היישום אינו מחובר לאינטרנט

השינויים בעמדתו של וודי אלן בין שני סרטיו

עבודה מס' 070432

מחיר: 197.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת עמדתו הפילוסופית של אלן בסרטים "הרומן שלי עם אנני" ו"מנהטן".

5,103 מילים ,5 מקורות ,2011

תקציר העבודה:

רבים מאיתנו צפו בסרטיו של וודי והצליחו לראות התפתחות בפילוסופיה שלו לאורך השנים, אך אני הייתי רוצה להתמקד בעיקר בשני סרטים שלו שלכדו את עיני. אם כך, בעבודה זו אחקור את עמדתו הפילוסופית של אלן לפי חוקרים שונים, בסרט שלו "הרומן שלי עם אנני" ואשווה אותה לעמדתו בסרטו "מנהטן" ואנסה לראות את הדמיון והשוני במחשבותיו וכך גם אנסה לראות את שינוי גישתו במהלך שלוש השנים שבין יציאת שני הסרטים.
אתחיל בהצגת שני הסרטים שבחרתי לחקור, ואמשיך לחקירת כל סרט בנפרד על מנת לראות את הטכניקות הקולנועיות, את הביקורת שלו בכל אחד מהם, את הדיעות שלו ואת הביטוי האישי שלו בסרטים אשר יוצרים את הפילוסופיה שלו (כך היא גם נהיית ברורה יותר, מאחר והיא לא תמיד נאמרת בבירור). לאחר מכן, אעמוד על השוני והדומי בגישתו בין שני הסרטים המדוברים.

תוכן עניינים:
מבוא
על "הרומן שלי עם אנני" ועל "מנהטן"
"הרומן שלי עם אנני"
"מנהטן"
שוני ודומי בעמדתו של וודי אלן
לסיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

חוקרים רבים העוסקים בסרטיו של אלן שמים דגש על השימוש בחייו האישיים של אלן ושימת הדמות שהינה מבוססת על אלן עצמו כדמות הראשית בסרטיו. בסרטו "הרומן שלי עם אנני", הדמות הראשית שמשוחקת על ידי אלן עצמו (איך אפשר אחרת?) הינה אלבי סינגר. בסרטו "מנהטן" הדמות הראשית הינה אייזק (שגם אותו משחק אלן כמובן). שתי הדמויות מייצגות את אלן במידה רבה. יש חוקרים הטוענים כי הסרטים של אלן ובפרט שני הסרטים המדוברים כאן, הינם כמו הצצה למוחו של אלן . אם ניתן היה לשים את אלן על ספת הפסיכולוג ולצפות ישירות בדבריו, לא היה זה שונה בהרבה מסרטיו. הסרטים שלו הינם הצצה לפראנויות שלו, לנוירוזה שלו, לאהבות שלו, להתעסקות שלו בבעיות אתיות ובעיות קיומיות בפרט ולפילוסופיה הקיומית שלו בכלל.

תגים:

פילוסופיה · וודי אלן · קולנוע · מנהטן · קולנוע · יהודי · סרטים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השינויים בעמדתו של וודי אלן בין שני סרטיו", סמינריון אודות "השינויים בעמדתו של וודי אלן בין שני סרטיו" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.