היישום אינו מחובר לאינטרנט

מגמות בחקר ימי בית שני בתקופת המשנה-ניתוח שני מאמרים של יצחק בער

עבודה מס' 040686

מחיר: 228.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: היסודות ההיסטוריים של ההלכה ועבודת הקורבנות בימי בית שני-מתח בין מחקר לפרשנות.

4,724 מילים ,5 מקורות

תקציר העבודה:

נקודת המוצא למאמר זה מתמקדת בשני מאמרים מרכזיים של יצחק בער העוסקים בתקופה הנידונה. תוך ניתוח והשוואה של שני המאמרים ("היסודות ההיסטוריים של ההלכה" ו"עבודת הקורבנות בימי הבית השני"), אנסה להצביע על מגמות יסוד החוזרות ומופיעות, בהקשרים שונים, בשני המאמרים הנ"ל.
טענתי המרכזית היא כי קיים מתח חריף בגישתו של בער בין תביעתו למחקר מדעי, לבין מצבים אותם מכנה א.אורבך (2) "סוף פרוש במחשבת תחילה". בעוד תכלית מחקרו של בער במוצהר הינה "היסטוריה ריאלית" (מונח החוזר על עצמו פעמים רבות במאמריו), ישנן השלכות אקטואליות היכולות להיתפס, ביותר ממקרה אחד, כמכתיבות את האינטרפרטציות המקוריות שבער נותן למקורות היסטוריים.

תוכן עניינים:
מבוא
מראי מקום
ניתוח "היסודות ההיסטוריים של ההלכה" ו"עבודות הקורבנות בימי בית שני"
מראי מקום
סיכום
ביבליוגרפיה

תגים:

ביקורת · מדעי · הרוח · היסטוריוגרפיה · מתודולוגיה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "מגמות בחקר ימי בית שני בתקופת המשנה-ניתוח שני מאמרים של יצחק בער", סמינריון אודות "מגמות בחקר ימי בית שני בתקופת המשנה-ניתוח שני מאמרים של יצחק בער" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.