היישום אינו מחובר לאינטרנט

שילוב ילד היפראקטיבי בגן הילדים

עבודה מס' 065070

מחיר: 288.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סיקה תיאורטית ותצפית מחקרית.

6,956 מילים ,18 מקורות ,1998

תקציר העבודה:

עבודה זו עוסקת בנושא ילדים לקויי למידה בעלי אבחנה הנקראית ADHD. המאפיינים העיקריים של ילד בעל ADHD הם היפראקטיביות, חוסר שליטה עצמית הנובע מחוסר איזון בפעילות המוליכים המוחיים (נוירו-טרנסמיטורים). הליקוי מורכב מבעיות בטווח הקשב, בשליטה בדחפים ורמת הפעילות והוא עשוי להיות שובר לב ומורט עצבים. כשלא ניתן טיפול מתאים, ההפרעה הופכת חמורה ומתמשכת בחיי הלוקה.

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה במודעות בנוגע לאבחון וטיפול בבעיית קשב וריכוז אצל ילדים. ההיסטוריה של המושג "הפרעת קשב וריכוז" תבהיר מדוע רק לאחרונה קיימת עלייה במודעות.

המדגם נערך על ילד בשם בני (שם בדוי, ולהלן בקיצור ב'). ב' הוא ילד היפראקטיבי שאובחן כבעל תסמונת ADHD. הוא בן 5.5. משפחתו היא משפחה רגילה, שני ההורים עובדים, ויש לו שני אחים שאינם היפראקטיביים.
המחקר כלל שלוש תצפיות: שתיים בחצר הגן ואחד בשיור ההתעמלות. התצפיות בוצעו באישור המורה/גננת.

תוכן העניינים
1.מבוא
2.קשרים חברתיים בגיל הגן
התפתחות האישיות
דפוסי חיברות
התפתחות הילד בסביבתו החינוכית (דפוסי גיל)
יכולות הקשב והזיכרון של ילדים בגיל הגן
אגוצנטריות
היכולת לשאת תסכול
המשחק/ חברויות
נימוקים בעד שילוב הילד
3.מהוADHD ?
הגדרת התסמונת
ההיסטוריה של הפרעת קשב וריכוז
ניתוח מדעי של הליקוי
4.אבחון
5.שיטות טיפול
6.מתודולוגיה
שיטת המחקר
המדגם
7.תוצאות ודיון בתוצאות
8.סיכום
9.ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

התפתחות האישיות
קונפליקטים בלתי פטורים, בעיקר בתקופת הילדות, עלולים לגרום להפרעות אישיות בשלב מאוחר יותר. על פי פרויד הילד - שכל כולו 'איד' (איד = משקף את הדחפים הבסיסיים של האדם ע"מ 154) מכיר תחילה את העולם כרצף של תחושות גופניות וסיפוקי צרכים ובהדרגה, ככל שמתפתח ה'סופר אגו' (סופר אגו = חותמה של התרבות על אישיותו של הפרט ע"מ 154) הילד מבין שבמעבר להנאה ולכאב ישנה הבדלה בין טוב ורע.

תגים:

בעיות · לימודיות · קשיים · לימודיים · היפראקטיביות · התפתחות · הילד

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "שילוב ילד היפראקטיבי בגן הילדים", סמינריון אודות "שילוב ילד היפראקטיבי בגן הילדים" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.