היישום אינו מחובר לאינטרנט

פסיכולוגית השקר

עבודה מס' 070712

מחיר: 349.95 ₪   הוסף לסל

תאור העבודה: סקירת ספרות בשאלה "מתי ילדים מתחילים לשקר?"

3,143 מילים ,18 מקורות ,2019

תקציר העבודה:

סקירת הספרות תעסוק בהערכה מתי ילדים מתחילים לשקר, ובאלו גילאים מופיעה תופעה זו בפעם הראשונה? מתי הם מסוגלים לתפוס מהו שקר, ומתי הם מסוגלים לתפוס במודעות שישנן כמה מציאויות ואף שהמציאות היא סובייקטיבית הניתנת לפירוש? ישנם מספר מחקרים העוסקים בכך באופן עקיף ולשאלה זו לא נמצאה תשובה חד משמעית בנושא, ועל כן חשיבותה הרבה. הנחת הבסיס על פי ממצאי הסקירה היא שילדים מתחילים לשקר בגילאי ארבע ומעלה, גיל שהוא נקודת זמן קריטית להתפתחות הילד בה ניתן לראות שינויים קוגניטיביים והתפתחותיים רבים, כגון התפתחות השפה ופיתוח מיומנויות חברתיות. בספרות נמצאה תמיכה לטענה זו בתאוריית התודעה של ווימר ופרנר (1983) אשר מציינים כי לגילאים צעירים יותר חסר את מרכיבי הכוונה והמודעות הנחוצים לשקר, וכפי שיופיע בהמשך, נראה ששקרים בגילאים אלו אינם עקביים ואף מופיעים בספונטניות. בנוסף, גיל ארבע זהו הגיל בו על פי תאוריית התודעה (1983), ילדים מפותחים מספיק על מנת לזהות מציאויות הסותרות את אמונתם וידיעתם, ועל כן, ההערכה היא שזהו הגיל בו ילדים מספיק מפותחים מבחינה קוגניטיבית על מנת שיוכלו להתחיל לשקר בו, בהתאם להגדרת המונח "שקר".

מטרת העבודה: לענות בצורה תאורטית מבוססת ספרותית על השאלה מתי ילדים מתחילים לשקר בפעם הראשונה. שיטת המחקר היא תאורטית- נשענת על מקורות ספרותיים (סקירת ספרות).
נקודות עיקריות: בחינת תשובה לשאלה מתי ילדים מתחילים לשקר דרך התאוריה של התודעה, דרך ניסויים שונים שנעשו במהלך ההסטוריה ודרך נקודת המבט של פיאז'ה.

תוכן עניינים:
-הקדמה
-ביקורת על פיאז'ה
-התאוריה של התודעה (ווימר & פרנר)
-השקר כהתנהגות
-המוח והזיכרון
-סיכום
ביבליוגרפיה

קטע מהעבודה:

סקירה זו תעסוק בגילאי הילדות המוקדמת, גילאי 3-6 , שעל פי מחקרים זהו גיל בו המוח צריך להסתגל ולדעת להגיב למגוון רחב ועשיר של התנסויות מוקדמות וראשוניות המסייעות ברכישת שפה, שיפור ופיתוח יכולות קוגנטיביות ומיומנויות חברתיות. (Britto, ,Yousafzai, Matthews, Vaivada & MacMillan, 2017 Proulx, Bhutta ,). בגילאים אלו חלים שינויים קוגנטיביים רבים כגון התפתחות השפה, נקודה התפתחותית משמעותית מכיוון שלרוב, הצהרה מילולית היא הדרך הרווחת ביותר לשימוש בשקר.

תגים:

ילדות · שקרים · תודעה · התנהגות · פיאז'ה · חיברות · התפתחות · שקרן · שקרנים

אפשרויות משלוח:

ניתן לקבל ולהזמין עבודה זו באופן מיידי במאגר העבודות של יובנק. כל עבודה אקדמית בנושא "פסיכולוגית השקר", סמינריון אודות "פסיכולוגית השקר" או עבודת מחקר בנושא ניתנת להזמנה ולהורדה אוטומטית לאחר ביצוע התשלום.

אפשרויות תשלום:

ניתן לשלם עבור כל העבודות האקדמיות, סמינריונים, ועבודות המחקר בעזרת כרטיסי ויזה ומאסטרקרד 24 שעות ביממה.

אודות האתר:

יובנק הנו מאגר עבודות אקדמיות לסטודנטים, מאמרים, מחקרים, תזות ,סמינריונים ועבודות גמר הגדול בישראל. כל התקצירים באתר ניתנים לצפיה ללא תשלום. ברשותנו מעל ל-7000 עבודות מוכנות במגוון נושאים.