היישום אינו מחובר לאינטרנט

ניהול בינלאומי ישראל -פינלנד

עבודה מס' 066044

מחיר: 302.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: פיתוח חברת בת בפינלנד -הצגה וניתוח של שתי הסביבות העסקיות של ישראל ופינלנד בהתבסס על נתונים ממשיים.

7,759 מילים ,20 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

העבודה עסקה בניתוח ביקורתי של שתי מדינות מאזורי סחר שונים, בהתייחס ליכולות הגלובליות של כל מדינה, לתרבות העסקית, לתרבות מו"מ, תרבות ניהולית. ראשית תוצג סקירה קצרה על ישראל ופינלנד ואפיונן בהיבט הפוליטי, הכלכלי, החברתי והטכנולוגי. בהמשך יושוו המדינות בהתאם למדדים שונים: יכולת גלובלית, אזורי והסכמי סחר מאפיינים תרבותיים, שיטות ניהול ואופן קבלת החלטות, מו"מ בינלאומי, ניהול משאבי אנוש והיבטים אסטרטגיים.בהתאם לממצאים, ייבחנו הקשיים הצפויים ויומלצו המלצות יישומיות להשתלבותן העסקית של ופינלנד וישראל.
פרק 1- הערכת הסביבה העסקית של ישראל ושל פינלנד על פי מודל IMD , פינלנד, כמדינה המתמחה בייצור לטכנולוגיות המידע ,ישראל, מדינה חדשה יחסית בעלת כלכלה שמנסה להפוך לכלכלת שוק חופשי ולעמוד ביעדי האיחוד האירופי ומשק בצמיחה הכיוון הוא בתעשיות ההי-טק,כאשר בין פינלנד וישראל קיימים מספר הסכמי סחר ישירים.
פרק 2 - מאפייני תרבות והמלצות בנושא הפנמת התרבות העסקית מתוך הניתוח של מאפיינים תרבותיים והדירוג של הופשטד ניתן ללמוד כי יש מאפיינים דומים ויש גם שוני רב. החברה תצליח אם תתן למנהלים מקומיים או לאנשים מהחברה האם שמכירים את התרבות והשטח את שרביט הניהול , גם במידה ויש צורך להטמיע תהליכים של החברה הנכנסת.
פרק 3 - משא ומתן המלצות לגבי ניהול מו"מ אפקטיבי
פרק 4- סגנון ניהול/מנהיגות המלצות פרק 5 - אתיקה עסקית
פרק 6 - זיהוי גורמי הצלחה לניהול בינלאומי בשתי המדינות, וזיהוי בעיות אפשריות בהקשר לפעילות עסקית בשתי המדינות
פרק7 - אסטרטגיה
פרק 8 סיכום והמלצות.
מתוך ניתוח מאפייני ניהול משאבי אנוש נמצא כי לארגון ישראלי גלובלי כדאי לאמץ מדיניות פוליצנטרית אשר מסתמכת על המנהלים המקומיים אך עם בקרה של ארגון האם.
שיטות הניהול הישראליות הוכיחו את עצמם והן מותאמות לניהול המערבי. כדי להתגבר על מחסומי התרבות השונים יש לשלוח מנהל ישראלי שיטמיע את מדיניות החברה, ולגייס עובדים מקומיים המכירים את התרבות והמנהגים המקומיים. בשיטה זו תוכל החברה הישראלית להיכנס לשוק הספציפי ביתר קלות.
כניסה של חברות ישראליות פינלנד והשגת נתח שוק במקום, תוכל להביא לעליית מדרגה מכיוון שיפתח בפניה השער למסחר עם אירופה כולו ולא רק עם פינלנד.

קטע מהעבודה:

גלובליזציה הנה התחברות של מדינות, חברות, מוסדות ואנשים למערכת קשרי גומלין אשר חוצה גבולות לאום. ההשפעה המהותית של השינויים הטכנולוגיים היא על היכולת הלוגיסטית לנהל מפעלים ברחבי העולם ולייצר היכן שכדאי לך הגלובליזציה יצרה מצב בו אין גבול ליכולת הגידול והצמיחה. (שטאובר, י. 2001) היכולת הקיימת בסביבה של מדינה לקיים ערך מוסף ולקיים את היכול התחרותית של חברות הפועלות בה. כלומר, היכולת של חברות להצליח בתחרות ע"י שימוש בטכנולוגיה, בעבודה, בהון ובאוצרות טבע לצורך יצירת עושר.

תגים:

SWOT · מודל · I.M.D · תרבות · Hofstede · אתיקה · עסקית · אחריות · חברתית · גלובלי · אסטרטגיה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ניהול בינלאומי ישראל -פינלנד ", סמינריון אודות "ניהול בינלאומי ישראל -פינלנד " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.