היישום אינו מחובר לאינטרנט

קשרים בין ADHD לבין הפרעות בתחום הפרגמטיקה

עבודה מס' 066099

מחיר: 239.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת מחקרים בנושא ADHD ובנושא הפרעות פרגמטיות והתחקות אחר הקשר ביניהם.

2,196 מילים ,8 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

בעבודה זו מוצגת סקירה של מחקרים ומאמרים עדכניים בנושא ADHD והפרעות פרגמטיות. המטרה היא לנסות ולהתחקות אחר קשרים אפשריים בין הפרעות קשב לסוגיהן לבין קשיים שונים בתחום הפרגמטיקה. לצורך כך מובאת ההגדרה הרשמית האחרונה להפרעה המכונה ADHD ומאפיינים ידועים של הפרעה זו. בהמשך יש התייחסות למידע הקיים באשר לקשר שבין הפרעות קשב לבין מיומנויות שפה כלליות ולאחר מכן סקירה בתחום המיומנויות הפרגמטיות. לבסוף מועלות הצעות הנוגעות להערכה, טיפול ומחקרי המשך בנושא הנדון.

תוכן עניינים:
פתיחה
ADHD - הגדרות ומאפיינים כלליים
ADHD .1 חוסר קשב
ADHD .2 היפראקטיביות ואימפולסיביות
ADHD .3 משולב
ADHD ומיומנויות שפה
ADHD ופרגמטיקה
הערכה, טיפול ומחקרי המשך
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

ADHD משולב
סוג זה מתאפיין בהופעה של שישה סימפטומים לפחות משתי הקבוצות הקודמות יחד ומעיד על הפרעה הכוללת גם קוים של חוסר קשב וגם קוים של היפראקטיביות ואימפולסיביות.
בנוסף לתיאור הקבוצות, מגדירDSM- IV את התנאים ההכרחיים לאבחון אחד מסוגי ה- ADHD (Root & Resnick, 2003). הסימפטומים בשלושת הסוגים חייבים להופיע לפני גיל שבע וליצור ליקוי קליני משמעותי בתפקוד חברתי, אקדמי או תעסוקתי בשני מקומות לפחות כמו בית הספר ובבית. כמו כן יש לוודא כי הסימפטומים אינם מוסברים טוב יותר על ידי הפרעה אחרת. לכ-44 אחוז מהילדים עם ADHD יש הפרעה קומורבידית. ההפרעות הקומרובידיות השכיחות ביותר הן בעיות התנהגות, אך ADHD נמצא קשור גם ללקויות למידה, חוסר קורדינציה מוטורית, קושי בוויסות רגשי ועיכובים בדיבור ובשפה

תגים:

הפרעות · קשב · שפה · לקות · שפתית · סקירת · מאמרים · אבחון · תכניות · התערבות

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "קשרים בין ADHD לבין הפרעות בתחום הפרגמטיקה", סמינריון אודות "קשרים בין ADHD לבין הפרעות בתחום הפרגמטיקה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.