היישום אינו מחובר לאינטרנט

השפעת ההתקשרות בין הורים לילדים עד גל 3 על גיל ההתבגרות

עבודה מס' 010442

מחיר: 155.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: כיצד משפיעה כמות הגרויים והקשר בין הילד להורים על הקשיים בתקופת ההתבגרות.

2,746 מילים ,11 מקורות

תקציר העבודה:

מטרת חיבור זה הוא לבדוק מה חוזק ההשפעה של התקשורת בגיל הרך על גיל ההתבגרות.
ידוע הוא כי ילדים מגיבים לגירויים סביבם, והגירויים המסיביים ביותר הם מהוריהם.
לעיתים ילדים אינם חשופים לגירויים אלו בהיעדר הורה אחד או שהם נחשפים לגירויים שליליים כגון הכאות או השפלות וחוסר התייחסות. התגובות יכולות להיות שונות, תלוי בתפיסה והמשגה של הילדים.
בעיות בעצוב דמותו של הנער נוצרות לא רק בשל גילו הצעיר ובשל חוסר ידיעתו את מהות החיים, אלא גם בשל המסגרת המשפחתית בה הוא חי והמשמשת לו דוגמא חיה להתנהגות חברתית ומוסרית. בעיות במסגרת זו יכולות להיות רבות, ואחת הבעיות היותר נפוצות היא בעיית הקשר עם ההורים ,ובעיקר היפרדות עקב סכסוך בהם ההורים רבים בניהם, הדבר שללא ספק משפיע על המתבגר.
הבעיות העלולות להיווצר אצל מתבגרים כאלו הם בכל תחומי החיים: בעיות חברתיות והסתגלויות, בעיות רגשיות (רגשות אשם או רגשות נחיתות) ופועל יוצא מכל אלו הן גם בעיות לימודיות. מעט מאוד ידוע על בעיות המתלוות אל תחום הבגרות עצמה, אם כי אין ספק כי הדבר מותיר את רישומו במידה כלשהי לשנים ארוכות.

ראשי פרקים:
1. מבוא והצגת הנושא
2. חוסר תקשורת
3. תקשורת שלילית
4. השפעות על גיל ההתבגרות
5. סיכום
6. ביבליוגרפיה

מקורות:

איילון עופרה, איזון עדין, השומר הצעיר, 1989.
בן משה רחל, הקשר בין זהות האני בגיל ההתבגרות, שלבי התפתחות קודמים והפרעות ריגשיות במשפחות בעלות סיכון גבוה ונמוך, אוניברסיטת בר-אילן, 1988.
ליברמן ד', שחר י'. "הורה מכה מי יבין?" עבודת גמר מדרשת ויצמן 1981.
צימרין, ח. למה הם עושים זאת? - גורמים סיבתיים לפגיעה. בתוך: צ. חניתה, ילדים מוכים - בעייה רבת פנים עמ' 38-23, תל אביב: צ'ריקובר, 1985.
צימרין, ח. פגיעה בילדים ע"י אמהות מוגבלות ולא מוגבלות. עבודת גמר לתואר שני, האוניברסיטה העברית, ירושלים, 1973.
צימרין, ח. התערבות המכוונת למניעת פגיעה בילדים ע"י אמותיהם. חיבור לשם קבלת תואר דוקטורט לפילוסופיה, האוניברסיטה העברית, ירושלים, 1978.
הדס אילת, ציפיות מחיי הנישואים אצל בנות להורים גרושים, אוניברסיטת בר-אילן המחלקה לפסיכולוגיה, 1987 (עבודת מ.א).
משרד החינוך והתרבות, אתגר ההתבגרות, תל-אביב, 1990.
MUSSEN P.H., CHILD DEVELOPMENT AND PERSONALITY, NEW YORK, 1984.
LARJOLEIN L. DE LONG, "ATTACHMENT, INDIVIDUATION AND RISK OF SUICIDE IN LATE ADOLESCENCE", J. OF. YOUTH AND ADOLESCENCE, 3, 1992.
SHAYAMALA NADA RAJA, "PERCEIVED ATTACHMENT TO PATERNTS AND PEERS AND PSYCHOLOGICAL WELL-BEING IN ADOLESCENCE", J. OF. YOUTH AND ADOLESCENCE, 4, 1992.

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "השפעת ההתקשרות בין הורים לילדים עד גל 3 על גיל ההתבגרות", סמינריון אודות "השפעת ההתקשרות בין הורים לילדים עד גל 3 על גיל ההתבגרות" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.