היישום אינו מחובר לאינטרנט

מורשתו החינוכית והלאומית של סאטע אל-חוצרי בסוריה

עבודה מס' 065374

מחיר: 398.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: מהלך חייו, פועלו ותפקידו של סאטע אל-חוצרי בהבניית הלאומיות הערבית, דרך החינוך לעיצוב הלאומיות והזהות הסורית במהלך המאה ה-20.

7,101 מילים ,10 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

את החינוך אפשר להגדיר על פי מספר דרכים: ראשית, החינוך הוא אמצעי להקניית מורשת תרבותית. שנית, החינוך הוא אמצעי להוביל את הדור הצעיר לחשיבה ומעשים מועילים. שלישית, החינוך הוא אמצעי לפיתוח וטיפוח הפרט. כמובן שאת ההגדרה בוחר המשתמש בהתאם לעמדותיו ומטרותיו.(1) אפשר גם לומר למשל, שהחינוך מעצב את האדם ובני האדם מעצבים את האומה. לכן, סוג החינוך שמועבר לדור הצעיר משמש דרך לעיצובה של האומה. ראשית, ניתן להחדיר ערכים לאומיים לדור הצעיר, ושנית דרך חינוך מעשי ניתן להכשיר אנשים אשר יהוו חלק פעיל באומה המתהווה.
נבחן בעבודה זו נבחן את מהלך חייו, פועלו ותפקידו של סאטע אל-חוצרי בהבניית הלאומיות הערבית, דרך החינוך לעיצוב הלאומיות והזהות הסורית במהלך המאה ה-20.

לאחר מלחמת העולם הראשונה מתפוררת האימפריה העות'מאנית ומחוזותיה השונים עוברים תהליך של יצירת מדינות לאום חדשות, כאשר סוריה היא אחת ממדינות אלו. עולה השאלה האם טריטוריה משותפת הינה מספקת כתנאי ליצירת לאום, או שמא היו שאיפות גדולות יותר לאחד תחתן את האומה הסורית ובהמשך את איחודה של האומה הערבית? נציג את קרב מייסלון אשר היה לאירוע מכונן לשבירת האחדות הערבית, מנקודת מבטו של סאטע אל-חוצרי.
---------------------------------------------------------------------
1. אלאן בולוק ואוליבר סטאליבראס (עורכים), מילון פונטנה למחשבה מודרנית, תל אביב: הוצאת עם עובד, 1996. עמ' 169.

תוכן העניינים:
מבוא
פרק 1: תולדות חייו של סאטע אל-חוצרי
פרק 2: משנתו האידיאולוגית של סאטע אל-חוצרי
פרק 3: יום מייסלון מאת סאטע אל-חוצרי
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

אבן ח'לדון סאטע אל-חוצרי נולד בשנת 1880 בעיר צנעא, אשר בוילאית' תימן בן למוחמד הילאל אבן סעיד, אשר עבד כקאדי בבית המשפט הפלילי המקומי. השנים הראשונות לחייו היו מלוות בנסיעות רבות ברחבי האימפריה העות'מאנית, בשל עבודתו של אביו.(2) עקב אורח חיים זה לא התחנך סאטע במדרסה ועל כן לא למד את שורשי האסלאם והקוראן - לימודי חובה באותה התקופה - לימודיו התרחשו בביתו, כשהשפה המדוברת הינה תורכית.

תגים:

סוריה · חינוך · לאומיות · מזרח · תיכון · סוציאליזציה · פוליטית · לאומיות · ערבית

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מורשתו החינוכית והלאומית של סאטע אל-חוצרי בסוריה", סמינריון אודות "מורשתו החינוכית והלאומית של סאטע אל-חוצרי בסוריה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.