היישום אינו מחובר לאינטרנט

מניעת אטלקטזיס בקרב נשים שעברו כריתת רחם על ידי שימוש בספירומטר

עבודה מס' 068059

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הצגת הבעיה של חוסר תרבות סיעודית בנושא של מניעת תמט ריאה בקרב נשים שעברו כריתת רחם על ידי שימוש בספירומטר.

2,009 מילים ,9 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

שני שלישים מהניתוחים בארה"ב מתבצעים על הנשים. הנפוצים ביותר הם כריתת הרחם וניתוח קיסרי. בארץ כ- 5000 נשים עוברות כריתת רחם בשנה למרות זאת הנושא של סיבוך ריאתי הכי משמעותי לאחר ניתוחי בטן כמו תמט ריאה לא נחקר מספיק. בעבודתי חקרתי מניעת אטלקטזיס על ידי שימוש בספירומטר. תמט ריאות מתרחש כשהנשימות הן רדודות ומונוטוניות וכאשר נעדרות הנשימות העמוקות האופייניות לדפוסי נשימה ספונטניים. כאב כתוצאה מהתערבות כירורגית , שינויים בתנגודת של נתיב האוויר כתוצאה מהרדמה, הרדמה כתוצאה משימוש באופיאתים, ושכיבה ממושכת - כל אלה תורמים לירידה באפקטיביות הנשימה וירידה בנפחי הריאה. שימוש בספירומטר פעולה די פשוטה וזולה למערכת בריאות. אחים ואחיות יכולים להשתמש בה לצורך תירגולים של שרירי מערכת נשימה בחולות שעברו כריתת רחם. ספירומטר הוא התזכורת ויזואלית למטופל על מנת לעשות תרגולי נשימה עמוקה ומדגים בצורה מעולה את הנפחי הריאות לפני ואחרי פעולות כירורגית. העבודה מבוססת על מחקרים רנדומאליים שנערכו בבתי חולים בארה"ב.
במהלך הסטז' זיהיתי בעיה של חוסר התרבות סיעודית בנושא זה. המלצתי היא להשתמש בתוכנית הדרכה שבניתי על מנת למנוע תמט ריאה.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. גורמי סיכון של תמט הריאה
3. פתופיזיולוגיה של תמט ריאה
4. הדרכה למניעת תמט ריאה
5. Incentive spiromeret
6. סיכום ודיון
7. ביבליוגרפיה
נספחים

קטע מהעבודה:

תמט הריאות (התמוטטות) הוא מצב בו מתקיים אובדן של נפח הריאה כתוצאה מחוסר יכולת להרחיב בצורה תקינה את חללי האוויר שבה. מצב של תמט מפחית את האיוורור בריאות וגורם להיפוקסיה, לירידה בכמות של החמצן בדם. התהליך גורם לדלף: מעבר של דם מעורק ריאה לווריד ריאה מבלי שהתחמצן. התהליך מתרחש כאשר הנשימות הן רדודות ,מונוטוניות ונעדרות נשימות העמוקות האופייניות לדפוסי נשימה ספונטנים, (Brunner,2008).
הסימפטומים הקליניים המעידים על תמט ריאות כוללים:

תגים:

תמט · ריאה · נפח · חלל · אוויר · נשימה · חמצן · בדם · נשימות · רדודות · קוצר · נשימה · אסטמה · אסתמה · סטורציה · היפוקסמיה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מניעת אטלקטזיס בקרב נשים שעברו כריתת רחם על ידי שימוש בספירומטר", סמינריון אודות "מניעת אטלקטזיס בקרב נשים שעברו כריתת רחם על ידי שימוש בספירומטר" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.