היישום אינו מחובר לאינטרנט

עבודה סוציאלית - עולמו של הפונה

עבודה מס' 070605

מחיר: 99.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: הכשרה מעשית - התבוננות, סיכום והערכה של ההיכרות והקשר שלי עם הפונה.

4,152 מילים ,8 מקורות ,2019

תקציר העבודה:

במסגרת ההכשרה המעשית במרכז הרפואי לגליל בנהריה, נתבקשתי לקחת חלק בתהליך יצירת קשר ראשוני עם מטופל מהשירות הנ"ל. תהליך אשר מטרתו הינה יצירת קשר ראשוני שאינו מתיימר להוות תחליף להליך הטיפולי של הנעזר בשירות, אלא להביא לידי ביטוי את יסודות ההתערבות אשר רכשתי במהלך הלימודים כגון: הליך איסוף המידע, מיומנויות הריאיון וכיוצא בזה.
בעבודתי זאת אציג את הנעזר עמו התקיים הקשר, אשיב על השאלות בשני משקפיים- משקף אחד המורכב באופן אובייקטיבי דרך שימוש בנתונים המושתתים על עובדות, ובצדו השני של המשקף אציג את הנעזר בגוון סובייקטיבי דרך התבוננות חיצונית ופנימית של זוויות נק' מבטי.
בנוסף, אתייחס למספר אלמנטים עיקריים כדלקמן: תיאור מצב הפונה, איסוף מקורות מידע ומקורות ביבליוגרפיים בהם השתמשתי ע"מ לבצע היכרות מעמיקה ובכך לנסות להבין באופן מיטיב יותר את עולמו של הנעזר. כמו כן, אין זאת מן הנמנע כי במהלך "כניסה" לעולמו של אחר אנו נדרשים להיכנס גם לעולמנו הפנימי, ולכן מן הראוי שאתאר את חווייתי האישית בקשר עם הנעזר, ההתבוננות העצמית והפנימית לדרך המשותפת בה צעדתי יחד עמו, הלמידה על עצמי והתרומה של תהליך זה לוו באיורים שציירתי אשר סייעו לי בהבנת רגשותיי.


תוכן עניינים
מבוא
תיאור הנעזר
איסוף מקורות מידע
סיפורו של הנעזר
אופן ביטוי הסיפור על פי הנעזר
חווית הנעזר כמקבל עזרה וכלקוח בשירות
חווית ההכרות של הנעזר עמי
תיאור החוויה האישית שלי
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

ב. במהלך המפגשים עם י' ניתן היה להבחין בתקשורת לא מילולית שבאה לידי ביטוי, בשפת גוף וצורת הישיבה אשר העידו על חוסר רצון להיפתח ולשתף כמו: ידיים שלובות, תזוזות רבות בגוף שנבעו בעיניי מחוסר נוחות או אף תסכול, שתיקות רבות, מדי פעם עצימת עיניים כאשר כאביו יתחזקו, ולעתים עיניים נודדות ולא ישירות אליי גם בשעת דיבור. תחילה, היה צורך רב בדיבוב על מנת להשיג מידע ולאפשר שיח הדדי.

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "עבודה סוציאלית - עולמו של הפונה", סמינריון אודות "עבודה סוציאלית - עולמו של הפונה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.