היישום אינו מחובר לאינטרנט

עבודת נשים והפריה מלאכותית

עבודה מס' 068974

מחיר: 362.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הקשר בין הרחבת האפשרות להפריה חוץ גופית לבין עבודת נשים בשכר והשפעתה על מבנה ותפקוד המשפחה, מהפרספקטיבה הישראלית הייחודית.

3,275 מילים ,64 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

גישות תיאורטיות שונות טוענות לקשר שלילי בין עבודת נשים בשכר ובין דפוסי הפריון שלהן מתוך שהן מניחות שהנשים תהיינה המטפלות העיקריות של ילדיהן. כך משולב הקונפליקט בין עבודת נשים בשכר ובין פריון בהנחות היסוד של המודלים שנשענים על התיאוריות השונות בתחום (אוקן ואוליבר, 2009). אחד המענים בניסיון לעמעם את עוצמת הקונפליקט הזה היא האפשרות להקפיא ביציות לשם עשיית שימוש בהן אחרי מספר שנים.
בכתבה של דן אבן ב'הארץ' מיום 13 פברואר 2011 התבשרנו שבבית חולים פרטי תושק תכנית עבור נשים שמעוניינות להקפיא ביציות משיקולי קריירה. הטיפולים האלה, לנשים עד גיל 45, ממומנים מקופת המדינה (אבן, 2011א'). בכתבה של אותו כתב שהופיעה כשבועיים יותר מאוחר אנו מדווחים על כך שישראל היא שיאנית ההפריות החוץ גופיות בעולם לצד תמונה של פיזור המרפאות ברחבי הארץ בצורה שמביאה לחוסר שוויון בנגישות אליהן וברמת השירות בהן באופן שמפלה את תושבות הפריפריה בצפון ובדרום הארץ (אבן, 2011ב').
ננסה, בעמודים הבאים, לבחון את הקשר בין הרחבת האפשרות להפריה חוץ גופית לבין עבודת נשים בשכר והשפעתה על מבנה ותפקוד המשפחה, כל זאת מהפרספקטיבה הישראלית הייחודית.

תוכן העניינים:
קריירה כפולה
ההשקעה הזוגית
המדינה מתערבת
המדינה וההפריה החוץ גופית
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

ישראל היא חברה משפחתית. אנחנו נוטים להינשא בגיל צעיר יחסית, להוליד יותר ילדים, להוליד פחות ילדים מחוץ לנישואין ולהתגרש פחות (אוקן ואוליבר, 2009). תיאוריות רבות מנסות להתמודד עם הקונפליקט שמתקיים בין המגמות המשפחתיות האלה לבין עבודת נשים בשכר. התיאוריות של הבחירה הרציונאלית מתבססות על החלטות שמתקבלות דרך פרספקטיבה של הקצאה אופטימאלית של זמן ומשאבים. מקס ובר (1864-1920), שהיה מהוגי הדעות הראשונים של הראייה הרציונאלית בסוציולוגיה טען שאת התופעה הכלכלית (במקרה זה הקפיטליזם) יש להבין רק במסגרת פרקטיקה חברתית, כלומר בהקשר של מצב מנטאלי-תרבותי אשר מניע את האנשים להשקיע כל כך הרבה זמן ומשאבים בהגדלת רווחים.

תגים:

הפריה · הפריות · הריון · משפיה · פמיניזם · נשים · אפליה · טיפולי הפריה · ילודה · זוגיות · נשים · דמוגרפיה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "עבודת נשים והפריה מלאכותית", סמינריון אודות "עבודת נשים והפריה מלאכותית" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.