היישום אינו מחובר לאינטרנט

חסינות ראשי מדינה לפני ואחרי אמנת רומא (1998)

עבודה מס' 066078

מחיר: 361.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ההבדלים בין החסינויות של ראשי המדינה לפני ה- ICC, קרי, לפי המשפט הבינלאומי המנהגי וההסכמי שקדם לו, לבין החסינות לפי אמנת רומא המקימה את ה- ICC.

7,963 מילים ,21 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

מכיוון שהחידוש הגדול באמנת רומא, לפחות מבחינה סטטוטורית, מתייחס לחסינות (או אי החסינות) של ראשי המדינה ואישים חשובים נוספים בממשלה, החלטתי למקד את עבודתי בחסינות זו.

מטרתה של עבודה זו הנה לבדוק את ההבדלים בין החסינויות של ראשי המדינה לפני ה - ICC, קרי, לפי המשפט הבינלאומי המנהגי וההסכמי שקדם לו, לבין החסינות לפי אמנת רומא המקימה את ה - ICC.

אין כל ספק, כי החסינות הנה מוסד שעבר מן העולם, וכי הכלל צריך להיות שראשי מדינה ישפטו על מעשיהם, אף אם הם עדיין מכהנים. החריג לכלל צריך להיות שהשפיטה צריכה להיות בפני בית דין בינלאומי, ואך ורק על פשעים בינלאומיים "מיוחדים", כאלו שהדעת אינה סובלת.

בכך יושג האיזון בין זכות האנושות לאכיפה לבין זכות המדינה לריבונות. זאת, למרות שלדעתי מוסד הריבונות ממילא הולך ונחלש מכיוון שהמדינה הולכת ומאבדת מהסמכויות שהיו נתונות בידה במהלך המחצית הראשונה של המאה ה - 20.

אמנת רומא מהווה, לפיכך, שינוי מבורך בתחום החסינות. היא מרתיעה פושעים, מקדמת את עיקרון השוויון הבינלאומי והפנימי ואת עיקרון ההדדיות הבינלאומי. בנוסף, בצורה שכזו מדינות יעדיפו לשפוט את המנהיג בעצמן, מכיוון שכך יוכלו "לשלוט" בענישה שתוטל עליו.

תוכן עניינים:
מבוא
פרק א' - האיזון בין ריבונות לאכיפה לאור דוקטרינת "מעשה מדינה"
פרק ב' - שיקולי מדיניות בעד ונגד חסינות ראשי מדינה
פרק ג' - המצב המשפטי הנוהג לפני אמנת רומא
פרק ד' - המצב המשפטי לפי אמנת רומא
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

על פי הדוקטרינה של מעשה מדינה, מעביר המשפט הבינלאומי את האחריות בגין כל פעולות פקידים ממשלתיים הממלאים את תפקידם בתור אורגנים של המדינה, מן הפקידים אל המדינה עצמה. לפיכך, נהנה כל אורגן של מדינה מחסינות לפעולותיו הרשמיות בכל מקרה. בין שההליכים אזרחיים או פליליים, בין שמדובר בהפרת המשפט הלאומי או הבינלאומי, בין שהפעולה בוצעה בימי שלום או בימי מלחמה, ובין שהיא נעשתה בתוך הטריטוריה של המדינה עצמה(1).

תגים:

אמנת רומא · פושעים · אכיפה · מוסד הריבון

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "חסינות ראשי מדינה לפני ואחרי אמנת רומא (1998) ", סמינריון אודות "חסינות ראשי מדינה לפני ואחרי אמנת רומא (1998) " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.