היישום אינו מחובר לאינטרנט

רב תרבותיות בקולנוע - תהליך האמריקניזציה של הדמות היהודית בהוליווד

עבודה מס' 069749

מחיר: 544.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דיון בנושא באמצעות שלושה סרטים: "מצחיקונת"/ויליאם וילר, 1968; "אמריקן פופ"/ראלף באקשי, 1981; "לקחת את וודסטוק"/אנד לי, 2009.

11,742 מילים ,20 מקורות ,2010

תקציר העבודה:

בעבודה זו ארצה לחקור את דמותו של היהודי בקולנוע ההוליוודי, כשהאג'נדה אותה ארצה להוכיח היא - זהותה של הדמות היהודית עוברת תהליך של אמריקניזציה במהלך הסרט, זהותה של הדמות משתנה במעברה מכור ההיתוך היהודי לעידן הרב תרבותי. אותו כור ההיתוך שאפיין את סגירתם של היהודים באזורי ספר של ערי ארה"ב כמהגרים עם מהגרים אחרים ואותה הרב תרבותיות אשר החלה להראות את סממניה בעולם המודרני והתפתחה בעולם הפוסט מודרני. למרות שהרב תרבותיות מייצגת את הכרת הקבוצות השונות, עדיין, הקבוצה עצמה, כ"שונה", צריכה לעבור תהליך מסוים בו היא מאבדת מייחודה האתני, המסורתי והתרבותי על מנת להתקבל בחברה החדשה - זאת גם ארצה להוכיח.
שאלות קטנות-גדולות אשר יכולות לצוץ בעקבות טענה זו - למה ואיך הדמות היהודית מאבדת את זהותה המקורית? איך משתלבת הדמות באופן כרונולוגי בתוך החברה האמריקאית אשר אף היא בונה עצמה ללא הרף? על אלו מרכיבים אתניים ומהותיים על היהודי לוותר על מנת שאותה חברה תקבל אותו? למה גרמה יציאתו של היהודי מכור ההיתוך? מה מקומו של היהודי בחברה רב תרבותית?
אם הקונפליקט יהודי אמריקאי התחיל כקונפליקט של מהגר מול אידיאולוגיה וחברה חדשה, הרי עם הזמן הפך להיות הקונפליקט שולי? היהודי הפך להיות חלק מהתפיסה, הוא נבלע לתוך נופה הרב תרבותי של ארה"ב. הקולנוע אף מציג זאת, דמותו של היהודי בקולנוע ההוליוודי משתנה תוך כדי השינויים החלים עם התחזקות מושג האמריקניזציה ובעקבות השינויים החברתיים והתרבותיים שחווה החברה האמריקאית עצמה. מושגים אלו אציג באמצעות תרבות פופולארית בארה"ב. תרבות פופולארית מייצגת תהליכים חברתיים בצורה הטובה ביותר וכשמצלמת הקולנוע תופסת תהליכים אלו. יש לנו עדות היסטורית ותרבותית.
בהמשך לדברים הללו אציג ואנתח שלושה סרטים דרכם אבסס ואוכיח את טענותיי ושאלותיי הרשומים לעיל. סרטים מתקופות שונות ו"מהפכניות" לתרבות האמריקאית - "מצחיקונת" (Funny Girl) ויליאם וילר, 1968. "אמריקן פופ" (American Pop) ראלף באקשי, 1981. "לקחת את וודסטוק" (Taking Woodstock ) - אנד לי, 2009. שלושת הסרטים נעשו בתהליכו של העידן הרב תרבותי.
על מנת להוכיח את טענותיי אשתמש במספר מרכיבים בתוך הפרקים השונים: בפרק הראשון אסקור את הגעתו של היהודי לארה"ב, אבחן את המושגים זהות ורב תרבותיות, אציג את המרחב והעבר היהודי החדש ואסקור את התגלגלותה של הדמות היהודית בקולנוע ההוליוודי. זאת על מנת לבנות בסיס תיאורטי לניתוח הסרטים בהמשך.
בפרקים הבאים אטען לגבי מושג הזהות ותהליך האמריקניזציה של הזהות אותו עוברת הדמות היהודית במעברה מהכור היתוך לרב תרבותיות בסרטים עצמם. זאת אעשה בעזרת הסרטים "אמריקן פופ" ו"לקחת את ווד סטוק". לאחר מכן אשאל איך הפכה דמותו של היהודי ל"יהודי נוח", כשבדרך מאבד היהודי חלק מזהותו האתנית. זאת אוכיח דרך הסרט "מצחיקונת".
בפרק הרביעי אציג את מרחבה של הדמות היהודית בסרטים דרך המושג "בית", הטענה היא כי היהודי (כאינדיבידואל) המשוטט מאבד את עצמו ואת זהותו המקורית בתוך הרב תרבותיות. לבסוף, בפרק החמישי אבחן את דמויות האב והאם בסרטים בעזרתם אציג את טענותיי המושפעות מסמית' - התרבות האמריקאית כמחליפה דמות האב ומרכיבים יהודיים שנשללים בעקבות דמות האם. דמות אב ואם כמייצגים השורשים היהודיים אלו משפיעים על התהליך שעובר היהודי הצעיר החדש.

תוכן עניינים:
מבוא
1. יהודי ארה"ב - ניתוח תיאורטי
זהות וזהות יהודית
רב תרבותיות- מקומו של היהודי במושג
העבר החדש
המרחב החדש
דמותו של היהודי בקולנוע ההוליוודי
2. שינוי בזהותה של הדמות היהודית בסרטים
3. יהודי "נוח" - עוד אלמנט עיצוב הדמות היהודית
4. מושג ה"בית" בסרטים
5. דמות האב והאם כמייצגי העבר המסורתי
דמות האב כמייצג העבר
דמות האם: "יהודיה ללא יהדות"

סיכום ומסקנות
ביבליוגרפיה ופילמוגרפיה

קטע מהעבודה:

"...בשנים האחרונות זוכה לתפוצה נרחבת הרעיון שהאומה היא בבחינת טקסט שאת סיפורו יש לגולל ובבחינת מוצר ומבנה שיש לבצע בו דקונסטרוקציה." (3:72) כך פותח סמית' (Smith) את מאמרו (האומה בהיסטוריה, 72-100). את אותה הדקונסטרוקציה יש לבצע בעקבות התקרבות האומות לעידן הרב תרבותי, עידן בו המסורת והתרבות של האומה נבנית בעקבות הפלורליזם החברתי המצוי בה, בעיקר ארה"ב הכוללת בתוכה קבוצות אתניות רבות. הלאומיות עצמה ששלטה בארה"ב בשלוש מאות שנים האחרונות התבטלה עם סיומן של שתי מלחמת העולם. דלתות המדינה נפתחו וגלי הגירה שטפו אותם, הגלובליזציה החלה לפעול. (Erens 3-12)

תגים:

יהודים · הוליווד · רב תרבותיות · קולנוע · אמריקן פופ · מצחיקונת · לקחת את וודסטוק · אומנות · כור היתוך · האחר

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "רב תרבותיות בקולנוע - תהליך האמריקניזציה של הדמות היהודית בהוליווד", סמינריון אודות "רב תרבותיות בקולנוע - תהליך האמריקניזציה של הדמות היהודית בהוליווד" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.