היישום אינו מחובר לאינטרנט

ניתוח סרטים בנושא התבגרות

עבודה מס' 066591

מחיר: 362.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח הסרטים - "הסיפור שאינו נגמר", "החומה", "באזז".

4,812 מילים ,8 מקורות ,2008

תקציר העבודה:

המונח "התבגרות" מתייחס לתקופת המעבר שבין ילדות לבגרות. בתקופה זו הפרט נפרד מעולם הילדות המוכר והבטוח וצועד אל עולם חדש ולא ידוע - עולם המבגרים. גיל ההתבגרות ידוע כתקופה קשה ומלחיצה עבור מתבגרים והוריהם. דעותיהם של חוקרים ופסיכולוגיים חלוקות לגבי הגילאים המדויקים בהן מתחילה ההתבגרות ומסתיימת. אין ספק שתחילתה עם ראשית ההתבגרות המינית, אך קשה יותר לציין את סיומה ולהגדיר אדם כ"אדם בוגר". בגרות יכולה להיבחן על פי מספר היבטים אובייקטיביים: היבט גופני-מיני, היבט חברתי וקריטריון כלכלי. היבט אחד הינו היבט סובייקטיבי, ולכן גם הקשה ביותר להגדרה - ההיבט הנפשי. עדיין לא נקבעו הקריטריונים המתאימים לקביעת בגרות נפשית.

שלושת הסרטים שבחרתי, מציגים את תהליכים שונים המתרחשים בתהליך ההתבגרות.
הסרט הראשון, "הסיפור שאינו נגמר" הינו סרט המציג את סיפורו של בסטיאן, ילד הסובל מבדידות חברתית. הסרט השני, "באזז", מציג שני ילדים-נערים הנמצאים בתחילת גיל ההתבגרות. למרות גילם הצעירים, הם מתנהלים בקור רוח ובביטחון ומבצעים פשע אלים ונורא. הסרט השלישי, "החומה" מציג נער-גבר, אשר נמצא בעיצומו של משבר עמוק. למרות שנראה שמבחינה גופנית, חברתית וכלכלית הגיע לבגרות מלאה, לא ניתן להעיד עליו כעל אדם בוגר מבחינה נפשית.

במסגרת הניתוח אציג את הנושאים המרכזיים המוצגים בסרטים ואת נגיעתם לתחום הפסיכולוגיה ההתפתחותית.

תוכן
הקדמה
הסיפור שאינו נגמר
באזז
החומה
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

עלילת הסרט "הסיפור שאינו נגמר" מספרת את סיפורו של בסטיאן, ילד יתום מאם הסובל מבדידות חברתית. במהלך הסרט אנו נחשפים לשלושה מעגלי משמעות מרכזיים, המגלמים בתוכם סוגיות שונות בפסיכולוגיה התפתחותית.
מעגל המשמעות הראשון מתייחס לסיפור המסגרת - אנו פוגשים בילד בשם בסטיאן הגר עם אביו. במהלך הסצנה הראשונה בסרט, בסטיאן משוחח עם אביו ודרך אותה שיחה אנו מתוודעים לכך שאימו של בסטיאן נפטרה לאחרונה. כתוצאה מכך בסטיאן חוה קשיים חברתיים ואף מתדרדר בלימודים. לאחר מכן יוצא בסטיאן אל בית הספר. בדרך הא נתקל בשלשה ילדים מבית הספר.

תגים:

באזז · דרק רוט · החומה · פינק פלויד · ניתוח · סרט · סרטים

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ניתוח סרטים בנושא התבגרות", סמינריון אודות "ניתוח סרטים בנושא התבגרות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.