 070340

מחיר: 230.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירה עיונית.

6,605 מילים ,33 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

סוגיית העוני ואי השוויון נמצאת בלב הדיון הכלכלי-חברתי, הן ברמה המאקרו-כלכלית במסגרת עיצוב המדיניות הממשלתית והן ברמת המיקרו מנקודת המבט של הפרטים השונים.
מדידת העוני ואי השוויון הינה סוגיה סבוכה כשלעצמה, וקיימים מספר מדדים המביאים לתוצאות שונות של מדידה ולהבחנות שונות.
הסיבות לעוני הינן רבות ושילובן סבוך ומורכב, כאשר סיוע וקצבאות המובלים על ידי מדיניות ממשלתית לעיתים אף מביאים להחמרת הבעיה לטווח הארוך, על פתרונות קצרי טווח.
הענקת קצבאות וגמלאות לאוכלוסיות חלשות יכולה להביא בעקיפין את הפרטים שלא לצאת לעבודה ובכך ליצור בעיה לעתיד, בטווח הארוך, של יציאה ממעגל העבודה, והעברת הנורמות והערכים הללו לילדיהם של מקבלי הקצבאות וחוזר חלילה.
כמו כן הענקת קצבאות למשפחות מרובות ילדים עלולה להביא הורים להביא מספר גדול יותר של ילדים, דבר אשר פוגע בהענקת כל המשאבים הדרושים לילדים מבחינה כלכלית וחברתית.
הענקת קצבאות טומנת בתוכה בעיה כלכלית נוספת בהקשר הצמיחה הכלכלית של המשק, שכן הענקת הקצבאות (סובסידיות) מביאות לנטל עודף והפסד רווחה מבחינת המשק ובנוסף משולמות על ידי מיסים שיוצרים נטל עודף והפסד רווחה בעת הטלתם. בכך נוצר למעשה נטל עודף והפסד רווחה כפול אשר משפיע על המשק כולו ומפחית את הרווחה הכוללת.
בעבודה זו ננסה לבחון את סוגיות אלו.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק 1 עוני וכלכלה
פרק 2 העברות בין דוריות
פרק 3 עוני והעברות בין דוריות סקירת ספרות
סיכום ומסקנות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

על פי גל(1), הגישה הראשונה "הגישה האבסולוטית" למדידתו של העוני, גישה זו גורסת כי קו העוני למעשה הינו קו המפריד בין כלל החברה לבין פרטים שחסר להם את המינימום הדרוש לסיפוק הצרכים הבסיסיים לקיום אנושי. הלכה למעשה, על פי גישה זו, העוני הוא נסיבה שבו אדם סובל ממחסור כלכלי כזה אשר מונע ממנו קיום ברמה מינימאלית, אשר נקבעת באופן אבסולוטי.
לעומת זאת "הגישה היחסית" למדידת העוני, רואה את העוני בעיני תופעה של פער וקיפוח באופן יחסי.

תגים:

עוני · אי שיוויון · כלכלה · בינדורי · בינדורית · דורות · העברות · מעגל העוני · רווחה · חינוך · השכלה · בין דורית · עניים

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "עוני ומשפחות ברוכות ילדים בהיבט הבין-דורי", סמינריון אודות "עוני ומשפחות ברוכות ילדים בהיבט הבין-דורי" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.