היישום אינו מחובר לאינטרנט

חסן אל בנא

עבודה מס' 070057

מחיר: 241.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דיון במשנתו האינטלקטואלית הסלפית-רדיקאלית.

3,918 מילים ,13 מקורות ,2013

תקציר העבודה:

בעבודה הנוכחית אדון בהתפתחות ההיסטורית אודות משנתו ורעיונותיו של אינטלקטואל מוסלמי, חסן אל בנא (Hasan al-Bana) שחי בין השנים 1949-1906. חסן אל בנא הינו מורה ומחנך מוסלמי ממוצא מצרי אשר תרומתו הגדולה למאה העשרים עבור העולם המוסלמי הוא הקמת ארגון האחים המוסלמים. אל בנא נחשב לאחד מהוגי הדעות האינטלקטואליים הבולטים של האסלאם הרדיקאלי ואביו היה אימאם ונחשב לאחד מגדולי חכמיה של הדת במצרים. השפעה דתית מאביו תרמה לדעות נחרצות על עולם הדת והאמונה עבור אל בנא, והשקפות אלו ילוו אותו לאורך חייו (Gettleman and Schaar, 2003, p.300-303). אוסיף ואציין, שכאמור לעיל, אל בנא הוא מייסד תנועת "האחים המוסלמים" שאתארה בהמשך העבודה ושבימינו עלתה לתודעה בחדשות בעקבות ההפיכה במצרים שבה השתלטו האחים המוסלמים בבחירות דמוקרטיות על ההנהגה השלטת במצרים וניסו להנחיל את חזון הארגון לפי משנתו של המייסד המקורי של התנועה, חסן אל בנא.
מטרת עבודתי היא לאפיין את ההתפתחות ההיסטורית אודות משנתו ורעיונותיו של האינטלקטואל חסן אל בנא וכיצד זה השפיע על העולם האסלאמי. לשם כך אחלק את עבודתי לשלושה חלקים מרכזיים: בתחילת העבודה אתאר את הביוגרפיה של חסן אל בנא. לאחר מכן אסביר את ייחודו של חסן אל בנא בתקופה בה הוא חי כאינטלקטואל סלפי-רדיקאלי; ולבסוף, בחלק השלישי של העבודה, ארחיב לגבי עמדותיו של חסן אל בנא במגוון נושאים על מנת לבחון את עמדתו האינטלקטואלית בהיבטים מגוונים בסדר היומיומי של עולם האסלאם. העבודה תתבסס על סקירת ספרות מגוונת של מאמרים, ספרים ומחקרים שיוחסו לגבי חסן אל בנא ומורשתו הרעיונית וההיסטורית וכיצד היא השפיעה על עולם האסלאם.

תוכן העניינים:
מבוא
פרק 1: ביוגרפיה של חסן אל בנא
פרק 2: ייחודו של חסן אל בנא בתקופתו כאינטלקטואל סלפי-רדיקאלי
פרק 3: עמדותיו של חסן אל בנא
סיכום ומסקנות
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

חסן אל-בנא נולד באסמאעיליה ב-1906 למשפחה מוסלמית דתית ואביו היה אימאם ידוע, ששמו אחמד בן עבד, בעיר מחמודיה. בילדותו למד בכותאב, ולאחר מכן היה מורה ללימודי אסלאם בעיר הולדתו ובקהיר. בלימודיו הוכיח בקיאות רבה בקוראן, לימודי החדית' וספרות המוסלמית. אורח חייו היה צנוע. הוא הלהיב את ההמונים בנאומיו, ומסריו היו ברורים וקליטים. הודות למנהיגותו היו "האחים המוסלמים" לתנועה גדולה, חזקה ובעלת השפעה בחברה ובפוליטיקה הפנימית של מצרים. ב-12 בפברואר נרצח אל-בנא כנקמה על רצח ראש ממשלת מצרים, מחמוד פהמי נוקראשי, בידי "האחים המוסלמים". מאז מותו לא נמצא לתנועה זו מנהיג בעל אישיות חזקה ומלכדת כשלו (Mitchell, 1993, p.165-166).

תגים:

האחים המוסלמים · איסלם · אסלאם · איסלאם · פונדמנטליזם · רדיקאלי · סלפים · מצרים · האסלאם הקיצוני · התנועה האסלאמית · טרור

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "חסן אל בנא", סמינריון אודות "חסן אל בנא" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.