היישום אינו מחובר לאינטרנט

תיאורי טבע בסיפורת

עבודה מס' 040158

מחיר: 155.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: "ספיח"\ח"נ ביאליק (היחס בין הילדות והטבע) ו"אחרית שמחת תוגה"\י"ל גורדון (התיחסות למרכיבי הטבע), והשוואה בין השתיים.

3,939 מילים

תקציר העבודה:

תיאורי טבע הם חלק בלתי נפרד מיצירות ספרותיות הן בספרות והן בשירה. בכתיבת שירה הכותב יכול להתמקד רק בטבע עצמו ובכך להעביר מסר לגבי תחושותיו. בסיפורת דבר זה הוא כמעט בלתי אפשרי. תיאורי הטבע הם חלק ממארג רחב יותר של חומרים הכלולים בסיפור: עלילה, דמויות, מרחב, זמן וכד'.
תיאורי הטבע משמשים לעיצוב ואיפיון הרעיונות והמסרים של הסיפור.

עבודה זו תתמקד בשני סיפורים של שני סופרים מעולם ההוויה היהודי. סיפור אחד הוא סיפורו של ביאליק "ספיח" (דביר תשי"ג) והשני סיפורו של יל"ג "אחרית שמחת תוגה" (דביר תרג"ה).

בחרתי בסיפורים אלו מסיבה מתודית והיא אורכם של הסיפורים (בספורו של ביאליק 71 עמודים ובסיפורו של יל"ג 61 עמודים).
בסיפורים קצרים יותר מצומצם מספרם של תיאורי הטבע ולכן כל ניסיון להשוואה יהא לוקה בחסר והמסקנות תהיינה מקריות. בסיפורים אלו, שהם ארוכים יותר, מקבל מרחב הפעולה ההשוואתי בסיס מוצק יותר.
בפרקים הראשון והשני יעשה ניסיון לסקור ולבאר תיאורי טבע נבחרים, וכמו כן יעשה ניסיון לקשר בין תיאורי הטבע ובין תוכן הסיפור, הרקע לו, אווירתו, העלילה והדמויות.
זאת משום השקפתי שתיאורי הטבע אינם קישוט חיצוני ליצירה אלא חלק אימננטי ממנה.
בפרק השלישי יעשה ניסיון להשוות בין סיפוריהם של ביאליק ויל"ג.

תגים:

ספרות · ניתוח · ביאליק · טבע

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "תיאורי טבע בסיפורת", סמינריון אודות "תיאורי טבע בסיפורת" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.