היישום אינו מחובר לאינטרנט

גישת הפמיניזם התרבותי והלימתה לחקיקה הישראלית בנושא הריון ולידה

עבודה מס' 068067

מחיר: 483.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דיון בהסדרים ובזכויות הניתנות מתוקף החוק לנשים, בנושא ההריון והלידה.

11,369 מילים ,16 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

בעבודה זו אעסוק בהסדרים ובזכויות הניתנות מתוקף החוק לנשים, בנושא ההריון והלידה. המטרה המרכזית בעבודה היא לבחון את הזכויות המדוברות מנק' מבט שונות המהוות שיח ודיון לגבי נחיצות זכויות אלו והשלכותיהן.
בחרתי להתמקד בגישת הפמיניזם התרבותי, גישה פמיניסטית אשר רואה את האישה באור שונה, ייחודי, הן בהקשר לגישות הפמיניסטיות האחרות והן בהקשר למין השני, הגברי.

שאלת המחקר שלי היא: מהי התפיסה הפמיניסטית שעמדה בפני המחוקק בעת החקיקה בנושא הריון ולידה בישראל, ומהי הבעייתיות בה?

הבחירה שלי בנושא נעשתה לאור ההתעניינות האישית שלי בתחום זכויות נשים בישראל בכלל, ובתחום ההריון והלידה בפרט. כאישה צעירה גם אני נקרעת בין הרצון לשוויון זכויות ובין הרצון להגנה לאור היותי אישה, אשר ביכולתה הייחודית והבלעדית להיכנס להריון ולהביא ילדים לעולם.
הקונפליקט בין היותי אישה, לבין רצוני להיות אם מתבטא במגוון תחומים ואספקטים של החיים, ובכוונתי בעבודה זו להציג את הקונפליקט המחשבתי, בו אנו הנשים עומדות לאור החקיקה וההסדרים בנושאי ההריון והלידה.

בפרק הראשון אתמקד בגישת הפמיניזם התרבותי, תכליתה ומהותה, כיצד התפתחה לצד גישות פמיניסטיות אחרות ומהם ההבדלים העיקריים בינה ובין הגישות השונות.
בפרק השני אציג סקירה כללית של החוקים אשר עוסקים בהריון ולידה, ואבאר אותם באופן פשטני.
בפרק השלישי אציג את הדיון המהותי אשר משקף את ההלימה בין גישת הפמיניזם התרבותי לבין החקיקה הישראלית בנושא הריון ולידה, זאת תוך הצגת גישות המחוקק באופן כללי, לא רק בישראל, והן את נקודת המוצא של חלוקת התפקידים במשפחה באופן מסורתי, כפלטפורמה לחקיקה בנושאי הריון ולידה.

תוכן העניינים:
מבוא
פמיניזם תרבותי- היסטוריה, התהוות ותכלית
-פמיניזם תרבותי בהיבט המשפטי
החקיקה בנושא הריון ולידה בישראל
-חוק עבודת נשים, תשי"ד-1954
-חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב] התשנ"ה-1995, פרק ג: ביטוח אמהות
הדיון המרכזי- גישת הפמיניזם התרבותי והלימתה עם החקיקה הישראלית בנושא הריון ולידה
סיכום
רשימה ביבליוגרפית

קטע מהעבודה:

זרם פמיניסטי חשוב מאוד לציון שהתגבש בגל הראשון היה הפמיניזם הליברלי. הפמיניזם הליברלי מבוסס על ההנחה כי כל בני האדם שווים, וכי שוויון זכויות אמיתי הוא שוויון זכויות בו אין סממנים המעידים על הבדלי מינים. הפמיניזם הליברלי רואה במושגים אוטונומיה וחירות כערכים החשובים ביותר בשיח על שוויון. וככזה, הוא מבקש למחוק את ההבדלים בין נשים וגברים, להתייחס אל שני המינים באופן זהה לחלוטין ולמנוע התערבות בחיי הפרט.
בשנות ה-60 החל ומתגבש "הגל שני" של המאבק הפמיניסטי. הגל השני, בניגוד לראשון מתאפיין בריבוי דעות וקולות פמיניסטיים אשר בספרות מזהים שתי מגמות עיקריות. הפמיניזם הליברלי (בדומה לגל הראשון) והפמיניזם הרדיקלי.

תגים:

פמיניזם · פמיניזם תרבותי · זכויות נשים · מגדר · הריון ולידה · ביטחון סוציאלי · ביטוח לאומי · דמי לידה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "גישת הפמיניזם התרבותי והלימתה לחקיקה הישראלית בנושא הריון ולידה", סמינריון אודות "גישת הפמיניזם התרבותי והלימתה לחקיקה הישראלית בנושא הריון ולידה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.