היישום אינו מחובר לאינטרנט

ראש השנה היפני - ריטואלים על פי חלוקת זמן

עבודה מס' 065516

מחיר: 240.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: חלוקת הזמן על פי אליאדה

2,891 מילים ,5 מקורות ,2007

תקציר העבודה:

בעבודתי אדון במנהגי ראש השנה ביפן ובמאפייניו. בתרבויות השונות קיים מבנה זהה ל תפיסת הזמן וחלוקתו. אליאדה(1), מציג בספרו תפיסת חלוקת זמן של ראש השנה בתרבויות שונות בעולם.
תפיסת הזמן של ראש השנה על פי אליאדה, היא תפיסה מעגלית. תפיסה זו מדגימה את מעברי הזמן בתרבויות שונות בעולם הקדום ומוצאת קשר משותף ביניהן.
אליאדה מחלק את הזמן לשלושה חלקים עיקריים: סיום הזמן, שלב ביניים של הזמן והתחלת הזמן מחדש.
לטענתו, קיימת מעגליות בתפיסת הזמן. בתרבויות העולם קיימים ריטואלים אשר מסמלים את סיום הזמן, סיום השנה. ריטואלים אלו קשורים לסילוק החטאים והעוונות. הזמן שבין לבין, הוא הזמן שאחרי הסיום ולפני ההתחלה המחודשת, מעין שלב ביניים. לאחר מכן מתקיימים ריטואלים הקשורים להתחלה מחודשת, שתביא מזל וברכה לשנה הקרובה.
שאלת המחקר שלי היא, האם יפן משתתפת בטקס מעבר הזמן הגדול של ראש השנה, כפי שהוא בא לידי ביטוי בתרבויות אחרות.
טענתי היא, שיפן משתתפת בטקס מעבר הזמן הגדול. מנהגי ראש השנה היפנים כפי שבאו לידי ביטוי בחברה היפנית הקדומה וגם היום, אכן לוקחים חלק בחלוקה של סיום תקופה, שלב ביניים ולידה מחודשת. אפשר למצוא ביפן את אותו מבנה קוסמי.
בעבודתי, אציג את הריטואלים השכיחים של יפן וסמליהם לפי מבנה זה ואדגים שגם בדת העממית של יפן, קיימים אותם המאפיינים הבסיסיים שמופיעים בתרבויות שונות ברחבי העולם.

תוכן עניינים:
1. א. מבוא - הכולל את תפיסתו של אליאדה.
ב. רקע הכולל את מבנה לוח השנה היפני והצגת מאפייניו.
הצגת מועד ראש השנה בלוח השנה היפני.
2. ראש השנה ביפן.
א. טקסי סיום הזמן.
ב. טקסי מעבר הזמן - הזמן הביניים.
ג. טקסי התחלה ובריאה מחדשת של הזמן - לידה מחדש.
3. סיכום.
4. ביבליוגרפיה.
5. נספחים.

קטע מהעבודה:

בימי קדם שמשו חילופי העונות כאמצעי למדידת זמן. ביפן, לפני הכנסת לוח השנה, מדדו את מעבר הימים, החודשים והשנים לפי חילופי עונות השנה. כמו כן, שינויים כמו עלות השחר ושקיעת השמש, התמלאות והתמעטות הירח , שינויי מזג האוויר, היו מדד למדידת הזמן.
למעשה, בימי הקדם, כשהאדם היה חייב לסמן את מעבר הזמן בהתייחסות לגרם שמיים, תשומת הלב המשמעותית ניתנה לשמש ולירח.
המילה היפנית העתיקה עבור לוח השנה - Koyomi מוסברת כואריאציה של Biyomi "לקרוא את השמש" -Reading the sun . במילים אחרות, האדם החשיב את מעבר הזמן בספירת מספר הפעמים שהשמש זורחת ושוקעת.

תגים:

דת עממית · יפן · מדידת זמן · לוח שנה יפני · חלוקת זמן · אליאדה · ריטואלים · חגים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ראש השנה היפני - ריטואלים על פי חלוקת זמן ", סמינריון אודות "ראש השנה היפני - ריטואלים על פי חלוקת זמן " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.