היישום אינו מחובר לאינטרנט

התאמה תרבותית של פורמט גלובאלי לישראל

עבודה מס' 070704

מחיר: 339.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת התאמה תרבותית של פורמט אמריקאי בטלנובלה ישראלית - "ג'יין הבתולה" מול "בתאל הבתולה"

9,357 מילים ,25 מקורות ,2019

תקציר העבודה:

הטלוויזיה העולמית והישראלית מהווה מעין מראה לתרבות בכל מדינה. הטלוויזיה משקפת את מגוון הרבדים בתרבות ואף את היחס לדת, למגדר, להמשכיות ולמין. בטלוויזיה הרבה פעמים נוכל לצפות בסיטואציות וטקסטים שצריכים להיאמר, אך לא נאמרים בפומבי בשל טאבו תרבותי כזה או אחר.
אנו רואות לנכון לחקור את הטלוויזיה ואת האותנטיות שבה ולבדוק ספציפית את תהליך ההתאמה התרבותית של פורמטים גלובאליים בטלנובלות בישראל.
נבחר להתמקד בטלנובלות מקבילות בטלוויזיה הישראלית והאמריקאית- "ג'יין הבתולה" האמריקאי אל מול "בתאל הבתולה" הישראלי. שתי הסדרות מבוססות על אותה העלילה ולרוב גם על אותו התסריט והטקסט, אך היופי הוא לראות, שלמרות הדמיון יש בהן הרבה מאוד נקודות שוני המבדילות בין התרבות האמריקאית לתרבות הישראלית- בשמות, בנראות ואף במבטא והאינטונציה.
במחקר שלנו התמקדנו בשלושה רבדים עיקריים-
ביחס להורות ומשפחה- כיצד מתואר בסדרה היחס למין, להמשכיות ומשפחתיות.
במגדר- טווח הייצוגים של נשים וגברים בכל טלנובלה.
בייצוג עדתי- ההבדלים העדתיים בין הסדרה הישראלית ואמריקאית והשסעים העדתיים בכל אחת מהתרבויות.
המחקר נעשה על ידי צפיה וניתוח של עונה ראשונה של הטלנובלה האמריקאית אל מול עונה ראשונה הטלנובלה הישראלית על ידי חברת צוות אחת, וצפיה וניתוח עונה שניה של כל אחת מהסדרות על ידי חברת הצוות השניה.
חשוב לנו לציין שהסדרות שבחרנו להשוות ביניהן משלבות הרבה סאטירה והומור מגדרי ועל כן הסצנות בהן יהיו מוקצנות יותר ויהוו מראה לסטראוטיפים חברתיים ומגדריים מובהקים של התרבות האמריקאית אל מול התרבות הישראלית.
העבודה, תציג את ההתאמה התרבותית שעושות חברות ההפקה הישראליות כאשר הן מייבאות פורמט גלובאלי, ברמת הטקסט, השסעים בחברה, הסלנג והסממנים החיצוניים, ותציג דמיון ושוני בין הסדרות, ובכל סדרה בין קבוצות תרבותיות שונות.

תוכן עניינים:
מבוא
רקע תאורטי
גלובליזציה בישראל וייחוד תרבותי לאומי
ייחודה של התרבות הישראלית בהקשר מגדר ותפיסת הורות ומשפחה
התאמה תרבותית של פורמטים בינלאומיים לטלוויזיה הישראלית
שיטת המחקר
ניתוח וממצאים
דיון וסיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

הגלובליזציה הוא תהליך בו נוצרת דומות ותלות בין תרבויות, מדינות, חברות וכלכלות שונות באמצעות החלפת ידע ורעיונות, מסחר והגירה. מה שמאפיין את תהליך זה הוא תרבות גלובאלית הנשענת על ערכים מערביים וחילוניים כגון חופש בחירה ושוק חופשי, אינדיווידואליות, סובלנות לשינויים וחדשנות וכן סובלנות למגוון דעות ואחידות תרבותית (Arnett, 2002).
הגלובליזציה בנוסף מונעת מיחסי מרכז- פריפריה. הכוונה היא ליחסים א- סימטריים שיוצרים תרבות חדשה דרך סחורות, אנשים ורעיונות שנעים מכיוון מדינות מתפתחות נגד הזרם המרכזי שמזוהה עם מדינות המערב כמו ארצות הברית (Hunnerz, 1992).
בישראל, המגמה הגלובאלית באה לידי ביטוי בהיפתחות כלפי החוץ, ובהפיכת סגנון החיים הקיים בה לדומה למדינות מערביות, לצד השפעות גם מן המזרח הרחוק. רם (2005) טוען, כי מצב גלוקלי (גלובאלי- לוקאלי) הוא מצב בו מתקיימים דיאלוגים תמידיים בין תרבות גלובאלית למקומית, בעוד שהגלובאלית מועברת אל ישראל דרך העולם המערבי והתרבות המקומית מושפעת גם ממיקומה של ישראל בלב המזרח התיכון. כלומר, מתקיים מצב בו הכח המניע שינויים הוא הגלובליזציה ולחצים מקומיים פועלים בנגד אליו.

תגים:

פורמט · התאמה · התאמה תרבותית · תרבות · גלובלי · לוקאלי · גלובאלי · גלובליזציה · סדרה · סדרות · טלביזיה · טלויזיה · עדתיות · מגדר · תרבות · אמריקה

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "התאמה תרבותית של פורמט גלובאלי לישראל", סמינריון אודות "התאמה תרבותית של פורמט גלובאלי לישראל" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.