היישום אינו מחובר לאינטרנט

ניתוח הסדרה "אמאל'ה"

עבודה מס' 065707

מחיר: 240.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: בחינת הסדרה 'אמאל'ה' העוסקת בנושא החד הורות.

2,664 מילים ,4 מקורות ,2006

תקציר העבודה:

בעבודה זו ברצוני לבחון את הסדרה אמאל'ה העוסקת בנושא החד הורות. בחרתי בסדרה זו משום שהנושא בו היא עוסקת הוא נושא רגיש ומורכב המשקף את המציאות החברתית החדשה, בה ילדים גדלים אל תוך מסגרות חדשות שלא עולות בקנה אחד עם המסגרת המסורתית המקובלת- מוסד הנישואין.
החלום על המשפחה האידיאלית קיים אצל כל אחד מאיתנו(הכוונה למסגרת המסורתית המקובלת) אך המציאות מגלה שהשאיפות לעיתים לא מתגשמות.
בעבודה תוצג המציאות שבה השאיפה למשפחה האידיאלית לא התגשמה, אך עם זאת נראה כי מציאות זו יכולה לגרום לסיפוק וזאת משום שגם במציאות שכזו ניתן להגשים חלום (הורות) ולהעניק לחיים משמעות בשל כך.
ראוי לציין כי לעיתים תופעת החד הורות הנה תופעה הנובעת מבחירה אישית של אנשים. המאפיינים של קבוצת אנשים זו( בניגוד לאלמנים ואלמנות, גרושים וגרושות, מעוכבות גט או כאלו שלא הצליחו למצוא זיווג) באים לידי ביטוי באופנים שונים:
גיל- נשים שחוו אכזבות כתוצאה ממערכות יחסים כוזבות שלא הובילו למבנה החברתי המסורתי המקובל מאמצות את החד הורות מתוך חשש לאבד את האפשרות להרות.
מצב סוציו-אקונומי- נשים במסגרת החד הורות משתייכות לשכבת הביניים, רובן בעלות השכלה על תיכונית או אקדמאית, הן בעלות מקצועות חופשיים או בעלות תעסוקה מסודרת ומתגוררות בדירה משלהן.
חששות וסימני שאלה מחד הוריות:
לאנשים מקבוצה זו ישנה מערכת יחסים עם המשפחה הקרובה אשר לעיתים מעודדת ותומכת בהחלטה לגדל ילד במסגרת חד הורית ולעיתים מסתייגת ומקשה כאשר היא מביעה דאגה אמיתית לילד שיגדל ללא אב או כשהיא חוששת מפני תמיכה כלכלית עתידית בילד.
נשים שהפנו את מרבית זמנן לעבודה וקריירה חוששות מהשינוי שיידרש מהן כאימהות כאשר אין בן זוג שיכול לעזור בתמיכה הכלכלית.
נשים המחליטות להיות אמהות חד הוריות בשנות ה-40 מתקשות להרות ולכן נכנסות לטיפולי פריון מורכבים הדורשים מאמצים נפשיים, גופניים וכספיים.
העדר דמות האב היא בעיה פסיכולוגית נוספת המעסיקה את האם החד הורית משום שהיא איננה יודעת כיצד תתמודד עם שאלות שיפנה אליה הילד ברגע שיגדל ויבין שאביו לא נמצא.
נשים גם חרדות מבדידות למרות שהן מגדירות עצמן כבעלות תושייה למציאת פתרונות.
רשימת הקשיים הנה כה גדולה עד שלעיתים נדמה כי עדיף לוותר על רעיון החד הורות, אך העובדות מצביעות על כך שנשים בוחרות בצעד זה והמספרים שלהן גדלים מדי שנה. כנראה שהסיבה לכך היא הפתיחות החברתית והעצמאות הכלכלית יחד עם הכלים העומדים כיום לרשות האם העתידית כדי להתמודד עם הקשיים הצפויים.

תוכן העניינים:
מבוא
תיאור הסדרה אמאל'ה ע"פ קטגוריות:
עלילה
דמויות
סטריאוטיפים
דיאלוג
רעיון
גישות מחקר
סיכום
ביבליוגרפיה (מקוונים)

הערת מערכת: חלק מהמחקרים המוזכרים בעבודה נלקחו ממקורות אחרים ואין להם פירוט ביבליוגרפי ברשימת המקורות.

קטע מהעבודה:

העברת מסר חברתי, רגשי או אסתטי בסדרת טלוויזיה יוכל להתקבל על- ידי הצופה אך ורק באמצעות דרמה, משום שמבחינת הצופה דרמה הינה מילה נרדפת לסיפור מעניין.
לצופה ישנה מוטיבציה חזקה לצפות בסיפורים מעניינים והדרמה מספקת צורך זה .
הדרמה נתפסת כאומנות הקרובה למציאות משום שהיא שואבת את הנרטיבים שלה מסיפורי חיים. התפניות, ההפתעות ואלמנטים חדשים המופיעים בעלילה נועדו לשמר את הצופה במתח.

הסדרה אמאל'ה הינה דרמה המנסה להעביר מטענים רגשיים וחברתיים הקיימים במציאות בנוגע לסוגיית המשפחה החד- הורית. ניתן לזהות תפניות רבות בעלילה, שנועדו להחזיק את הצופה במתח, לדוגמא, המפגש המקרי עם הברמן בבאר, שהגיע במקביל לסיומה של מערכת היחסים עם מיקי- בחור נשוי המנהל רומן עם 'אפי', גיבורת הסדרה.
כמובן שברור לחלוטין שהסדרה מייצגת סיפורים מהחיים ולכן היא נתפסת כסדרה המייצגת מציאות.

תגים:

טלביזיה · טלוויזיה · טלויזיה · משפחה · תקשורת · הורים · הורית

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "ניתוח הסדרה "אמאל'ה" ", סמינריון אודות "ניתוח הסדרה "אמאל'ה" " או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.