היישום אינו מחובר לאינטרנט

טאי-צ'י כדרך לטיפול ב-STRESS

עבודה מס' 068080

מחיר: 150.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: האם טאי-צ'י יכול לשמש כתרופה לסובלים ממצב של Stress.

2,446 מילים ,8 מקורות ,2004

תקציר העבודה:

העולם המודרני של היום גורר איתו, מעבר ליתרונות והחידושים, צב חיים מהיר ואולי אף מהיר מדי. האדם ניצב יותר מתמיד בפני קונפליקטים, מפני שעולמו עשיר מאוד בידע ויכולות. כל התנודות הללו, ובעצם האי-שקט, עלול לעיתים קרובות להביא את האדם למצב שקרוי בשפה המקצועית Stress. Stress- האדם תופס את המאורעות שבחייו בצורה פסימית וקטסטרופלית, תפיסה שגורמת ללחץ שפוגע בבריאותו הנפשית ויותר מאוחר גם הפיזית.
לטאי צ'י פנים רבות אך ניתן לחלק אותן לשלוש קבוצות עיקריות: לחימה, רפואה ומדיטציה. במהלך הדורות נוצרו סגנונות רבים ושונים, הנבדלים זה מזה באופן התרגול ובהדגשת צדדים מסוימים מתוך השיטה הכללית. ישנם סגנונות רכים ואיטיים, סגנונות חדים ומהירים, סגנונות המדגישים לחימה וסגנונות המדגישים את ההתחברות עם הטבע וכדומה. המשותף לכל הסגנונות הללו הוא הימצאותה של "קאטה" - סדרת תנועות ומעברים ביניהן, המבוצעות באופן קבוע מראש תוך הקפדה על זרימה חלקה, רצופה ומדויקת של כל תנועה ותנועה.

השאלה המרכזית בה עבודה זו תדון היא האם טאי-צ'י יכול לשמש כתרופה לסובלים ממצב של Stress. השערת כותבי העבודה היא שבהחלט נראה כי יתרונותיו הגדולים של הטאי-צ'י יכולים לעזור ולטפל ב- Stressואף להפחית את הסיכויים ללקות ב-Stress.
העבודה תתמקד בתחילתה בהגדרת ה-Stress, הגורמים לו ותגובות נפוצות שמגיעות בעקבותיו.
לאחר מכן, הפרק השני יעסוק ב-Stress במישור הפיזיולוגי-בריאותי.
בחלק השני של העבודה טאי-צ'י יהיה הנושא, בתחילה בהקשרו לפסיכולוגיה המערבית, שכן נושא ה- Stress קשור בקשר ישיר לפסיכולוגיה, והיא המדע שחוקר אותו. ולאחר מכן בהקשר הפיזיולוגי-בריאותי, משום שלא פחות חשוב גם הצד הזה של נושא ה-Stress.
החלק השלישי של העבודה יקשור את כל העובדות והנושאים שניתנו בפרקים שלפניו ויענה על השאלה המרכזית שבה עבודה זו דנה.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. מהוStress
3. כיצד Stress משפיע על הבריאות
4. טאי-צ'י ופסיכולוגיה מערבית
5. טאי-צ'י ובריאות
6. טאי-צ'י כדרך טיפול ב-Stress
7. סיכום
8. נספח - The Life Events Scale
9. ביבליוגרפיה

הערת מערכת: בעבודה לא צוינו מראי מקום.

קטע מהעבודה:

המונח Stress מתייחס להתנסות במאורעות אשר ניתפסים כמסכנים את בריאותו של האדם, גם במישור הפיזיולוגי וגם במישור הפסיכולוגי. חשיפה ל-Stress עלולה להוביל לתחושות קשות של חרדה ו/או דיכאון, כמו כן, היא עלולה להוביל גם לבעיות בריאותיות, קשות כקלות. החשיפה לאירוע טראמוטי משפיעה באופן אינדיבידואלי על כל פרט, כלומר, ה-Stress בא לידי ביטוי באופן שונה אצל אנשים שונים. המדע שחוקר כיצד Stress תורם לבעיות בריאות נקרא פסיכולוגייה בריאותית. ישנם שלושה גורמים עיקריים ל-Stress: מאורעות טראומטיים, שינויים משמעותיים בנסיבות החיים וקונפליקטים פנימיים.

תגים:

טאי-צ'י · טאי · צ'י · טיפול · STRESS · סטרס · טיפול · אלטרנטיבי · טיפולים · אלטרנטיביים · אומנות · לחימה · אומנויות · לחימה · מתח · לחץ · דחק · טיפול · מזרחי · רפואה · אלטרנטיבית

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "טאי-צ'י כדרך לטיפול ב-STRESS", סמינריון אודות "טאי-צ'י כדרך לטיפול ב-STRESS" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.