היישום אינו מחובר לאינטרנט

דימויי מגדר בטלנובלה האלופה

עבודה מס' 065122

מחיר: 421.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: ניתוח תוכן של 7 פרקים של טלנובלה האלופה.

6,928 מילים ,19 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

אמצעי התקשורת בכלל והטלוויזיה בפרט, נתפסים כסוכני סוציאליזציה מרכזיים בחיינו ולאלה תפקיד חשוב בעיצוב החברה ובהחדרת שינויים לתוכה.
מחקרים רבים על דימויי נשים וגברים בטלוויזיה מצביעים על תמונת עולם חברתית, המייחסת תכונות נבדלות לגברים ולנשים.
גנטר (1986) טען כי סטריאוטיפיזציה של תפקידי מין משקפת את השינויים באמונות על חשיבות המשפחה, הטיפול בילדים, תפקיד הנשים בחיי הנישואין והאפשרות שלהן להגיע להגשמה עצמית בחיי העבודה. בדרך כלל, בעולם הטלוויזיה, הנשים מוגבלות לחיים הנשלטים בידי המשפחה והקשרים הבין אישיים הרבה יותר מאשר גברים, מחוץ לבית, כמו גם בתוכו.
בעבודה זו, אבחן כיצד באים לידי ביטוי סטריאוטיפים מיניים על גברים ונשים באמצעי התקשורת בכלל ובאחד מהז'אנרים הטלוויזיוניים שזוכים למרבית אחוזי הצפייה ולמרב ההשפעה והיא הטלנובלה. "האלופה" מתרחשת על רקע עולם הכדורגל הישראלי ועוקבת אחר סיפורה של קבוצת כדורגל בליגת העל הישראלית, "הכוח ירושלים", על שלל כוכביה, נשותיהם וכל מה שביניהם, בלי להזניח את האלמנטים המרכזיים בז'אנר הטלנובלות: כסף, זוהר, בגידות, משחקי שליטה, סודות מהעבר, שקרים וסיפורי אהבה קורעי לב. הסדרה בת 120 פרקים.
שאלת המחקר היא: כיצד בא לידי ביטוי הייצוג המגדרי בטלנובלה "האלופה" המוקרנת בערוץ 3 ב- HOT, יולי 2006.
הסקירה הספרותית במחקר זה תכלול 3 תתי-פרקים. תת-פרק ראשון יעסוק בהגדרת והדגמת המושגים: מגדר וסטריאוטיפים מיניים. תת-פרק שני, יעסוק באופן הייצוג של גברים ונשים בפרסומות. תת-פרק שלישי, יעסוק בדימויי מגדר בסדרות טלוויזיה.
באמצעות ניתוח תוכן של מספר פרקים נבחרים, אנסה לענות על שאלת המחקר בעבודה זו, תוך התבססות על פרמטרים שנתגבשו מתוך סקירת הספרות.

תוכן עניינים:
1. מבוא
2. סקירת ספרות.
מגדר וסטריאוטיפים מיניים
דימויי מגדר בפרסומות
דימויי מגדר בסדרות טלוויזיה
3. שיטת המחקר
4. מחקר אישי - ניתוח תוכן - 7 פרקים של "האלופה"
פרמטרים לניתוח:
מעמד סוציו אקונומי
דמות הגבר
דמות האישה
אפיון הדמות באמצעות הטקסט
יחסים בין הדמויות
מסרים מיניים
הצד השכלתני/מציאותי או הרגשי/רומנטי
5. דיון
6. סיכום ומסקנות
7. ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

סטריאוטיפים הם תבניות חשיבה מוסכמות ובלתי גמישות, שמחזיקים בני קבוצה אחת ביחס לבני קבוצה אחרת. תבניות אלה כוללות תפיסות כוללניות יתר על המידה, שאינן נכונות בהכרח, המעוגנות לרוב בערכים שגורים אשר על פיהן שופטים אירועים ופרטים שונים, נוהגים על-פיהן ולא נוטים להעמידן במבחן הערכה מחודש.
סטריאוטיפים מיניים הם אותן תבניות חשיבה שגורות, נוקשות וכוללניות, המייחסות לגבר או לאישה אפיונים, תכונות אישיות והתנהגויות "טיפוסיות" בשל מינם הביולוגי מבלי לבחון אותם מול מציאות פרטית כלשהי (מלאך-פיינס, 1998).

תגים:

טלויזיה · תקשורת · מגדרי · סטריאוטיפים · מיניים · סדרות · אופרות · סבון

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "דימויי מגדר בטלנובלה האלופה", סמינריון אודות "דימויי מגדר בטלנובלה האלופה" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.