היישום אינו מחובר לאינטרנט

הסדרה "הבורר" ופיצוח הטלנובלה החדשה

עבודה מס' 068987

מחיר: 423.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: דיון בז'אנר הטלנבולות ובשאלה האם נוצר בשנים האחרונות שדרוג או אבולוציה חדשה לז'אנר זה.

4,244 מילים ,16 מקורות ,2009

תקציר העבודה:

בעבודה זו אנסה לפצח את תוכנה של "הבורר" האם הסדרה מייצגת זרם חדש שנקרא הטלנובלה החדשה? (שם שאני הגיתי). אציג את הדרמה ואת ההגדרות של איכות (אם בכלל אפשר לעשות דבר כזה). איך עובדת הדרמה וכיצד הבורר מושפע מהסדרה "הסופרנוס" (The sopranos.1999-2007, HBO), סדרה שנחשבת לדרמה איכותית אמריקאית. לעומתה אציג את ז'אנר הטלנובלה וז'אנר אופרת הסבון שנחשבות לז'אנר נחות (שוב, לא בטוח שניתן לתת הגדרות כאלו). דרך השילוב של שני אלו אנסה להגיע לתשובות.

במהלך מחקרי ראיתי את שתי העונות של הבורר (השלישית מופקת בימים אלו). הסדרה מתארת את העולם האפל והאסור של משפחות הפשע בישראל, דרך משפחת אסולין בראשות ברוך אסולין שהוא אב המשפחה וגם הבורר של העולם התחתון, אשר שופט בין מחלוקות, כלומר כל פעם שיש סכסוך בין שני עבריינים שלא מצליחים למצוא פתרון, הסכסוך מגיע לבורר ששופט לצד כזה או אחר. בתוך עולם הפשע יש לברוך אסולין את בנו אבי "הטחול" שרוצה לרשת את האימפריה. אבי נשוי לענבל אסולין (עדי גילת) ו"מחזיק" באמתחתו את קוקי (נטע גרטי) שהיא המאהבת שלו (דבר לגיטימי בעולם התחתון של הסדרה). כמו כן יש את נעמה "כפית" אסולין" דתייה כפייתית, אחותו של אבי.
לצד עולם הפשע אנחנו נחשפים לעולם הנורמטיבי כביכול של עובד סוציאלי בשם נדב (יהודה לוי) שחי במשפחה נורמטיבית (שוב לכאורה) וחבר של אורנה (מאיה מרון) לאט, לאט נסדקת הנורמטיביות של המשפחה, כאשר האב- אמיר פלדמן (שלמה תרשיש) מנהל רומן ולבסוף נפתר מהתקף לב. עולמו של נדב מתפרק (בעצם המאורע המחולל של הסדרה) כאשר הוא מבין שהוא מאומץ ושברוך אסולין הוא האב האמיתי שלו.
בשלב זה משתלבים שתי העולמות. עולם הפשע אל מול העולם הנורמטיבי ואולי גם עולם הדרמה האיכותית אל מול עולם הטלנובלה, דבר שיוצר משהו חדש.

קטע מהעבודה:

תחילה אדון בז'אנר אופרת הסבון והטלנובלה ובהקשר שלה לבורר. "מה בין האופרות סבון לטלנובלות? באופרת סבון מספר הפרקים אינו מוגבל והעלילה נסבה סביב כמה משפחות וזוגיות מתחלפת בין הדמויות, ואילו הטלנובלה בעלת מספר פרקים מוגבל וזוג מרכזי שכל הסדרה סובבת סביב מאבקו לממש את אהבתו" ( גרינברג, עמוד 35). ובכן "הבורר" לא נכנס במדויק לכל אחד מהתבניות הללו. "ז'אנר אופרת הסבון אשר ברבים מהמוצרים הישראליים מתערבב עם ז'אנר הטלנובלות" (גרינברג, עמוד 39).

תגים:

טלוויזיה · אופרת סבון · טלנובלה · איבגי · סדרות דרמה · פשע · זינזאנה · טלביזיה

עבודות נוספות בנושא:

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "הסדרה "הבורר" ופיצוח הטלנובלה החדשה", סמינריון אודות "הסדרה "הבורר" ופיצוח הטלנובלה החדשה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.