היישום אינו מחובר לאינטרנט

פרטיות העובד במקום עבודתו וסוגיית השימוש האישי במשאבי הארגון

עבודה מס' 065635

מחיר: 423.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: פרטיותו של העובד במקום עבודתו אל מול רצונו של המעביד למנוע את השימוש הנעשה במשאבי הארגון לצורך שימוש אישי.

17,844 מילים ,14 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

עבודה זו תעסוק בניתוח התפתחות הטכנולוגיה הממוחשבת והשימוש הגובר בדואר אלקטרוני ובאינטרנט בהיבט חדירתם למקום העבודה, תוך עמידה על פניה השונות של תופעה זו, והשלכותיה: מחד - שיפור רמת הידע והמיומנות המקצועית של העובד כפרט, המביא לייעול תהליכי העבודה והגברת רווחיות הארגון ככלל, ומאידך- שינוי דפוסי התקשורת הבינאישית בעבודה, תוך חריגה מייעודם המקורי של משאבי המחשב כאמצעי העברת נתונים, אל עשיית שימוש נרחב בהם לצרכים פרטיים ולקידומה של תקשורת חוצת גבולות.
כן יבחנו במסגרת עבודה זו שיטות מיון עובדים פוטנציאליים למטרת קבלתם לעבודה ובדיקת עובדים באופן שוטף על ידי המעביד, זאת באמצעות טכנולוגיות חדשות שעניינן בדיקות סמים ובדיקות גנטיות, והשלכותיהן על פגיעה בפרטיות העובד במקום העבודה.
מטרת העבודה הינה לסקור את האופנים השונים בהם קונה לה הטכנולוגיה שבת במקום העבודה ומשפיעה על התנהלות עולם העסקים, זאת תוך עמידה על הכלים הטכנולוגיים השונים בהם נעשה שימוש במסגרת מקום עבודה ובחינת השפעתם על התייעלות הארגון. לצד מגמה חיובית זו, יבחנו "תוצרי הלוואי" הכרוכים בשילוב והטמעת טכנולוגיות מתפתחות במקום העבודה, במציאות ימינו בה האדם מזוהה עם עיסוקו, נמדד לפיו ומבלה את רוב חייו בהגשמה אישית באמצעותו, וקשה לפיכך להציב חיץ בין חייו הפרטיים של אדם לבין "שעות העבודה" בעיקר בתחומי הכלכלה והטכנולוגיה ומפאת העובדה, כי העולם הפך לכפר גלובלי ועסקי אחד.

תוכן עניינים:
1. מטרת העבודה, הדילמה הניצבת בבסיסה והשערת המחקר לגביה.
2. התפתחות הנושא - סוגי משאבים שונים בהם משתמש העובד
3. בחינת השלכות התופעה על העובד ועל תפקוד הארגון ותדמיתו
4. ריסון חיצוני: ההיבט המשפטי והחוקי
5. ריסון פנימי: אמצעי פיקוח שונים ברמת המעביד והעובד
6. קישור נושא הפגיעה בפרטיות העובד במקום העבודה, לתיאוריות רווחות בתחום מוסר ועסקים
7. סיכום ומסקנות
8. רשימה בביליוגרפית

קטע מהעבודה:

Mishra and Crampton (1998) מביאות במאמרן הוכחות, מתוך מחקרים שנערכו בתחום, המצביעים על כך, שקיומם של בקרה ופיקוח אחר העובדים, ואף עצם הידיעה, כי הדרג הניהולי מבצע מעקב אחר שימושי העובד במחשב, פוגעים ביעילות, מורל ואמון העובדים, בנוטעם חרדות בקרב העובדים המביאות ליצירת סביבת עבודה עוינת וחשדנית שבסופו של דבר תזיק לארגון עצמו.

תגים:

פרטיות · מעקב · משאבים · עובד · מקום · עבודה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "פרטיות העובד במקום עבודתו וסוגיית השימוש האישי במשאבי הארגון", סמינריון אודות "פרטיות העובד במקום עבודתו וסוגיית השימוש האישי במשאבי הארגון" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.