היישום אינו מחובר לאינטרנט

חיים לאחר המוות: זכות הסבות בהיוולד ילד לאחר מות אביו

עבודה מס' 068159

מחיר: 423.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דיון בזכותם של סבים להביא נכד לעולם מזרע בנם שנפטר ובהיבטים שונים של מימוש זכות זו.

8,344 מילים ,75 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

בינואר 2007, ניתן פסק דין תקדימי בביהמ"ש לענייני משפחה ברמת גן המכיר בזכות הורים שכולים להבאת נכדים לאוויר העולם באמצעות תאי זרע אשר הוצאו מגוף בנם לאחר נפילתו. נכדים אלו עתידים יהיו להיוולד לאם אשר תבחר על ידם מתוך מועמדות פוטנציאליות שלא הכירו את המנוח בחייו, ללא צוואה ממשית שהותיר אחריו המנוח המבטאת את רצונו ולאור תפיסת ההורים השכולים את רצון בנם בצאצאים גם לאחר מותו ובהמשכיות. פסק דין זה נושא בחובו דילמות מוסריות ומשפטיות הן ברמת הפרט והן ברמת החברה ומשקף בהיבטים שונים הכרה ישירה ובלתי תלויה בזכות סבים לנכד. יתכן וזוהי במובנים מסוימים טרנספורמציה של ממש בתפיסת "הסבות": מזכות יתר, שרובה ככולה, מושתתת על בילוי זמן איכות עם נכדים לעבר מונח משפטי שיתכן ויתקיים בזכות עצמו - "זכות לסבות".

העבודה מנסה להרחיב את היריעה ולברר מהו הבסיס לזכות זו במישור הכללי ותוך התייחסות פרטנית לקיומה האפשרי של זכות סבות בנוגע להבאת נכד לאוויר העולם לאחר מות הבן ואת זכותם האפשרית לכינון יחסים עם הראשון לאחר שנולד.

תוכן עניינים:
פתח דבר
חשיבות קשר נכד - סב
זכות סבות בנוגע להבאת הנכד לאוויר העולם
זכות הסבות בהיוולד הנכד
סוף דבר
ביביליוגרפיה

קטע מהעבודה:

אין לשלול באופן מוחלט כי אנשים אלו אכן לא רצו בהמשכיות בדומה לזו בה מעוניינים בחייהם חד הוריים מבחירה. הסבים בספקם עדויות באשר לרצונו האמיתי של הנפטר (לתפיסתם) עשויים להיות לכל הפחות להיות שלוחיו (37) לעניין השימוש בזרע, גם אם לא בעלי זכות הסבות בלתי תלויה(38). עוד אציין, כי אין הזוגיות תמיד אינדיקציה מכרעת לשאלת הרצון בילדים. קיימים זוגות החיים יחד באופנים שונים, מסיבות שונות ומגוונות, במודע ושלא בכדי להביא יחד ילדים. כדברי אסתר, המתוארת בפרק "ניסועין", בספרה של עמיה ליבליך: "להיות בקשר נטו, בלי מטענים, רק בשביל עצמנו"(39).

תגים:

זרע · סבא · סבתא · הורות · שכול · הורים · פונדקאות · הפריה מלאכותית · הקפאת זרע · תרומת זרע · נטילת זרע · נכדים · משפחה חדשה · יתמות · הריון · לידה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "חיים לאחר המוות: זכות הסבות בהיוולד ילד לאחר מות אביו", סמינריון אודות "חיים לאחר המוות: זכות הסבות בהיוולד ילד לאחר מות אביו" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.