היישום אינו מחובר לאינטרנט

רמונה מרסר - השגת התפקיד האימהי.

עבודה מס' 065019

מחיר: 288.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת התיאוריה המכונה Maternal Role Attainment שהוצגה ע"י Ramona T. Mercerבסדרת ספרים.

4,498 מילים ,9 מקורות ,2003

תקציר העבודה:

התיאוריה של רמונה מרסר מתייחסת לאם עם לידת ילדה הראשון ובמשך שנת החיים הראשונה של הילד. תקופה זו הנה תקופה מיוחדת עד מאוד, אשר בה עוברת האם והמשפחה כולה בעצם שינויים גדולים ומהירים, שאינם מובנים מאליהם. בעבר סברו כי שינויים אלו וההסתגלות אליהם מובנים מאליהם בשל ה- "אינסטינקט אימהי", ולמעשה, כל אשה אשר יולדת הופכת בקלות לאם המתפקדת היטב. אולם, למעשה, התהליך הנו מורכב למדי ואינו מובן מאליו.
עבודה זאת תסקור את השינויים החיים בחיי המשפחה עם לידת התינוק הראשון והמעבר להורות, את עיקרי התיאוריה ואת ישימותה למקצוע הסיעוד.

תוכן העניינים:
מבוא
היסטוריה ורקע
המעבר להורות
מיתוס האמהות
רגשות ומצבי רוח לאחר הלידה
היחסים הזוגיים
סקירת התיאוריה של מרסר:
התבססות על מחקרים קודמים
השגת תפקיד האם
שלבים בהגשמת התפקיד האימהי
תפקיד האב
המודל
מטפרדיגמות
סיווג התיאוריה
המושגים העיקריים בתיאוריה
ביקורת על המודל
רלבנטיות למקצוע הסיעוד
סיכום
ביבליוגרפיה
נספח: תיאור מקרה ג'ייני

קטע מהעבודה:

התיאוריה של מרסר מבוססת על מחקרה הנרחב בנושא שהחל בשנות הששים המאוחרות ושנות השבעים המוקדמות. התמריץ למחקר ולהתפתחות התיאוריה הגיע מהערצתה את רווה רובין (Reva Rubin) שהייתה הפרופסור והמורה הרוחנית שלה באוני' פיטסבורג, בזמן לימודיה לדוקטורט. עבודתה של רובין בהגדרת והבנת השגת תפקיד האם ידועה בקרב אחיות העוסקות בסביבות הלידה. רובין תיארה את השגת תפקיד האם כתהליך של "כריכה" (היקשרות לילד) ו-"זהות תפקיד האם" (ראיית העצמי בתפקיד והשגת תחושה של נוחות לגביו).

תגים:

סיעוד · לידה · הריון · תינוק · אמא · אימהי · הורות · Maternal · Role · Attainment · הורים · הורות

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "רמונה מרסר - השגת התפקיד האימהי.", סמינריון אודות "רמונה מרסר - השגת התפקיד האימהי." או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.