היישום אינו מחובר לאינטרנט

חדירת מוצרי חברת ג'ילט לשוק הישראלי - ניתוח עסקי

עבודה מס' 064047

מחיר: 288.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: תיאור חדירתה של חברת ג'ילט לשוק הישראלי תוך יישום מודלים עסקיים ושיווקיים מתקדמים.

3,775 מילים ,13 מקורות ,2000

תקציר העבודה:

חברת ש. שטוביץ, משווקת מוצרי טיפוח של חברות ג'ילט ופלמוליב שהן החברות הגדולות הידועות בעולם. החברה ניצלה את ההזדמנות להיכנס לשוק מקומי תוך יישום אסטרטגיות ומודלים לשווק מהמתקדמים ביותר בעולם.
גישת הניהול דגלה ב:
ניתוח שוק על בסיס מודל PEST.
כיסוי שוק מקסימלי.
השגת זמינות והפצה מקסימלית.
השקעה ופיתוח מוצרים והתאמתם לאופי השוק והלקוחות.
התמודדות מול שוק אינפלציוני עם מערכת מיסוי גבוהה ומחירים משתנים.
סקר נאמנות צרכנים שנערך מצא: 45% נאמנים למותג של הפירמה (ג'ילט). חשוב ללקוח למצוא תמיד בזמינות את מוצר ההגיינה הבסיסי על מדפי החלונות.
ניתוח שווקים: תמהיל המוצר p4.
ניתוח סביבת המתחרים.
ניתוח סביבת צרכנים -מלמד על תדמית גבוהה למוצרי ג'ילט.
בניית מודל ל - SWOT ככלי אפקטיבי לאסטרטגיה שיווקית. בסיכום הניתוח, נראה שאין סכנה של איום ויתרונות החוזק וההזדמנויות מהוות בסיס איתן לארגון.
במודל בוסטון מוצגת החברה בקבוצת ה"כוכב" בקצב הגידול הטוב ביותר ועם נתח שוק גבוה.
מחקר שווקים - הושגו תוצאות מעניינות המאפשרות לארגון לשנות אסטרטגיה שיווקית ומאפשרת להיכנס לנישה חדשה עם מוצרים חדשים.

תוכן העניינים:
תקציר מנהלים
תיאור החברה
זיהוי ואפיון הסביבות השונות של החברה
ניתוח SWOT
פילוח שוק
אסטרטגיה
תמהיל השיווק P4
שינויים בתמהיל השיווק
מטרות ויעדים שיווקיים של החברה
אסטרטגיית הכתבת קו מוצר
סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

ג'ילט הינה חברה רב לאומית ותיקה (נוסדה לפני מאה שנה), הפועלת במאה שישים וחמש ארצות עם מחזור מכירות שנתי של יותר מ - 7 ביליון דולר.
בבעלות החברה בארצות הברית, מכון מחקר גדול המשמש למחקר רפואי, פיתוח מוצרים חדשים ותמיכה מדעית וטכנית למוצרי החברה. מכון זה וההשקעה הרבה במו"פ, מסייעים לתדמיתה של ג'ילט כחברה מובילה בתחום הטיפוח, מכאן תדמיתם האיכותית של מותגי החברה.
ג'ילט העולמית, עוסקת בפעילות חינוכית - קידום נושא ההיגיינה בעולם. הדבר נעשה ע"י פרוייקטים שונים של פרסומות והדרכות לידי דיילות בשטח לנשים וגברים כאחד.
לחברה יש גם אפשרות להציע לצרכנים מיגון/תמהיל מוצרים רחב ללא השקעה גבוהה במו"פ ופרסום כולל מוצרי קוסמטיקה, טואלטיקה ומוצרי גילוח.
החברה הינה בעלת מוניטין רב והמותג GILLET נתפס בעיני הצרכנים כמותג מצליח. לפי הגדרתו של הרשטיין (2000), "מותגים משמשים כאמצעי למיקוד נאמנות צרכנים ובשל כך הם הופכים לנכסים המבטיחים ביקוש עתידי ורווחיות צפויה".

מקורות:

נקודות החולשה הן הנקודות החלשות ביחס למתחרים.
תלות של המשווק/יבואן מהחבר עולמית.
מחירים גבוהים יחסית למתחרים.
מוצרים תחליפיים זולים יותר.
חברת ג'ילט - חברה החזקה ומובילה בתחומה.
בעלת שם עולמי.
מוניטין גבוה.
מגוון רב של מוצרים קוסמטיים.
חברה מקדמת מוצריה בכל המרכזים המסחריים, כולל רשתות שיווק ומזון.
יחסי ציבור - יצירת מערכת יחסים טובה עם סוגי הציבור השונים.
טכנולוגיה מתקדמת.
גב כלכלי חזק.
אמינות של מוצרי החברה.
איומים - T
דרכי פעולה - O
עדיפות של המדינה יצרנים מקומיים על היבואנים.
פגיע משינויים פוליטיים וחקיקות.
מתון במשק.
מתחרים חדשים וטכנולוגיה מתקדמת יותר.
מוצרים דומים בחבריות מתחרות.
פיתוח מוצרים חדשים.
לפתח מכונת גילוח מודרנית.
שיתוף פעולה ביצור והפצה.
להוכיח את עצמה בגילוח סכינים.
קשר חזק עם הגורמים הבינלאומיים.
פילוח שוק
מאחר והשוק של החברה בדרך כלל איננו הומוגני, יש סוגים שונים של לקוחות. על הנהלת החברה לבצע "פילוח שוק", כלומר - לאתר קבוצות של לקוחות שיש להם מכנה משותף ולנסות ולהתאים את המוצר ואת מאמציה שיווק לקבוצות המבטאות את הפוטנציאל הטוב ביותר עבור החברה. כך לדוגמא, אם הנהלת החברה תחליט לפנות לקבוצת בעלי
הכנסה גבוהה, אזי היא תוכל לדרוש מחיר גבוה, אך יהיה עליה להקפיד על איכות, אריזה ושירות לעומת זאת, אם החברה תיפנה לבעלי הכנסה נמוכה, אולי היא תחליט להוזיל מחירים על חשבון האיכות והמגוון. החברה יכולה להגדיר יעד מכירות כהשגת פלח השוק שאותה החברה מתכננת לכבוש. כאשר החברה מגדירה יעד בצורה של כיבוש פלח
שוק, יהיה על החברה להתמודד עם המתחרות שלה. שכן מעצם הגדרתו, כיבוש פלח השוק יבוא על חשבון פלחי השוק של המתחרים וזה יחייב את החברה לנקוט באסטרטגיה שיווקית מסויימת.
כאשר אנו מגדירים יעד בצורת פלח שוק, עלינו לדעת את גודל השוק. נוכל לומר כי אנחנו רוצים לכבוש בשנה הראשונה 10% מן השוק. אם אנחנו יודעים שהשוק כולל הינו בן 2 מיליון ?, פירושו שאנו חותרים להיקף מכירות של 200,000 ?, בשנה הראשונה. בעת פילוח השוק יש לענות על 2 שאלות מרכזיות:
מדוע הלקוחות הפוטנציאליים יקנו את המוצר ומדוע הוא חשוב להם? על החברה להכיר ולהבין את הצרכים והרצונות של הלקוחות הפוטנציאליים שלה וזאת כדי שתוכל לוודא שהמוצר עונה על הצרכים והרצונות של הלקוחות. אם המוצר לא יתאים לדרישות הלקוחות, הוא פשוט לא ימחר.
מי הם הלקוחות הפוטנציאליים הגדולים של החברה? לעיתים אחוז גבוה מכלל המכירות של כל עסק מופנה לקבוצה קטנה של לקוחות. לפי קוטלר והורניק (2000), נוהגים לומר ש20% מלקוחותיו של העסק יהיו אחראים ל - 80% מהיקף המכירות שלו. לאור תופעה זו על החברה לאתר מי הם הלקוחות הגדולים הבאים בחשבון וכדאי יהיה להפנות
כלפיהם מאמצי שיווק מיוחדים. המודל הבא יפרט את שבעת השלבים של קביעת פלחי השוק של החברה.
מודל O - 7
השלב הראשון הוא מי הרוכש, דהיינו מי הוא קהל היעד של החברה. קהל היעד המיקרי של החברה, הינו גברים אשר מתגלחים בסכיני גילוח ומאופיינים כבעלי עור רגיש, כאשר הג'ל של GILLET עונה על הצרכים שלהם הן מהבחינה הקוסמטית דהיינו - טיפוח העור והן מהבחינה הרפואית, דהיינו - שהג'ל מתאים באופן מיוחד לסוג העור שלהם.
בעת קביעת קהל היעד אפשר לקבוע שהגבר הדתי אינו משתייך לקהל היעד מאחר ואיננו משתמש בעת הגילוח בסכין גילוח אלא במכונת גילוח.
השלב השני, הוא במה הלקוחות מתעניינים, כאשר החברה דנה בשאלה הזו, היא בוחנת את הצרכים של הלקוחות שלה. הלקוחות מתעניינים בג'ל נעים לשימוש ושלא יגרום לתופעות לוואי כל שהן בעת השימוש. המרכיב החשוב ביותר הוא זה שעונה על התעניינותן של קהל היעד הספציפי הוא המענה לעור הרגיש שלהם ועליו החברה שמה דגש.
השלב השלישי - למה המוצר חשוב ללקוח? ג'ל הגילוח חשוב ללקוח מאחר והוא מתאפיין בניחוחות מיוחדים ובעיקר אינו פוגע ר רגישים. יש לזכור כי בענף הג'ל לגילוח ישנם סוגים רבים ומגוונים אשר בדרך כלל אינם מסווגים ככאלה שומרים על עור רגיש ואינם פוגעים בו.
השלב הרביעי הוא מי משתתף מצד הארגון, כלומר - מי הם הגורמים אשר משתתפים בתהליך השיווקי על כל שלביו מבחינתו של הארגון. כאן למעשה שותפים מחלקת הכספים של החברה, מחלקת השיווק ומחלקת הפרסום וההנהלה הבכירה שהינה גורם לשיווקו והפצתו של המוצר. חייבת להיות אינטראקציה מושלמת בין המחלקות השונות שאם לא כן,
שיווקו של המוצר עשוי להיכשל מאחר ולא יהיה ניתן להגיע להחלטות אשר תואמות את הציפיות והיעדים של החברה ביחס לשיווקו והפצתו של המוצר.
השלב החמישי הוא מתי? דהיינו תכיפות השימוש במוצר מצד הלקוח. זהו גורם חשוב כאשר יש לדעת כמה פעמים משתמש הלקוח בג'ל הלקוח. זהו נתון חשוב והכרחי בייחוד כאשר אנו עוסקים במוצרי צריכה. הרגלי הצריכה והשימוש במוצר הינו נתון חשוב ביותר בעת בחינת התנהגות צרכנים של לקוחות החברה
השלב השיש הוא, היכן אני מגייס את הלקוחות של החברה. גיוס הלקוחות של החברה יכול להתבצע באמצעות נקודות מכירה ברשתות קוסמטיקה ובתי מרקחת תוך מתן דגש על קידום מכירות אגרסיבי. ראוי לציין, כי המוצר ג'ל לגילוח משווק בעיקר באמצעות חנויות ומפיצים עצמאיים ולכן על החברה לגבש מדיניות תקשורת ויחסים עם המפיצים
ובעלי החנויות היות והחברה מעונינת שמספר גדול ככל האפשר יציג את המוצר למכירה, אבל בנוסף יש לזכור, החברה מעונינת שבעלי החנויות יעודד ויעדיף למכור את המוצר שלה בחנותו על פני המוצרים של המתחרים. גיוס הלקוחות יכול להיעשות באמצעות אמצעי התקשורת הקיימים (מדיה אלקטרונית ומדיה כתובה ותקשורת קווית - באמצעות
האינטרנט) ובעזרת פרסום וקידום מכירות בנקודות המכירה.
השלב השביעי הוא, תהליך גיוס הלקוחות. כלומר - איך אני מגייס לקוחות. זהו תהליך מורכב ומסובך. דווקא לאור התחרות הגוברת בענף, יש חשיבות רבה להגדלת נתח השוק ע"י לקוחות חדשים. יש לעורר ולהגביר את המודעות ביחס לשימוש במוצר בקרב הצרכנים על ידי מבצעים אטרקטיביים במיוחד, על ידי יצירת גירוי קניה והערך של
השימוש במוצר ביחס למוצרים אחרים של המתחרים.
לסיכום, הלקוחות הנבחרים של החברה נקראים שוק המטרה של הפירמה. התהליך של קביעת שוקי המטרה והתאמת תמהיל השיווק לצורכי הלקוחות בשווקים השונים נקרא - שיווק מטרה. תהליך זה מורכב משני כוחות של תהליכי מישנה שלמעשה משלימים זה את זה.
פילוח השוק שולל מיון הלקוחות הפוטנציאליים של החברה לפי משתנים רלוונטיים וסיווגם בשווקים או כפלחי שוק מוגדרים.
מדידת השוק שכוללת את אומדן הביקוש הכול בשווקים השונים, בכוח (פוטנציאל השוק) ותחזית סך המכירות בהם בפועל. תחזית המכירות של הפירמה בכל אחד מפלחי השוק.
אסטרטגיה
פילוח השוק אינו מחייב שהחברה אומנם תתאים תמהיל השיווק לכל אחד מפלחי השוק שלה ואפילו לא שתשווק את מוצריה לכל הפלחים שנתגלו (קוטלר והורניק, 2000).
עצם פילוח השוק מעניק לפירמה יתרונות חשובים בשלושה תחומים:
זיהוי הזדמנויות: האפשרות לגלות פלחי שוק שצורכיהם אינם מסופקים על ידי הפירמה.
בקרה שיווקית: האפשרויות לבדוק תגובות של פלחי שוק של כל אחד ממאמצי השיווק של הפירמה.
קביעת אסטרטגיה: האפשרות להחליט על אסטרטגיה שיווקית שתתאם בין משאבי הפירמה לבין הצרכים, ההזדמנויות והאילוצים שנתגלו מתוך פילוח השוק.
החברה כיום נוקטת בשיווק אחיד. החברה כיום אינה מתמקדת ומתחשבת בפלחי השוק השונים. השיווק האחיד שעליו מתבססת האסטרטגיה של החברה מדגיש את המשותף בצרופם של האנשים ולא את השוני. של האנשים ולא את השוני. המוצר מתכונן כך שיתאים למירב הקונים בשיטת שיווק המוני אשר משלים את הייצור ההמוני. אסטרטגיה זו הנקראת גל
"בידול המוצר" מדגישה את ההבדלים בין המותגים על ידי השקעות גדולות בייצוב, בפרסומות ובקידום מכירות.
החברה אשר נוקטת באסטרטגיית שיווק אחיד פונה בדרך כלל לפלח הגדול ביותר. כאשר רוב החברות מתחרות על הפלח הגדול, כמעט שאין תחרות על הפלחים הקטנים. במקרה כזה ייתכן שהרווחיות מפלח קטן תהיה גדולה יותר מאשר בפלח הגדול.
יש לזכרו כי המוצר של החברה מוצע לכלל השוק, כאשר בפלח השוק הגדול ישנו תת פלח שמורכב מאותם אנשים אשר משתמשים בג'ל גילוח, אולם הם בנוסף בעלי עור רגיש. למעשה, לאנשים אלו יש דרישות וצרכיהם מיוחדים. לכן, על החברה, בהיותה פונה לכלל השוק עליה גם לשקול שימוש באסטרטגיה של שיווק מבודל. באסטרטגיה זו, פועלת
הפירמה בשני פלחים או יותר כאשר לכל פלח מתאימים מותג ו/או תוכנית שיווק. על ידי כך, תוכל החברה להגדיל את היקף המכירות שלה, להגדיל את החלק בשוק (בענף הג'ל לגילוח) ולהשיג מוניטין, נאמנות וקניה חוזרת מצד הלקוחות.
תמהיל השיווק P4
המרכיבים של מערכות השיווק הכוללת מוצרים ושווקים: המחיר, צינורות השיווק ומערכת הפרסום וקדום המכירות שנבחרה ע"י הארגון על תוכנית שווק שתיתן את התוצאה הטובה ביותר במכירות, המוצר או השירות המסופקים ע"י העסק, התמהיל כולל הן את האמצעים בהם שישתמשו והן את הסכומים שיוקדשו לכל אחד מאמצעים אלה.
המוצר - PRODUCT
המוצר הוא ג'ל גילוח תוצרת חברת GELLETTE עם מותג היקר בעולם, ועם תדמית החזקה למוצר מסוגו. בתמהיל המוצרים של הפירמה קיימים הרבה מאוד קווי מוצרים (משפחות למותג), לסוגים שונים של גילאים, לדוגמא: ג'ל אקטיק, ג'ל אלוה-ורה, ג'ל מנטה, מקצו וכו'.
איכות
איכות המוצר בתחומו זה עניין של סוג החומרים הנכללים בתוכו. ידוע בעולם של מוצרי הטיפוח של ג'ילט כי הם בין הטובים. הכל נעשה במעבדות ופיקוח מתמיד של משרד הבריאות ועם כל הרשיונות הנדרשים ולכן המוצר איכותי ונשמר לאורך זמן.
מוניטין
ג'ל גילוח GELLETTE ידוע במוניטין שזהו המוצר בין המובילים בעולם עם נתח השוק למוצר הגבוה ביותר ועם מכירות העומדות על ביליארד דולר לשנה.
אריזה
אריזתו יפה, חזקה, איכותית, מושכת לעין. אריזתו נוחה, ידידותית לפתיחה חיצונית ופנימית.
תועלת המוצר
המוצר מספק תועלת חברתית ובריאותית ונתפס כמוצר מודרני ואיכותי.
תועלת כלכלית
ישנו רווח גבוה יותר מאשר מכירת תוצרת הארץ.
זמינות המוצר
המוצר נמצא על המדף בכל רשתות שיווק גדולות וגם בכל חנות קטנה.
תועלת פסיכולוגית
ג'ל גילוח GELLETTE נותן תחושה של רוגע והנאה, נותן לגברים להרגיש את עצמם חזקים ודומים לדמויות שמפרסמות את המוצרים הללו, תדמית פסיכולוגית של שייכות עם עוצמה של מוצר מחו"ל.
מחיר - PRICE
המחירים הם סבירים המאפשרים לכל בן אדם שמרוויח את שכר מינימום להשתמש במוצר הבסיסי. אין לשכוח שמוצרים מקומיים עולים פחות והמחירים אינם משתנים אלא פעם בשנה ובהתאם לעליית הדולר.
מכס
מסים גבוהים.
מקום - (DISTRIBUTION PLACE)
חברת ש. שטוביץ, עומדים לרשותה הרבה כלי רכב ומרכזי הפצה ברחבי הארץ המאפשרים ניידות בכל האזור.
תקשורת - PROMOTION
שוק מוצרי טיפוח נמצא במגמת התחדשות, בעיקר בכל הקשור בפעילות הפרסומית והשיווקית. חברת ש. שסטוביץ השיקה מספר רב של מוצרים חדשים וביניהם ג'לים שונים של ג'ילט, השקת המוצרים מלווה בפרסום מסיבי. כניסת ג'ילט לשוק, לוותה במסע פרסום מסיבי, בעיקר בטלוויזיה. הפרסום ישמש לשתי מטרות עיקריות, הגברת המודעות למוצר
וקידום מכירות. הפעילות השיווקית/פרסומית מתחלקת לשלוש קטגוריות עיקריות:
א. ABOVE THE LINE - פרסום בעיתונאות ובטלוויזיה.
שטוביץ פטורה מהפקת פרסומות מאחר והיא עושה שימוש בחומרים מחו"ל, דבר שחוסך לה סכומים ניכרים, ומהווה עול על מתחריה. הפרסום שפורסם בעיתונאות יהיה פרסום מקצועי או פרסום על מבצעים, וישמש כגורם תומך לפרסומות שמשודרות במדיה הטלוויזיונית.
ב. BELLOW THE LINE - כל פעילות קידום המכירות תלווה את החדרת המוצר החדש לשוק: פעילויות כלכליות, פעילויות בחנויות. כדוגמת חלוקת דוגמיות ופרסום בחנויות, סידור מדפים, מילוי מדפים במוצר (ככל שרואים יותר קונים) שלטים, מדבקות לחנויות ראוה, סטנדים שונים וכו'.
ג. PROFESSIONALS - פעילות שיווקית ופרסומות שיעשו מול קוסמטיקאיות ורופאי עור.
שינויים בתמהיל השיווק
חשיבות תמהיל השיווק הוא בהיותו האמצעי העיקרי ליישומה של אסטרטגית השיווק של החברה. הנהלת השיווק סוקרת באופן מתמיד את מרכיבי התמהיל על מנת להתאימם לאור השינויים בסביבה השיווקית, לדוגמא: המצב הכלכלי החמור הקיים כיום במדינה, אתגרים שונים ממתחרים ותנודות כלכליות חיוביות או שליליות, השלכות ניתוח מחזור
חיי המוצר הצגת מוצרים חדשים או פילוח שונה, תוכניות ייעוד ומיצוב.
הגורמים המשפיעים על תמהיל השיווק הקיים
הסביבה העסקית של החברה מושפעת מהמרכיבים הבאים:
יכולת הייצור של חברת GELLET, זמינות הכספים ואיכות הניהול הכולל. כמו כן, יש להתמקד בכוח השיווק והמכירות בפרט.
תמהיל המוצרים - החברה מייצרת מורי צריכה בעל אופי שימושי מסויים (מוצר צריכה לגילוח).
מתחרים - התחרות בענף הולכת וגוברת וקיימים איומים מצד כוחות חדשים אשר נכנסים לשוק.
לקוחות החברה - כפי שהזכרתי בפילוח השוק של החברה יש לבדוק מי קונים את המוצר, מדוע הם קונים, כיצד הם קונים וכיצד ניתן להגיע אליהם.
הסביבה החיצונית (בה מצוייה החברה) באופן כללי - כלומר המגמות הכלכליות, השפעתם של מאורעות בינלאומיים (יש לזכור כי מדובר במותג בינלאומי), דרישות חוקיות וגישותיהם של הצרכנים.
מחזור חיי המוצר - השלב הנוכחי של מחזור חיי המוצר.
שינוי במרכיבים של התמהיל השיווקי
המוצר - יש צורך לבחון את כל מה שמרכיב את המוצר כלומר: הפיתוח, האריזה, הכינוי וההשקה של המוצר ומיצובו מחדש. כמו כן, יש לבחון את שיפו או אריזתו מחדש של המוצר. כל אלה עשויים לחייב לפי קוטלר והורניק (2000), "שמירה על זהות רחבה ושלמות קונספציה תוך שינוי קיצוני של המוצר כפי שהוא מוביל ומגיב לשוק".
שינויים אלו, מחייבים את ייחודו של המוצר ואבטחה שלמוצר יהיו תכונות ייחודיות שיבטיחו תוצאות שונות מאלה של המתחרים.
מחיר - המחיר צריך להיות שקול לערכו של המוצר כפי שהוא נתפס על ידי הלקוחות.
מקום - יש לבחון את אפיקי ההפצה הקיימים כלומר אפיקי ההפצה כמו חנויות קמעונאיות, סיטונאיות או מכירה ישירה.
יש לבחון את שיטות הפרסום וקידום המכירות של החברה על מנת לשפר את הקיים וליצור מבצעים אטרקטיביים על מנת ליצור גירוי קנייה והגברת מודעות בקרב קהל הצרכנים של החברה ובקרב קהל יעד פוטנציאלי. יש לשים דגש מיוחד על הפרסום בתקשורת המקוונת (אינטרנט). זהו יעיל במיוחד לאור העובדה שהמוצר משווק בהרבה מדינות
בעולם. הפרסום באינטרנט כמו גם ערוצי הקניות הינם שיטה התופסת תאוצה בקרב חברות רבות המפעילות גם קניונים וירטואליים בקרב הצרכנים.
מטרות ויעדים שיווקיים של החברה
בשל העובדה שמדובר במותג ובמוצר בינלאומי, החברה חייבת לדעת מראש את המאפיינים של השוק העולמי של המוצר. נדרשת הבנה של התחרות בענף, אילוצי ה - Time to Market ערוצי ההפצה, גורמי המפתח ומחסומי הכניסה והיציאה. הכנת השוק תאפשר לחברה הגדרת אסטרטגיה, הגדרת מטרות ויעדים ובמיוחד תוכנית פעולה. החברה מעוניינת
להגדיל את נתח השוק שלה והיקף המכירות שלה ולשם כך עליה להשתמש בכלים ניהוליים לקביעת מטרות ויעדים לשם שיפור הישגי החברה.
נחמן (2002), מציע להשתמש בכלי ניהולי המוכנה Benchmarking. כלי ניהולי זה תפס מקום מרכזי ככלי ניהולי במערכות אירגוניות שהפעילו T.Q.M, ניהול איכות כולל.
הכתבת השימוש ב - Benchmarking, עשוי לתרום בניהול השיווק, הפרסום, המכירות והשירות ללקוח. באמצעות כלי ניהולי זה, ניתן למקד את החיפוש אחר הביצועים ונתונים מתחומי השיווק הקיימים בחברה. באמצעות כלי זה ניתן יהיה להגדיל את קצב הפיתוח של מוצרים חדשים ולהחדיר את המוצרים באופן יעיל. בשימוש בכלי זה תוכל החברה
להבין באופן מעמיק את פעילותם של המתחרים ולשפר את יכולת התחרות העצמית של החברה.
כמו כן החברה תוכל לפתח ביעילות דרכי פעולה לשיפור הישגים בתחום השיווק, הפרסום, המכירה והשירות ללקוח. לשם כך, על הנהלת החברה:
לקבוע תחילה את הנושא בה היא מעוניינת להתמקד (נתח שוק, עלות פרסום וכיו"ב).
יש לאתר את המוצר שלגביו תעשה ההשוואה ביחס לכלל.
יש לתכנן את השיטה לאיסוף המידע ולבצע אותה.
יש לקבוע יעדים חדשים בכל הקשור לפעילותה ולבצע אותה.
יש לקבוע יעדים חדשים בכל הקשור לפעילותה של החברה.
יש לקבוע דרכי פעולה לשם השגת המטרות והיעדים שנקבעו.
אסטרטגיית הכתבת קו מוצר
לדעתי, במסגרת יעדיה של החברה, עליה לנקוט באסטרטגיות חלופיות ו/או נוספות כמו אסטרטגיה של הרחבת קו המוצר. אסטרטגיה זו מכוונת בראש ובראשונה לצמיחה בטווח הארוך. (הרשטיין, 2000).
ההזדמנויות הטמונות באימוץ אסטרטגיית קו מוצר הן: ראשית, אסטרטגיית הרחבת קו מוצלחת, מגדילה את הסבירות שצרכנים יתפסו מסרים נוספים על אודות מוצרים חדשים או מיצוב חדש כאשר מרכיב המוכר להם מעורב בתהליך ההרחבה. הצגת מועד חדש מחזקת את מיצובו של המוצר הקיים ומחזקת את "ההצעה הכללית" של המוצר (הרעיון המרכזי
שמאחורי המוצר) תחת שם מוצר קיים. כמו כן, אסטרטגיה זו מגבירה את היעילות הכלכלית של המשאבים המושקעים בשם המוצר המשפחתי בשל ההיבט המשפחתי, בשל ההיבט של יתרון לגודל. על מנת לנהל אסטרטגיות הרחבת קו מוצר ביעילות, תידרש הנהלת החברה להבין לעומק את ההצעה של המוצר המקורי ולהתמקד בערכיו המהותיים של המוצר
ובסגולותיו, דהיינו מאפייניו הייחודיים.
סיכום
מכיוון ויש סיכון גדול בגלל מיתון במשק הישראלי, מצד המפיצים בארץ, יש לעבוד בענף בשותפות עם גורמים בינלאומיים כדי להקל על עומס ההוצאות העקיפות בחברה ושיתוף בייצור והפצה.
כדי למנוע איומים של מוצרים דומים אצל המתחרים, יש לפתח מוצר חדש כמו לדוגמא; לחברת "פיליפס" יש מכונת גילוח עם ג'ל אלו-ורה בתוך המכונה.
למנוע כניסת מתחרים חדשים עד המינימום האפשרי עם פיתוח מורים חדשים מתקדמים. עקב המוניטין הגבוה, גב כלכלי חזק וטכנולוגיות חדשות, חברת ג'ילט יכולה לאפשר זאת לעומת מתחרים חדשים, כי להם עולה הון כסף לפתח מוצר חדש ואין להם גב כלכלי חזק כמו לחברת ג'ילט.
יש לבחון אסטרטגיות חלופיות על מנת להגביל את נתח השוק של החברה בענף מוצרי הג'ל לגילוח.
מומלץ לפתח אסטרטגיית הרחבת המוצר על מנת להרחיב את קו המוצרים הקיים ועל ידי כך להגדיל את היקף המכירות של החברה.
על מנת לייעל את מערך השיווק בחברה, רצוי לבדוק תמהיל השיווק הקיים מבחינת כל המרכיבים שלו.
ביבליוגרפיה
הורניק, י. (1986). ניהול השיווק, האוניברסיטה הפתוחה, כרכים א' - ד'.
הרשטיין, ר. (2000). ניהול המותג. הוצאת מטר, תל-אביב.
יזרעאלי, ד. (1994). שיווק הלכה למעשה, הוצאת גומה. צ'ריקובר.
מור, נתי. "כיצד בוחרים אסטרטגיה שיווקית". גליון אחרון של "הכל על שיווק". ALMARKETIN.
נחמן, בנצי (2000): http://www.bizness.co.il/
פורטין, מייקל. "מדוע שיווק מפה לאוזן מחולל פלאים?", מתוך: http://www.allmarketing.co.il/Index.asp?ArticleID=244 CategoryID=65 Page=5
פרי, מ. (1991). אסטרטגיה של יתרון תחרותי. הוצאת מיצוב.
קוטלר, פ. פרופ' אמסטרונג, ג. (1991). עקרונות השיווק, הוצאת המכון לפריון העבודה, כרך א'.
קוטלר, פ. פרופ' אמסטרונג, ג. (1991). עקרונות השיווק. הוצאת המכון לפריון העבודה, כרך ב'.
קוטלר, פ., הורניק, י. (2000). ניהול השיווק, האוניברסיטה הפתוחה.
Jim Cecil. (2000). Keeping customers on the lune. June, 2000.
Kassarglan J. Choen, (1965). "Cognitive dissonance and consumer behavior" California management review. Feb, 1965.
Palmer, A. (1999). The business and marketing environment, MC graw hill, London, 1999.
1

תגים:

ג'ילט · אסטרטגיה · תמהיל · השיווק · ניתוח · שוק · מוצרים · טואלטיקה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "חדירת מוצרי חברת ג'ילט לשוק הישראלי - ניתוח עסקי", סמינריון אודות "חדירת מוצרי חברת ג'ילט לשוק הישראלי - ניתוח עסקי" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.